МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вертикальна ферма в пустелі
2017-12-29

В ОАЕ відкрили першу в країні вертикальну ферму Badia Farms, яку позиціонують як органічну. Сьогодні інноваційний метод вирощування городини на так званих вертикальних фермах набирає неабиякої популярності у світі, що й не дивно, адже дозволяє значно економити воду та «місце під сонцем». Наприклад, стартап в Сан-Франциско (США) зараз випробовує можливість вирощувати зелень за допомогою роботів. 

Перша вертикальна ферма Badia Farms відкрилася в Дубаї в промзоні Al Quoz. Установка займає 790 кв. м і виробляє 18 видів листових овочів, в тому числі базилік, рукколу і редис.

Система працює на основі гідропоніки, виробляє майже два десятки листових овочів і не потребує пестицидів. 

На фермі рослини отримують всі необхідні поживні речовини зі спеціальних розчинів і концентратів, а не з ґрунту. Таким чином, рослини споживають на 90% менше води, ніж овочі та зелень на традиційних фермах просто неба.

Також вертикальним фермам не потрібно сонячне світло — його роль виконують світлодіоди. Badia Farms не використовує хімікати і пестициди, тому продукція дубайської ферми вважається органічною.

Як повідомляє Gulf News, багато жителів ОАЕ встановлюють домашні гідропонні ферми, однак такі системи не дають багато врожаю. Badia Farms планує змінити всю систему поставок харчових продуктів у ОАЕ. Близько 80% продуктів надходить до ОАЕ з інших країн. Харчові продукти долають майже 5000 км, перш ніж потрапити на полиці магазинів і на кухні дубайських ресторанів. Вертикальні ферми дозволяють постачати місцеві свіжі овочі та скоротити викиди CO2, які виробляє транспорт. Більш того, Badia Farms ставить собі за мету амбітні цілі — зробити країну пустель експортером овочів і фруктів.

Скоротити імпорт овочів з допомогою нових технологій планують багато країн. У вересні сінгапурський стартап Packet Greens залучив $ 1,5 млн на будівництво вертикальних гідропонних ферм. Технології компанії дозволяють вирощувати більш як 50 видів овочів за короткий термін і виробляти в 5 разів більше врожаю, ніж на традиційних фермах.

Badia Farms - не перша ферма в пустелі. Так проект Sahara Forest запустив в пустелі Йорданії ферму, де опріснює воду та вирощує овочі, використовуючи енергію сонця й вуглекислий газ. 

Технології вирощування овочів в пустелі також активно розвиваються в Ізраїлі. Завдяки краплинному зрошенню фермери не тільки закривають внутрішній попит, але і вирощують продукцію на експорт.

Джерело: http://landlord.ua

 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>