МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Пиво пити - без біопалива лишитись!
2017-12-29

Вчені Бристольського університету відкрили спосіб створення біопалива з пива. У найближчі роки технологію планують впровадити у виробництво.

Зараз як сировина для біопалива найчастіше використовується етиловий спирт. Наприклад, в США його додають в бензин (до 10% від обсягу палива). Однак етанол роз'їдає деталі автомобільних двигунів і при цьому дає менше енергії, ніж нафтопродукти.

Альтернативою етилового спирту може стати бутанол, який не має цих недоліків. Його можна отримувати з етанолу в ході реакції Гербе, однак каталізатори, задіяні в процесі, працюють тільки при відсутності води, а домогтися цього непросто. По-перше, етанол зазвичай випускається у формі водних розчинів, і на його зневоднення вимагає додаткових витрат. По-друге, вода виникає як побічний продукт самої реакції Гербе, і її постійно треба відводити.

Автори статті, опублікованої в журналі Catalysis Science & Technology, змогли вирішити цю проблему. Вони розробили новий каталізатор на основі хлориду рутенію, здатний працювати навіть у водному середовищі. Щоб отримати ізобутанол, вчені використовували звичайне пиво як сировині для синтезу. Вихід реакції склав 29%.

«Алкогольні напої на зразок пива - це ідеальна модель етилового бродіння в промислових умовах. Оскільки наша технологія успішно працює з пивом, вона може використовуватися і в промисловому виробництві бутанолу як альтернативи бензину», - пояснив один з дослідників Дункан Васс.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Чи зроблять водорості революцію у виробництві біопалива? 

5 рослин для виробництва біопалива майбутнього

Біогазовий завод за 20 км від лянії фронту

Джерело: https://agro-smart.com.ua/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>