МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Шоколад зникне через 40 років
2018-01-03

Глобальне потепління призведе до того, що вже через 40 років шоколад зникне як явище. До такого висновку прийшли в Національному управлінні океану та атмосфери США.

Як пояснюють науковці, потепління лише на 2,1 градуса спричинить «вимирання» дерев какао. Нівелювати потепління могли б опади, але навряд чи дощів буде більше.

Дерева можуть рости тільки в межах 20 градусів на північ і південь від екватора - і вони процвітають при певних умовах, таких як висока вологість і рясний дощ. Згідно з даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, підвищення температури протягом наступних 30 років, викликане глобальним потеплінням, буде наноситися шкоду рослинам і, у свою чергу, світовій шоколадній промисловості.

У міру того, як ртуть піднімається і видавлює більше води з ґрунту і рослин, вчені вважають малоймовірним, що кількість опадів буде збільшуватися настільки, щоб компенсувати втрату вологи. Це означає, що какао-плантації будуть перенесені на тисячі футів вгору, в гористу місцевість, яка до 2050 року буде ретельно збережена для дикої природи.

Зараз какао-дерева ростуть лише на окремих територіях поблизу екватора. Теоретично виробничі площі можна перенести на сотні кілометрів вище екватора, в гори. Але на практиці ця місцевість ретельно оберігається для дикої природи до 2050 року. Посадові особи в таких країнах, як Кот-д'Івуар і Гана, які виробляють більш ніж половину світового шоколаду, зіткнуться з болючою дилемою щодо того, чи слід підтримувати світове постачання шоколаду, або зберігати свої екосистеми.

У минулому році експерти прогнозували, що світ рухається до «шоколадного дефіциту», оскільки покупці в країнах, що розвиваються, споживають все більше цього «солодкого задоволення». Дослідження під назвою «Руйнування шоколадом» показало, що типовий західний споживач їсть в середньому 286 шоколадних батончиків на рік (в Бельгії ця цифра більша). Для 286 батончиків виробники повинні посадити 10 какао-дерев, щоб зробити какао і масло - головні інгредієнти у виробництві шоколаду. З 1990-х років на ринок какао вийшли понад мільярд людей з Китаю, Індонезії, Індії, Бразилії та колишнього Радянського Союзу. Не дивлячись на збільшений попит, пропозиція не збереглася, а запаси какао, як кажуть, падають.

Дуг Хокінс з лондонської дослідницької фірми Hardman Agribusiness сказав, що виробництво какао знаходиться під тиском, оскільки методи ведення сільського господарства не змінювалися протягом сотень років.
«На відміну від інших дерев’яних культур, які отримали користь з розвитку сучасних, високопродуктивних сортів і методів управління урожаєм для реалізації їх генетичного потенціалу, більш як 90 відсотків світового какао-врожаю вирощується дрібними фермерами на натуральних фермах з невдосконаленим посівним матеріалом» - сказав він.

У деяких доповідях йдеться, що какао-виробники в найкращій для цієї діяльності країні світу, Кот-д'Івуарі, для задоволення попиту вдаються до незаконного вирощування в лісах, що охороняються - це те, що пан Хокінс називає «руйнування заради шоколаду».

За прогнозами лондонської дослідницької компанії Hardman Agribusiness, в найближчі декілька років дефіцит шоколаду перевищить 100 тис. тонн.

РЕКОМЕНДУЄМО: Нові вимоги ЄС до українського меду

Інвестори "піднімуть з руїн" найбільшу кондитерську фабрику Луцька

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>