МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Що принесуть аграріям у 2018 році минулорічні реформи
2018-01-04

Зміни в аграрній політиці, які були закладенні в минулому році, вже дають свої результати. Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк навів десять головних реформ, які суттєво вплинуть на функціонування аграрної галузі цього року.

Першим з головних успіхів він відзначив послідовну підтримку для малих та середніх виробників аграрної продукції. У 2018 році на кооперацію таких фермерських господарств закладено 1 млрд гривень. А на розвиток тваринництва 4 млрд грн, що на думку політика, виведе галузь зі стану стагнації.

Також, на думку першого заступника, наближення вартості орендної землі до ринкової дасть свої «плоди» в майбутньому.

«Важливими трендами, які були сформовані у 2017 році та будуть позитивно впливати на галузь у майбутньому, є зближення вартості оренди землі з ринковими реаліями, укрупнення гравців в аграрному і продовольчому секторах, подальша розбіжність полюсів СНД-ЄС у структурі експорту. Щодо останнього, за підсумками дев’яти місяців 2017 року, аграрний експорт до ЄС зріс на 39,7% до $ 4,03 млрд, тоді як у країни СНД — всього на 16,1% до $ 937,5 млн», — повідомив він.

До списку важливих реформ можна додати й синхронізацію реєстрів речових прав Міністерства юстиції України та Державного земельного кадастру. Там почали обмінюватись даними в режимі онлайн. 

Неабияку роль відіграє гармонізація стандартів з ЄС, зокрема ухваленні закони «Про державний контроль у сфері безпеки та якості харчових продуктів» та закон «про безпеку та гігієну кормів».

Відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення у 2018 році не передбачається. І в цьому є свої плюси — учасники земельних відносин отримали річний перепочинок і можливість провести більш якісну підготовку до реформи. З мінусів — збереження неприйнятного статус-кво на сільських територіях, переважна сировинна модель виробництва, посилення позицій крупного бізнесу.

Максим Мартинюк заявив, що основні завдання на 2018 рік - це необхідність змінити режим оподаткування та китайський контракт, який діє між КНР та Державною продовольчо-зерновою корпорацією України.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Уряд затвердив експортну стратегію України на 4 роки

Нові тарифи, ціни та зарпоати. Що ще змінилось в Україні з 1 січня 2018 року

В Україні з'явиться Державне сільськогосподарське агентство

За матеріалами: http://landlord.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>