МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Як впливають на сільське господарство аномально теплі зими
2018-01-05

В останні 20 років людство спостерігає значне підвищення клімату на планеті. Зими теплішають, причому в Україні – швидше, ніж по земній кулі в середньому. Цей процес звичайно змінює наші звичні уявлення про зимову пору, але експерти стверджують, що він має й позитивні наслідки для сільського господарства. 

За словами директора Українського гідрометеорологічного центру Миколи Кульбіди, переважна більшість рекордно теплих зимових місяців в Україні припадає на останні 20 років, і дуже мало таких теплих груднів було в попередні періоди.

«Повторюваність такого явища зросла катастрофічно у порівнянні з періодом, скажімо, 19-20 століть», - зазначив він.

Разом з тим, як правило, ранньоосінній період в Україні майже кожного року з дефіцитом вологи. Таким чином, посіви озимих чекають дощу.

«А дощ приходить дуже пізно, таким чином проходять оптимальні строки сівби озимих культур і вони можуть в принципі не розвинутись до фази кущіння, щоб нормально перезимувати. Але саме дякуючи таким аномально теплим умовам, то навіть пізно засіяні озимі культури продовжували вегетацію і станом на сьогодні їхній стан задовільний і хороший в усіх практично без винятку регіонах України», - додав метеоролог.

Кульбіда зазначив, що сільське господарство адаптується до таких умов. Культури, які мають менш короткий період вегетації, вже не мають потреби бути такими стійкими до вимерзання. Це дає свій додатковий ефект у вигляді того, що Україна збирає хороші врожаї останніми роками, інколи навіть рекордні для цієї території.

«Тобто адаптація відбувається, але не такими темпами, як би нам хотілося. Тепер посіви озимих потрібно змінювати – в одних регіонах посіви треба скорочувати, в інших збільшувати. Тільки оптимальне розміщення посівів озимих в Україні навіть без зміни технологій може дати додатково 20-30% валового збору врожаю», - уточнив метеоролог. 

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>