МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Розширення діяльності: господарство на Львівщині планує виробляти овечий сир
2018-01-08

В 30 км від Львова у с. Вовчухи Городоцького району знаходиться господарство, яке займається розведенням племінних овець.

Нещодавно господарі заявили, що планують започаткувати сироваріння.

«Ми займаємось племінним розведенням овець. Працювати почали у 2015 р., коли завезли овець породи Тексель (французька лінія) і овець породи Оксфорд Доун (Oxford Down) та Walisser Schwarznase. Також ми займаємося селекцією породи Романівська й українська гірськокарпатська. Всього маємо 400 овець», – розповів фермер Богдан Когут.

Спеціально для виробництва сирів на господарство планують закупити нову молочну породу – Ост Фріз. Це одна з найкращих молочних овець, яка в день дає до 2 л молока.

В найближчих планах на майбутнє - будівництво сироварні. Аби перейняти іноземний досвід сироваріння, фермер вже побував у Чехії та Голландії.

Щодо збуту продукції господарі ще не задумувались.

"Поки що ми нікому не збували свою продукцію. Зараз лише нарощуємо поголів’я. Продаж плануємо у майбутньому. До речі, моя дружина стала вегетаріанцем, не може вона їсти те, що вирощує. Забої ми не робимо. Не пасує господарю вирощувати, любити, а потім вбивати", - розповідає Богдан Когут.

Зараз господарство також проводить селекцію овець разом з Львівським інститутом селекції тварин НААН і Краківськім сільськогосподарським університетом. Вчені допомагають схрещувати тварин різних напрямів породи Тексель й підсаджувати до Карпатської породи. Це економічно вигідно, бо молоду тварину привезти з-за кордону дорого, дешевше купити яйцеклітини. Українську породу використовують як сурогатну. 

Окрім того, фермерське господарство Богдана Когута займається продажем овечої шерсті й активно співпрацює з Чеськими вівчарями з Асоціації породи Тексель.

РЕКОМЕНДУЄМО: Овеча ферма на сонячних батареях

Фермерські сири ручної роботи. Історія вдалого бізнесу

Чи штрафуватимуть недобросовісних виробників молочних продуктів?

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>