МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Україна в зоні аномальних погодних умов
2018-01-09

На своєму офіційному сайті NASA опублікувала карту температурних аномалій.

На карті видно, що Україна потрапила в зону аномальної теплої зими. При цьому зима в Сполучених штатах Америки відзначається як аномально холодна.

"Зараз, коли східна частина США замерзає, порівняно м'які умови домінують у багатьох інших частинах світу. В Європі, здебільшого Азії та Близького Сходу спостерігається аномально тепла погода", – йдеться у звіті космічного агентства.Синоптики стверджують, що в січні 2018 року на більшій частині України переважатимуть середньомісячні температури повітря, на 1–2 °С (а подекуди — й дещо більше) вищі від середніх багаторічних значень. Причому особливо тепло буде на заході країни. І лиш в Одеській області середньомісячні температури залишатимуться в межах норми, і якщо до України доходитимуть холодні повітряні маси, то на Одещині похолодання буде відчутнішим, ніж в інших областях. Що ж стосується січневих опадів, то для північних, північно-східних ті північно-західних регіонів, а також Кримського півострова й Донбасу прогнозується їх надлишок. Дефіциту ж слід очікувати в Кіровоградській, Миколаївській, Дніпропетровській, Харківській, Луганській областях. Це означає, що сніговий покрив (у разі, якщо він встановлюватиметься на цих територіях) буде невисоким, а підвищення температури повітря до 0°С і більше призводитиме до ожеледі й ожеледиці. Крім того, незначна висота снігового покриву може негативно вплинути на врожайність озимих сільськогосподарських культур.

Температурна картина лютого обіцяє бути загалом рівною, перевищуючи середні багаторічні показники на 1–2 °С. По всій території України прогнозуються такі її показники: від -3 °С на заході до -5…6 °С на сході та близько 0°С на півдні. Переважна більшість регіонів — західні, північно-західні, центральні, південні, а також Донбас — відчуватимуть нестачу опадів. 

Це дуже погано для кінця зими, тому що саме лютий готує запас вологи, якої потребуватимуть сільське господарство, весняні польові роботи.

Опади на Кіровоградщині, Сумщині, Черкащині й Запоріжчині залишатимуться в межах середніх багаторічних значень.

Таким чином, середньомісячна температура повітря впродовж зимового сезону 2017/2018 на більшій території України на 1–2 °С перевищуватиме норму, і в окремих областях спостерігатиметься дефіцит опадів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як впливають на сільське господарство аномально теплі зими

Джерело: http://agravery.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>