МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Як Уманський тепличний комбінат переорієнтувався на експорт
2018-01-09

Уманський тепличний комбінат до 2017 року не мав досвіду експорту на західні ринки, але за рік практично повністю переорієнтував свій експорт.

Керівник відділу продажів Уманського тепличного комбінату Роман Гордій розповів, що до 2017 року господарство не мало досвіду експорту на західні ринки, але за рік експорт було практично повністю переорієнтовано.

Виробники тепличних овочів опинились серед тих, хто найбільше потерпів від російського ембарго на імпорт української плодоовочевої продукції. Адже вагома частка обсягів їх виробництва протягом десятиліть експортувалася до Росії. Ембарго вдається обійти шляхом поставок через Білорусь, але лише частково. Тому українські тепличники опинились перед вибором: або суттєво скоротити обсяги виробництва, тобто, зупинити вирощування на частині площі, або вийти на нові експортні ринки. А для переорієнтації експорту тепличних овочів існує тільки один напрямок – країни ЄС.

Тепличні комбінати перебувають у більш вигідній ситуації, ніж виробники овочів у плівкових теплицях. У скляних теплицях якість продукту краща, та й налагодити експорт великим підприємствам набагато простіше.

Як розповів Роман Гордій, переорієнтувати експорт було непросто, однак, це можливо і дає результат. За його словами, насамперед для виходу на західні ринки потрібно щоб продукт був однорідним, а обсяги поставок були не менше 1 фури на тиждень.

Також бажано, щоб цей продукт мав якісь свої особливості, бо в сегменті стандартного продукту ціни низькі, а конкуренція висока. Далі, як розповів Гордій, слід розібратися з особливостями споживчих уподобань країни, куди планується експорт: подивитися, які саме продукти там найбільш представлені в супермаркетах, як вони там представлені, в якій упаковці, якого товарного вигляду.

Упаковка теж має дуже велике значення, адже якщо вона не витримає далекої дороги, то доведеться списувати чималі обсяги продукції. «Тому економити на упаковці не варто. На щастя, в Україні вже можна знайти упаковку достойної якості і за конкурентною ціною», — розповів Гордій.

Обов’язковим на практиці кроком стала й сертифікація за GlobalGAP. Експорт Уманський тепличний комбінат спочатку здійснював через оптових торговців з відповідних країн. «Але потім зрозуміли, що потрібно створювати свою фірму з оптової торгівлі в країнах, де є замовлення на нашу продукцію», — розповів він.

На даний момент понад 90% експорту комбінату йде до сусідньої Польщі. Здійснюються також постачання до країн Балтії і навіть до Іспанії та Португалії (в сезон, коли в тамтешніх плівкових теплицях занадто спекотно). Та Роман Гордій говорить, що потрібно дивитися не тільки на сусідні країни, а рухатися далі на інші ринки ЄС, насамперед на такі великі, як Німеччина та Великобританія.

РЕКОМЕНДУЄМО: Високі ціни на електроенергію змушують українців закривати теплиці

Тепличний комплекс на Київщині виставлено на продаж

Овочі без ґрунту і сонця планують вирощувати у Рівному

Джерело: http://agravery.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>