МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вчені США розробили унікальні мікродатчики для рослин
2018-01-10

Американські вчені розробили спеціальні мікродатчики на основі графену. Після прикріплення на рослини вони надають детальну інформацію про кількість спожитої та випаруваної рослиною вологи, що у майбутньому дозволить створити більш ефективні сорти сільськогосподарських культур.

Датчики для дослідження рослин виготовляються з оксиду графену - матеріалу, дуже чутливого до водяної пари. Присутність водяної пари змінює провідність матеріалу, і його можна кількісно оцінити, щоб точно виміряти транспірацію з листя.

«За допомогою такого інструменту ми можемо почати виводити рослини, які більш ефективні у використанні води», — повідомляє Патрік Шнаймер, вчений з Університету штату Айова.

Ліан Донг, професор Інституту дослідження рослин штату Айова каже, що ці датчики вже були успішно випробувані в лабораторних і в експериментальних польових умовах.

Новий трирічний грант в розмірі 472 тис. доларів від Департаменту сільського господарства США буде підтримувати подальші випробування. Дослідницький фонд Університету штату Айова вже подав заявку для отримання патенту на цю сенсорну технологію. Дослідницька база також надала можливість комерціалізувати технологію для стартапу EnGeniousAg.

«Концепція мікродатчиків для рослин абсолютно нова, а самі датчики настільки малі, що можуть відстежити рух води в рослині та її випаровування через зовнішні органи. У той же час ці датчики через свої розміри не впливають на швидкість росту сільськогосподарських культур», — запевняє Ліан Донг.

Агросектор — далеко не межа для цієї технології. Нові датчики можуть також застосовувати для біомедичної діагностики, перевірки структурної цілісності будівель, моніторингу навколишнього середовища і після відповідних модифікацій для тестування сільськогосподарських культур на хвороби або пестициди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інженери МІТ змусили рослини випромінювати світло

Італійці створили лазер, який перевіряє якість продуктів

Рослини-"шпигуни" збережуть життя солдатів

Джерело: http://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>