МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
2018-01-12

Нині фермерами в Україні все частіше стають і молоді люди, які відмовляються від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій. Адже саме ці культури набувають все більшої популярності серед жителів великих міст. 

Представляємо вашій увазі чотири агрокультури, які з недавніх пір вирощують українські фермери.


Лохина


Вирощування лохини стало одним з останніх трендів плодового-ягідних господарств в Україні. Ягода порівняно довго зберігається – до тижня, і добре піддається заморожуванню – не надто страждають зовнішній вигляд і смакові якості, як, наприклад, у полуниці.Минулого року в Україні зібрали понад 1300 тонн цієї ягоди – майже на 25% більше, ніж позаминулого. Великі площі посадки ягоди у Житомирський, Волинській і Київській областях. Понад 85% лохини українського виробництва йде на експорт – до Нідерландів, Польщі, Австрії, Великобританії, а також у Білорусь.


Спаржа


За останні п'ять років в Україні потроїлися площі, відведені під вирощування спаржі. Минулого року Україна зібрала близько 120–150 тонн аспарагуса. Невеликі партії цього продукту поставляють до ресторанів і фермерських магазинів. Втім, основні покупці – мережі супермаркетів. Спаржа, вирощена в Україні, вдвічі дешевша за імпортну. 450 г імпортної спаржі у роздробі продають за 170 грн, кілограм вирощеної в Україні коштує 180 грн.


Мікрогрін


Мікрогрін – це молоді паростки рослин віком від 7 до 14 днів. Пророщують зазвичай люцерну, броколі, соняшник, горошок, цибулю, гірчицю, рукколу тощо. Експерти навіть приблизно не можуть підрахувати обсяги ринку, оскільки він новий й нішовий для України. Замовляють зазвичай мережі супермаркетів і ресторани – переважно для прикраси страв. Вартість пророщених рослин – від 25 до 40 грн за 50-грамову упаковку.


Crocus Sativa


Минулого року майже три десятки фермерських господарств Херсонської області як експеримент висадили Crocus Sativa. З цієї рослини роблять найдорожчу у світі спецію – шафран. Спецію маленькими партіями в основному купують кондитерські та ресторани Києва, Харкова і Львова.В Україні фермери продавали шафран по $5 за грам. Шафран, вирощений у ЄС, коштує 12–15 євро/г, в Ірані та Індії, де збирають квітки масово, – $1,5–2 за грам. Але вартість спеції вищої якості може досягати й $65 за грам.

РЕКОМЕНДУЄМО: 90% врожаю української лохини йде на експорт

Екзотичний гриб шіїтаке вирощують під Києвом

Полуниця на даху

За матеріалами: http://agroreview.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
25.09.2018
Новий логістичний центр KUHN коштував компанії €20 млн
Цього разу логістичний центр площею 10 000 м² відкрили у французькому місті Саверн
25.09.2018
Земельні питання можна вирішити в режимі online
В Україні опубліковано і незабаром запрацює оновлений Порядок ведення Державного земельного кадастру
25.09.2018
На Черкащині з'явиться ще один свинокомплекс австрійського фермера
Томас Бруннер збирається побудувати потужний комплекс для вирощування свиней без застосування антибіотиків

Статті

всі статті >>
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні 
18.09.2018
Навчання за кордоном: Стереотипи та дійсність
Чи реально українському студенту отримати освіту за кордоном безкоштовно? Чи дійсно на закордонне навчання виїжджають найрозумніші та чи планують вони повертатися в Україну?
12.09.2018
Масштаби, що вражають: Як виглядають з космосу найбільші ферми світу
Фідлоти – це відкриті майданчики для відгодівлі, де утримують тисячі й десятки тисяч голів худоби. Їхні розміри вражають