МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Японія стане світовим лідером з виробництва безпілотних тракторів
2018-01-12

Тракторобудування суттєво відстає від автомобілебудування у впровадженні безпілотних технологій. Однак, схоже, японська компанія Yanmar разом з науковцями Університету Хокайдо вирішила надолужити це згаяне.

Ще на Agritechnica-2015 було представлено першу систему, яка давала змогу одному трактористу керувати двома тракторами. Та на останній Agritechnica-2017 не пролунало ніяких новин з цього приводу.

Фахівці Yanmar та Університету Хокайдо стверджують, що не зупинили своїх випробувань. На сьогодні науковці випробовують кілька систем, одна з яких дає змогу одному трактористу керувати будь-якою кількістю тракторів під час їх спільної роботи своєрідним "роєм". Вже йдуть польові випробування «рою» з 4-х тракторів, зв’язаних за допомогою GPS. Їх активація здійснюється дистанційно з планшета, і після того, як запрограмовано ширину захвату причіпних машин, 3 трактори повторюють рухи головного трактора.

Розробники запевняють, що датчики перешкод в усіх чотирьох напрямках добре працюють, і всі 4 трактори автоматично сповільнюються й гальмують, коли вони виявляють перешкоду на обумовленій відстані. Одна з найбільших проблем – розворот усіх чотирьох тракторів на поворотній смузі так, щоб вони не зіштовхнулися. Наразі «рій» з чотирьох тракторів виконує тільки прості завдання, однак керівник проекту професор Шин Ногучі переконаний, що це тільки перший крок, і в майбутньому безпілотні трактори будуть значно «розумнішими».

Таким чином, Японія стає світовим лідером у галузі безпілотних тракторів. Мабуть, суттєвим стимулом тут стало те, що 2/3 селян в країні старші за 65 років.

Японське міністерство сільського господарства обіцяє, що системи дистанційного керування тракторами вийдуть на ринок вже у 2018 р., а повністю автономні трактори – до 2020 р.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найдивніших машин на  Agritechnica 2017 

Кропивницький ЦНТУ представив ноу-хау, на розробку якого виділять 50 тис грн

Джерело: http://propozitsiya.com
 Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>