МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
2018-01-17

Ще на початку 2016 року домашнє фермерство в Україні практично не було вписано в правове поле. У 2016 році Верховна Рада змінила ситуацію, проголосувавши за законопроект «про домашні господарства». Однак найбільш цікаві українські міні-ферми почали розвиватися задовго до закону і стали добре відомими всім українцям, які цікавляться якістю споживаних ними продуктів. Плюсами невеликих ферм є те, що вони часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт. Надалі мова піде про найцікавіші українські міні-ферми, про людей, які не побоялись ризикнути та відкрили свої ідеї світу, тим самим зробивши величезний внесок у розвиток малого та середнього бізнесу в нашій країні.


Морква ферма


Повністю господарством цієї невеликої ферми, вся територія якої становить близько 40 соток, завідують три людини: чоловік і жінка Ірина та Дмитро Чернєцови і їхній син Тимофій. Власне, саме народження сина стало вирішальним фактором, який змусив киян, котрі мають хорошу роботу в іноземних компаніях, кардинально поміняти життєві орієнтири та переїхати в Київську область, щоб зайнятися вирощуванням екологічно чистих овочів. 

Як пояснюють самі фермери, вони, як і більшість жителів мегаполісів, не були впевнені в якості споживаних ними продуктів, знайти нічого путнього не могли, і тому, бажаючи дати синові здорове харчування, вирішили зайняти порожню на ринку нішу з виробництва еко-продукції самостійно. Не маючи спеціалізованого біологічного або сільськогосподарської освіти, Ірина та Дмитро мали велике бажання навчиться цієї нелегкої справи. У підсумку, по-столичному діловий підхід до фермерства, до сих пір допомагає подружжю перебувати в тренді світового сільського господарства, а також вирощувати нетипові для українського ринку овочі. 20% доходу ферми становить мікрозелень - саме «Морква ферма» вперше на українському ринку стала вирощувати рукколу, фіолетову капусту і базилік. Дмитро та Ірина зізнаються, що їх новаторські й екзотичні для України сорти цвітної моркви (до речі, назва господарства подружжя придумали, коли вперше купили насіння кольорової моркви - до цього не знали, що овоч може бути таким різноманітним) або круглих кабачків не викликали інтересу на виставках ще чотири роки тому. Зараз же ситуація змінилася настільки, що невелика ферма не встигає вирощувати урожай екзотики щоб задовольнити попит. Основними клієнтами ферми є ресторани та приватні покупці, доставка здійснюється два рази на тиждень, у вівторок і п'ятницю. Найбільш популярні продукти: руккола, шпинат і томати черрі. 

Стовідсоткова екологічність продукції забезпечується віддаленістю від підприємств і заводів, і навіть найближче сільськогосподарське поле, на якому можуть використовувати хімічну обробку, знаходиться за два кілометри від ферми. Для збереження врожаю, який без використання хімії піддається атакам паразитів в першу чергу, фермери використовують різні методи, але в першу чергу не вирощують овочі, які складно виростити без хімії - картоплю, капусту, огірки й бобові. Вирощування лише тих продуктів, які можеш «потягнути» і є головною запорукою успіху. З першого року роботи «Морква ферма», попри певні успіхи, не стала розширювати асортимент, а навпаки скоротила тільки до ходових сезонних позицій. Однак частина ділянки все ж використовується для експерименту - всі перші посадки спочатку пробують власники ферми. 

«Морква ферма» намагається бути максимально відкритою до клієнтів, постійно «доповідаючи» про свої успіхи у Facebook й Instagram. Мінімальне замовлення - 150 гривень, доставка безкоштовна, здійснюється тільки в Центрі й на Позняках.


Лісова ферма


Історія виникнення цієї незвичайної домашньої ферми в черговий раз підтверджує, що сільське господарство вимагає від сучасної людини високої освіченості та інтелектуального рівня не меншого (а частіше навіть більшого), ніж робота в місті. 

У 2010 році батьки Віктора Чіркіна переїхали з міста в солом'яний будинок біля лісу в Київській області. Віктор, який тривалий час знаходився на навчанні в Штатах і мав усі шанси залишитися там назавжди, все-таки вирішив застосувати отриманий за кордоном досвід для допомоги батькам у створенні власного фермерського господарства. Причиною такого незвичайного для сучасної молодої людини вибору стало бажання підвищити якість життя шляхом зменшення його темпу. 

"Роби те, що подобається, споживай рівно стільки, скільки тобі потрібно, живи заради сім'ї", - ось основні заповіді та правила життя Віктора. Однак простими гаслами він не обмежився і привніс в батьківську ферму правила пермакультури - особливого підходу до проектування навколишнього простору і ведення сільського господарства, яке полягає в грамотному функціонуванні конкретної системи (городу, поселення, ділянки), що досягається внаслідок встановлення ефективних зв'язків між кожним компонентом системи. Мета - істотно зменшити енерговитрати на її обслуговування людиною. Наприклад, для створення місця, де розташовуються кури, Віктор застосував незвичний спосіб, описаний одним з ідеологів пермакультури Біллом Моллісоном: за спеціально розробленим планом побудувавши теплицю, що дає можливість птахам нести яйця навіть в найхолоднішу погоду. За допомогою принципів пермакультури Віктор вирішує й інші різноманітні завдання, наприклад, створення компосту до планування саду. Навіть власний будинок фермера побудований як сучасний екобудинок - з солом'яних тюків. Для створення ідеальної виробничої структури Віктор освоїв професію будівельника і пічника. До речі, саме виробництво печей на замовлення приносить родині основний дохід, який використовується для розширення ділянок і будівництва нових будинків. Прибуток же з продажу фермерських продуктів, а саме козячого і коров'ячого сиру, йогуртів, молока, хліба, борошна і птиці, не дає можливість розвивати ферму. "Лісова ферма" виробляє як напівтверді сири, так і м'які сири, а не так давно була зроблена проба сиру з пліснявою. Потрібно відзначити, що сім'я Віктора споживає продукти виключно власного виробництва, а будь-який продукт, який згодом йде на продаж, може бути проведений тільки якщо сподобається самим фермерам. Спробувати продукцію «Лісової ферми» можна, зробивши замовлення на сайті, або ж замовивши прямо від виробника. Взимку сири, зі зрозумілих причин, не виробляються, проте вже навесні любителів якісної еко-продукції очікує новий сезон і нові партії. Віктор Чіркін веде захопливий щоденний блог, в якому розповідає про всі новини ферми, не забуваючи просвіщати читачів щодо пермакультури та інших актуальних проблем. Стежити можна на сторінці у Facebook.


Татусеві кізоньки


У назві цього невеликого фермерського господарства з села Бовтишка Кропивницької області, яке знаходиться на березі річки Бовтиш, передалася вся любов і ніжність, яку виробники відчувають не тільки до тварин, а й до своєї роботи. 

Колись сировар і власниця ферми Наталія Якименко отримала в спадок від бабусі двох кіз. Йшли роки, і домашня ферма зросла до 50 голів, з яких 20 - дійних. У той час як «татусь» Григорій «Льотчик» займається доглядом за тваринами, Наталія розробляє і зберігає класичні рецепти сироваріння - «трав'яне» масло з ароматами іспанського шафрану і додаванням гімалайської солі, бламанже, плахта, і, найбільш незвичайний - бринза з сушеними томатами в оливковій олії. 

Щоправда, надихають Наталію аж ніяк не традиційні українські рецепти. «Просто мене відвідала думка, що в Україні немає виробників, які роблять делікатеси, наприклад, за італійською рецептурою. У нас є свої поля, свої помідори, чому ми не можемо виробляти щось схоже? »Придбати продукти господарства можна в магазині фермерських товарів izSela, що знаходиться по вулиці Прорізна, 21. У магазині можна також придбати фірмові кисле молоко і молоко, а також м'який сир «Фітнес». До речі, дієтолог Анастасія Лукаш, співпрацюючи з «Татусевими кізоньками», підготувала спеціальну програму по зниженню ваги, позицію перекусу в якій зайняла фірмова молочна сироватка господарства «Татусеві кізоньки» «Молька».

РЕКОМЕНДУЄМО: Мрії стають реальністю: історія фермерської сім'ї з Київщини

Новий туристичний об'єкт - сімейна еко-ферма на Закарпатті

9 виробників фермерської молочної продукції

Джерело: http://posteat.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.02.2019
Сільське господарство зайняло четверте місце за кількістю незареєстрованих працівників
Найбільше неофіційно влаштованих працівників зафіксовано у сфері торгівлі, готельного й ресторанного бізнесу та сільському господарстві
20.02.2019
Світовий лідер з виробництва горіхів і сухофруктів планує працювати в Україні
Італійська агропромислова група «Бесана» створить на території України інтенсивні насадження фундука, волоського горіха, мигдалю та фісташок
19.02.2019
Хто з роботодавців буде на 6-му Дні молодого спеціаліста "ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ"
12 українських компаній представлять свої програми стажування для студентів та розкажуть про можливості працевлаштування для молодих фахівців

Статті

всі статті >>
20.02.2019
Боби мунг – перспектива отримання чималих прибутків
Сьогодні в Україні мало хто знає про однорічну рослину, яка має неабиякий попит у світі, а отже в перспективі — це вигідний бізнес для українських фермерів
14.02.2019
Використання доповненої реальності в значно спростить роботу в теплицях
Компанія тепличного виробництва Huxley стала першою компанією, яка у своїй роботі почала використовувати технології доповненої реальності та штучного інтелекту
12.02.2019
Лише співпраця роботодавців та держави зможе розв'язати проблему трудової міграції
Необхідно створювати платформи для розвитку освіти, обміну досвідом, відкриття нових робочих місць і розвитку економіки в цілому