МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Робот-культиватор спрощує роботу
2018-01-22

"Останнім часом серед аграріїв світу спостерігається зростання популярності роботів-культиваторів для спецкультур", - говорить Стівен Феннімор, фахівець Каліфорнійського університету в Девісі. Спеціальні культури - це, наприклад, салат, брокколі, помідори й цибуля, які не є масовими, як кукурудза, соя або пшениця. 


Ручна праця - це занадто дорого


Потреба в роботизованій прополці пов'язана з двома проблемами. Одна з них - відсутність гербіцидів, які можна використовувати для спецкультур. Друга проблема в тому, що ручна прополка стає все більш дорогою. Без пестицидів сільгоспвиробникам доводиться наймати людей для обробки полів. Однак ручна прополка повільна і дорога: вона може коштувати від 150 до 300 доларів за 0,5 га. Це спонукає виробників шукати роботів-культиваторів. 

"Я працюю з роботами для прополки вже близько 10-ти років, ця технологія дійсно тільки починає входити в комерційне використання, - говорить Феннімор. - Але безумовно є економічний стимул для розгляду цього варіанту".

Феннімор працює разом з університетськими вченими й компаніями над розробкою і тестуванням роботів-культиваторів. Ці машини використовують крихітні леза, щоб прибирати бур'яни без шкоди для культур. І хоча поки технологія не ідеальна, вона стає все кращою з кожним роком. Машинам потрібна чіткість 


Культиватори запрограмовані на розпізнавання образів, тому можуть відрізнити рослину від ґрунту. Однак в даний час їм важко зрозуміти різницю між бур'яном і сільськогосподарськими культурами. 

Деякі компанії вже успішно навчають машини для того, щоб вони могли відрізнити салат з бур'янів. Феннімор також працює з університетськими інженерами над системою для маркування культур, щоб культиватори уникали їх.

"Поки що готова тільки перша версія цих машин, та є величезні можливості для поліпшення, - говорить він. - Нездатність зрозуміти різницю між бур'янами й культурами вимагає від аграріїв акуратності в посадці. Ряди повинні бути прямими, чистими й більш послідовними: роботи не люблять сюрпризів". 

На сьогодні роботизовані культиватори коштують на ринку від $ 120 до 175 тис. Для деяких каліфорнійських аграріїв це найкраще довгострокове рішення, в порівнянні з прополкою вручну. Інші вважають, що ця технологія поки занадто дорога та чекають, поки вона стане краще і дешевше. 


Роботи краще, ніж гербіциди 


Феннімор вважає, що роботизовані прополки - це майбутнє для спеціалізованих культур. Через високі витрати на робочу силу і стимулювання до органіки європейські виробники вже деякий час використовують роботизовані культиватори. 

"Я вважаю, що роботи краще, ніж гербіциди, тому що електроніка гнучка і може бути легко оновлена, - говорить він. - Адже ми постійно оновлюємо наші телефони й комп'ютери, що є ознакою надійної та гнучкої технології".

Нагадаємо, що нещодавно каліфорнійський стартап FarmWise представив свою нову розробку - робота, який здатен знаходити та видаляти бур'яни з полів.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: На європейських виноградниках господарюватимуть роботи

Роботизована ферма виростила перший урожай, до якого не торкалась рука людини

Робот-лійка GardenSpace на сонячних батареях попіклується  про ваш сад

Джерело: http://aggeek.net


Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>