МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Якими будуть аграрії майбутнього? Нові аграрні професії потребуватимуть абсолютно нових знань
2018-01-22

Футурологи спрогнозували, які аграрні професії будуть потрібні після революції в традиційному сільському господарстві, яка відбудеться в найближчі 10-20 років. 

Якщо вірити футурологам, то сьогоденні зміни в сучасному агросекторі можна порівняти з тими процесами, які в першій половині XX століття привели до широкого поширення моторизованої сільгосптехніки. З розвитком технологій з'являться і нові професії. Багато з них будуть об'єднувати звичайні навички та нові вміння, інші ж поки не мають аналогів і стануть справжнім відкриттям для аграрної галузі. 


Сіті-фермер 


Сільське господарство прийшло до великих міст. Проекти сільгоспугідь, розташованих на дахах хмарочосів, і так званих вертикальних ферм вже нікого не дивують. У зв'язку з цим аналітики дослідницького центру «Сколково» вважають, що вже через 15 років з'явиться нова професія сіті-фермера. Ці працівники будуть спеціалізуватися на вирощуванні сільськогосподарських культур в умовах сучасного мегаполісу, а також на вдосконаленні угідь в обмежених умовах. 


Агроном-генетик


Всупереч усім страшилкам про генномодифіковані продукти, вони поступово підкорюють світ. Тому в майбутньому будуть потрібні агрономи, що спеціалізуються у сфері генної модифікації рослин. Вони будуть застосовувати досягнення біотехнологій на практиці, адаптуючи культури до місцевих кліматичних умов, підвищуючи врожайність, покращуючи смак і продовжуючи терміни зберігання плодів. 


Біохакер 


Ведучий футуролог Томас Фрей вирішив не зупинятися на мирному застосуванні сільськогосподарської генетики. На його думку, в найближчі 30 років з'являться біохакери, які зможуть зламувати генетичний код організмів подібно до комп'ютерних систем. Їх здатності гідно будуть оцінені любителями нечесної конкуренції.Скажімо, компанія A вклала величезні кошти у вирощування в умовах міста генномодифікованих томатів, які не накопичують в собі шкідливі речовини й містять антиоксиданти, що допомагають людині справитися з токсинами. Щоб не втратити свою частку на ринку, компанія B наймає біохакера, який розробляє генетичний код, що прискорює розкладання плодів. В результаті компанія A зазнає величезних збитків через швидке псування зібраного врожаю. 


Оператор дронів 


В багатьох країнах безпілотні літальні апарати вже сьогодні активно використовуються для контролю за сільгоспугіддями. Тому в найближчі 10 років у великих аграрних компаніях з'являться цілі відділи, що відповідають за супутникову та аеророзвідку. Працювати в таких відділах будуть оператори, які контролюють роботу ескадрилій безпілотників, а також аналітики, які надаватимуть рекомендації щодо поліпшення технологічних процесів. З розвитком розумної сільгосптехніки навіть рядові трактористи будуть змушені пересісти за офісні столи з комп'ютерами, звідки зможуть контролювати процес висадки рослин, зрошення та збору врожаю.


Агроінженер 

З кожним роком сільськогосподарська техніка стає все більш складною. Навичок механіка вже недостатньо, щоб відремонтувати розумний трактор або комбайн. Разом з цим фахівцеві потрібні знання по мікроелектроніці, програмування і мережних технологій. Тому в найближче десятиліття з'явиться професія Агроінженер, в обов'язки якого буде входити обслуговування та налаштування розумних машин, а також об'єднання їх в інтелектуальні кластери. 


Зоотехнік 


Для підвищення продуктивності поголів'я, необхідно створити ідеальні умови вирощування худоби, тобто подбати про мікроклімат, збалансований раціон і своєчасну профілактику захворювань. 

Професія зоотехніка вимагатиме знань в області біології, ветеринарії, дієтології, а також наявності технічних навичок. В обов'язки такого фахівця буде входити налаштування кліматичних систем, пристроїв автоматичного годування; експлуатація ветеринарного обладнання, що відслідковує в режимі реального часу стан тварин; розробка ефективних методів відгодівлі та інші завдання щодо поліпшення умов утримання худоби. 


Сільськогосподарський еколог 


В Інституті да Вінчі вважають, що розвиток сільського господарства в найближчі десятиліття буде нерозривно пов'язаний з екологією. В умовах скорочення родючих ґрунтів потрібно створити новий клас екологів, які будуть спеціалізуватися на методах збереження природних ресурсів. До завдань сільськогосподарських екологів буде входити утилізація відходів, відновлення ґрунтів після вирощування окремих культур, а також створення програм по веденню екологічно чистого сільського господарства, не порушуючи природних процесів. Ці фахівці повинні будуть чітко знати методи, які варто застосувати, щоб отримати екологічно чистий урожай, який буде відповідати всім вимогам покупця.


Агрокібернетик 


Сьогодні цілі штати програмістів й техніків працюють над автоматизацією заводів і фабрик. Подібні фахівці з'являться і в сільському господарстві. Агрокібернетики відповідатимуть за налаштування й обслуговування розумних ферм, впровадження нових методів автоматизації, а також контроль технологічних процесів. В недалекому майбутньому можуть з'явитися цілі компанії, що пропонують фермерам перетворити їх господарство в єдину цифрову систему. 

Чи збудуться прогнози футурологів щодо представлених професій - питання часу. Але одне можна сказати точно - майбутній технологічний ривок, пов'язаний з масовим впровадженням цифрових методів управління і біотехнологій, змінить сільське господарство до невпізнання.

РЕКОМЕНДУЄМО: Як зміниться сільське господарство в майбутньому

Plenty відкриє вертикальні ферми в кожному великому місті світу

Джерело: http://www.agroxxi.ru


Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.02.2018
На Одещині створять науково-дослідний центр, до якого увійдуть представники провідних ВНЗ Одеси
В Одеській області запустили агрокластер "Фрумушика-Нова", який стане центром екологічного та сільського туризму, а його діяльність буде направлена на розвиток сільського господарства, тваринництва та стимулювання до індивідуального підприємництва 
19.02.2018
Компанія «П'ятидні» побудує новий елеватор у Волинській області
Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик повідомив, що ТОВ «П'ятидні» планує побудувати новий елеватор, потужністю 65 000 тонн одночасного зберігання
19.02.2018
ЄС інвестує €500 тис. у створення яблуневого кластера на Вінниччині
Новий грантовий проект яблуневого кластера за європейськими аналогами буде впроваджено у Барській та Северинівській об’єднаних територіальних громадах Вінницької області

Статті

всі статті >>
16.02.2018
Збираєшся на співбесіду? Дізнайся, яких помилок слід уникнути під час першої зустрічі з роботодавцем
Як успішно «продати» свої уміння та інтелект? Яких помилок слід уникнути під час співбесіди? та Які якості слід розвинути в собі, аби відповідати вимогам роботодавців? Дізнайтесь відповіді!
12.02.2018
Допомога «Марсіанським садам»
Поки вчені сперечаються, чи можна заселяти чужу планету зразками земного життя, з'являються цікаві технології, які в майбутньому могли б допомогти людям у перетворенні Червоної планети на оазис серед космічного простору
09.02.2018
ТОП-10 інвестицій в агростартапи 2017 року

Огляд найбільших світових угод інвестування агростартапів у 2017 році