МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Колонізація Марса: вчені крок за кроком наближаються до вирішення питання харчового забезпечення на червоній планеті
2018-01-23

Фахівці NASA переконують, що люди заселять Марс, якщо там можна буде забезпечити себе найнеобхіднішим.

Зараз науковці проводять масштабні дослідження, які в майбутньому дозволять вирощувати їжу в замкнутих системах на червоній планеті. Вартість проекту складає близько 15 мільйонів доларів та триватиме не менше 5 років. Мова йде не тільки про харчові продукти, а й про медикаменти, основні матеріали для ремонту та інші предмети першої необхідності.

Тож поки астронавти успішно обробляють городи на борту Міжнародної космічної станції, вчені NASA об'єдналися з університетською командою з Арізони для розробки методу вирощування рослин, який допоможе першим людям, відправленим в глибокий космос.

Робочий прототип включає надувну розгорнуту теплицю розміром 5,5х2 м для підтримки рослинництва, відновлення повітря, рециркуляції води та відходів. Цей процес назвали біорегенеративною системою життєзабезпечення.Для генерації рослинами кисню за допомогою фотосинтезу буде використовуватися вуглекислий газ, який видихають космонавти. Ґрунту в теплицях не буде. У них буде використовуватися метод гідропоніки. Вода, знайдена на місці місячної або марсіанської бази чи доставлена туди спеціально, буде подаватися безпосередньо до коріння через спеціальні канали та збагачуватися поживними речовинами.

Передбачається, що для захисту від космічної радіації теплиця буде розміщена під поверхнею планети, а це вимагає спеціальної системи освітлення. Вчені вже мають успішний досвід використання LED-освітлення для вирощування рослин.

Також проводяться експерименти по використанню "концентрованого" сонячного світла, яке після "захоплення" спеціальними пристроями передається у теплицю з використанням оптоволоконних світловодів.А от ірландські мікробіологи вивели насіння овочів, які можна культивувати в умовах Марса. Нові рослини будуть висаджені в рамках експерименту в Антарктиді, а також на Міжнародній космічній станції. Вчені з Технологічного університету Лимерика протягом багатьох років намагалися отримати особливий сорт овочів, здатних рости на іншій планеті. Нещодавно селекціонери повідомили про успішний результат дослідження. У «набір овочів для Марса» входять огірки, помідори, салат, полуниця і різні трави. Особливістю культур є те, що вони здатні вирости в екстремальних умовах і при цьому володіти прекрасним смаком. 

Якщо овочі проростуть в Антарктиді, їх спробують культивувати на МКС. Дані експерименти є частиною міжнародного проекту EDEN ISS.

РЕКОМЕНДУЄМО: Якими будуть аграрії майбутнього? Нові аграрні професії потребуватимуть абсолютно нових знань

За матеріалами: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
21.08.2018
Восени Україна та ОАЕ підпишуть Меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства
Метою Меморандуму є сприяння активізації двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва в агросфері
21.08.2018
AgriLab запустили виробництво обладнання для аналізу ґрунту під власною торговою маркою
Обладнання AgriLab зробить послуги дослідження ґрунтів, зокрема для потреб точного землеробства – доступнішими, адже виготовляється в Україні та значно дешевше ніж іноземне обладнання
21.08.2018
Слідами MHP accelerator ... У вересні стартує новий освітній проект від МХП і Agrohub
Безкоштовний online-курс How to Startup складатиметься з 10 відеоуроків, що будуть однаково корисні тим, хто вже стартував — і вийшло, а також тим, чий стартап так і «не злетів»

Статті

всі статті >>
06.08.2018
Корпоративні «плюшки» для співробітників. Як компанія забезпечує сім’я vs робота.
Хороший роботодавець знає, як створити мотивуючу атмосферу для ефективної роботи і приємного спілкування в колективі.
«Сингента» робить все від неї залежне, щоб, базуючись на політиці рівних можливостей і справедливих відносин, співробітники відчували причетність компанії до благополуччя в їхньому житті.
30.07.2018
Економіст ЄБРР розповів, у чому секрет успіху фермерів-іноземців в Україні
Виробник сільськогосподарської продукції зможе вийти на конкурентну собівартість з будь-яким продуктом в будь-якому сегменті ринку. Але потрібно знати певні правила 
26.07.2018
Швейцарія недалеко від Києва - село Ковалівка
Сьогодні село вражає туристів красивою площею з великими фонтанами, бесідками та власним ландшафтним парком, рівними дорогами й чистими узбіччями, а також незвичним відчуттям, що ти вже не в Україні, а десь у Західній Європі