МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Колонізація Марса: вчені крок за кроком наближаються до вирішення питання харчового забезпечення на червоній планеті
2018-01-23

Фахівці NASA переконують, що люди заселять Марс, якщо там можна буде забезпечити себе найнеобхіднішим.

Зараз науковці проводять масштабні дослідження, які в майбутньому дозволять вирощувати їжу в замкнутих системах на червоній планеті. Вартість проекту складає близько 15 мільйонів доларів та триватиме не менше 5 років. Мова йде не тільки про харчові продукти, а й про медикаменти, основні матеріали для ремонту та інші предмети першої необхідності.

Тож поки астронавти успішно обробляють городи на борту Міжнародної космічної станції, вчені NASA об'єдналися з університетською командою з Арізони для розробки методу вирощування рослин, який допоможе першим людям, відправленим в глибокий космос.

Робочий прототип включає надувну розгорнуту теплицю розміром 5,5х2 м для підтримки рослинництва, відновлення повітря, рециркуляції води та відходів. Цей процес назвали біорегенеративною системою життєзабезпечення.Для генерації рослинами кисню за допомогою фотосинтезу буде використовуватися вуглекислий газ, який видихають космонавти. Ґрунту в теплицях не буде. У них буде використовуватися метод гідропоніки. Вода, знайдена на місці місячної або марсіанської бази чи доставлена туди спеціально, буде подаватися безпосередньо до коріння через спеціальні канали та збагачуватися поживними речовинами.

Передбачається, що для захисту від космічної радіації теплиця буде розміщена під поверхнею планети, а це вимагає спеціальної системи освітлення. Вчені вже мають успішний досвід використання LED-освітлення для вирощування рослин.

Також проводяться експерименти по використанню "концентрованого" сонячного світла, яке після "захоплення" спеціальними пристроями передається у теплицю з використанням оптоволоконних світловодів.А от ірландські мікробіологи вивели насіння овочів, які можна культивувати в умовах Марса. Нові рослини будуть висаджені в рамках експерименту в Антарктиді, а також на Міжнародній космічній станції. Вчені з Технологічного університету Лимерика протягом багатьох років намагалися отримати особливий сорт овочів, здатних рости на іншій планеті. Нещодавно селекціонери повідомили про успішний результат дослідження. У «набір овочів для Марса» входять огірки, помідори, салат, полуниця і різні трави. Особливістю культур є те, що вони здатні вирости в екстремальних умовах і при цьому володіти прекрасним смаком. 

Якщо овочі проростуть в Антарктиді, їх спробують культивувати на МКС. Дані експерименти є частиною міжнародного проекту EDEN ISS.

РЕКОМЕНДУЄМО: Якими будуть аграрії майбутнього? Нові аграрні професії потребуватимуть абсолютно нових знань

За матеріалами: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.02.2018
На Одещині створять науково-дослідний центр, до якого увійдуть представники провідних ВНЗ Одеси
В Одеській області запустили агрокластер "Фрумушика-Нова", який стане центром екологічного та сільського туризму, а його діяльність буде направлена на розвиток сільського господарства, тваринництва та стимулювання до індивідуального підприємництва 
19.02.2018
Компанія «П'ятидні» побудує новий елеватор у Волинській області
Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик повідомив, що ТОВ «П'ятидні» планує побудувати новий елеватор, потужністю 65 000 тонн одночасного зберігання
19.02.2018
ЄС інвестує €500 тис. у створення яблуневого кластера на Вінниччині
Новий грантовий проект яблуневого кластера за європейськими аналогами буде впроваджено у Барській та Северинівській об’єднаних територіальних громадах Вінницької області

Статті

всі статті >>
16.02.2018
Збираєшся на співбесіду? Дізнайся, яких помилок слід уникнути під час першої зустрічі з роботодавцем
Як успішно «продати» свої уміння та інтелект? Яких помилок слід уникнути під час співбесіди? та Які якості слід розвинути в собі, аби відповідати вимогам роботодавців? Дізнайтесь відповіді!
12.02.2018
Допомога «Марсіанським садам»
Поки вчені сперечаються, чи можна заселяти чужу планету зразками земного життя, з'являються цікаві технології, які в майбутньому могли б допомогти людям у перетворенні Червоної планети на оазис серед космічного простору
09.02.2018
ТОП-10 інвестицій в агростартапи 2017 року

Огляд найбільших світових угод інвестування агростартапів у 2017 році