МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Колонізація Марса: вчені крок за кроком наближаються до вирішення питання харчового забезпечення на червоній планеті
2018-01-23

Фахівці NASA переконують, що люди заселять Марс, якщо там можна буде забезпечити себе найнеобхіднішим.

Зараз науковці проводять масштабні дослідження, які в майбутньому дозволять вирощувати їжу в замкнутих системах на червоній планеті. Вартість проекту складає близько 15 мільйонів доларів та триватиме не менше 5 років. Мова йде не тільки про харчові продукти, а й про медикаменти, основні матеріали для ремонту та інші предмети першої необхідності.

Тож поки астронавти успішно обробляють городи на борту Міжнародної космічної станції, вчені NASA об'єдналися з університетською командою з Арізони для розробки методу вирощування рослин, який допоможе першим людям, відправленим в глибокий космос.

Робочий прототип включає надувну розгорнуту теплицю розміром 5,5х2 м для підтримки рослинництва, відновлення повітря, рециркуляції води та відходів. Цей процес назвали біорегенеративною системою життєзабезпечення.Для генерації рослинами кисню за допомогою фотосинтезу буде використовуватися вуглекислий газ, який видихають космонавти. Ґрунту в теплицях не буде. У них буде використовуватися метод гідропоніки. Вода, знайдена на місці місячної або марсіанської бази чи доставлена туди спеціально, буде подаватися безпосередньо до коріння через спеціальні канали та збагачуватися поживними речовинами.

Передбачається, що для захисту від космічної радіації теплиця буде розміщена під поверхнею планети, а це вимагає спеціальної системи освітлення. Вчені вже мають успішний досвід використання LED-освітлення для вирощування рослин.

Також проводяться експерименти по використанню "концентрованого" сонячного світла, яке після "захоплення" спеціальними пристроями передається у теплицю з використанням оптоволоконних світловодів.А от ірландські мікробіологи вивели насіння овочів, які можна культивувати в умовах Марса. Нові рослини будуть висаджені в рамках експерименту в Антарктиді, а також на Міжнародній космічній станції. Вчені з Технологічного університету Лимерика протягом багатьох років намагалися отримати особливий сорт овочів, здатних рости на іншій планеті. Нещодавно селекціонери повідомили про успішний результат дослідження. У «набір овочів для Марса» входять огірки, помідори, салат, полуниця і різні трави. Особливістю культур є те, що вони здатні вирости в екстремальних умовах і при цьому володіти прекрасним смаком. 

Якщо овочі проростуть в Антарктиді, їх спробують культивувати на МКС. Дані експерименти є частиною міжнародного проекту EDEN ISS.

РЕКОМЕНДУЄМО: Якими будуть аграрії майбутнього? Нові аграрні професії потребуватимуть абсолютно нових знань

За матеріалами: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.11.2018
Американець організував органічну ферму в одному з сіл Хмельниччини
Оскільки землі небагато, Чіп Тейлор організував все так, щоб кожен її клаптик був залучений
20.11.2018
LNZ Group побудує ще один елеватор на Черкащині
В найближчі два роки компанія планує значно розширити елеваторні потужності 
20.11.2018
Петро Порошенко роздав почесні нагороди фермерам
З нагоди Дня працівника сільського господарства, Президент України відзначив нагородами кращих працівників агропромислового сектору 

Статті

всі статті >>
19.11.2018
Маленька Голландія на Херсонщині
Фермер висадив найбільшу в країні плантацію тюльпанів площею в чотири гектари
12.11.2018
Чудовий приклад: Замість сміттєзвалища фруктовий сад
На Сумщині Підприємці висадили молоді яблуні та груші для громади 
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"