МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Аграрні розписки почали працювати на Львівщині
2018-01-25

23 січня на Львівщині відбулася знакова подія - в регіоні відбулося впровадження аграрних розписок, які розширюють доступ малих та середніх сільгоспвиробників до фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

Загальновідомо, що якщо галузь іде в розвиток, вона потребує дедалі більших капіталовкладень. Це питання зараз досить актуальне для Львівської області, адже 2017 року львівські аграрії досягли хороших результатів у роботі - обсяги виробленої ними продукції зросли на 5,7%. 

Питання пошуку додаткових ресурсів для розвитку бізнесу особливо гостро непокоїть малоземельних аграріїв, адже вони обмежені в коштах. Тож змушені постійно звертатися за кредитами до банків, а ті не надто на них реагують, бо зазвичай малі та середні cільгоспвиробники мають обмежену заставну базу.

Новий інструмент фінансування, який щойно отримав прописку на Львівщині, в цьому сенсі вирішує одразу два нагальних питання. По-перше, він дозволяє місцевим фермерам отримати потрібні їм товарні чи фінансові позики під заставу майбутнього врожаю. А по-друге, зробити це в стислі терміни.

Сьогодні в області працює близько 800 фермерських господарств. У середньому кожне з них обробляє близько 60 гектарів. Хоча є і такі, які господарюють на 2-3 тис. гектарів. Щоб вижити в непростих економічних умовах, львівські фермери повинні максимально дбати про високу рентабельність свого виробництва. І, судячи з останньої статистики, їм це вдається доволі непогано. На сьогодні їхніх внесок у сільськогосподарське виробництво області складає 10-11%. Щоб підвищити такий показник, необхідні додаткові кошти, і це спонукає до того, щоб якомога швидше запроваджувати в регіоні аграрні розписки.

З нагоди долучення Львівщини до списку областей, що вже користуються новим фінансовим інструментом, в приміщенні обласної ради провели Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства і Міністерством юстиції. Захід відбувся за участі голови ОДА Олега Синютки.
Говорячи про аграрні розписки, він, зокрема, зазначив: «Аграрний сектор особливо відчуває нестачу коштів навесні. І те, що ми тепер завдяки Міжнародній фінансовій корпорації можемо запроваджувати цей інструмент на Львівщині, я вважаю, великий шанс і велика можливість. Тим більше, що агровиробники отримують змогу повертати кошти не лише в грошовій, а й у товарній масі».Такі можливості аграрних розписок цікаві не лише сільгоспвиробникам, але й надавачам матеріально-технічних ресурсів. Вони спрощують доступ їхньої продукції до аграріїв і дозволяють останнім активніше використовувати їх та підвищувати врожайність сільгоспкультур. Таким чином, новий фінансовий інструмент сприяє розвиткові не лише аграрної галузі, але й суміжних з нею.

Представник ОТР Банку Ірина Титомир розповіла, що вони провели дослідження, щоб зрозуміти, чому дрібний фермер уникає банківських кредитів. І виявили ряд причин. Серед них – великий пакет документів для отримання такої позики, тривалий час, впродовж якого банк вивчає їх та ухвалює рішення про надання грошей, а також необхідність достатньої ліквідної застави.

«Все це створювало перешкоди в потенційній співпраці малих та середніх сільгоспвиробників із банком, - пояснила Ірина Титомир. - Тому в 2017 році в ОТР Банку стартував проект «Агрофабрика», основною його метою було їх подолання. 

Аграрні розписки в Україні запроваджуються з 2014 року. Переважно їх використовували виробники зернових культур. Восени минулого року була оформлена перша у світовій практиці «яблучна» розписка, а на початку нинішнього року аграрну розписку оформив сільськогосподарський кооператив, який спеціалізується на вирощуванні малини.

У Проекті IFC наголошують, що є перспектива розширити коло діяльності нового інструменту фінансування й на інші сектори сільського господарства. З січня 2018 року новий інструмент фінансування поширюється на всю Україну. Вже до початку весняного сезону аграрні розписки працюватимуть в кожній області України. Це стало можливим після введення в дію нового Реєстру аграрних розписок. 

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Нові підходи до фінансування аграріїв - майбутнє, яке почалося вже сьогодні

У Львові відкрили консультаційно-дорадчий центр для аграріїв

Джерело: http://pressclubua.wordpress.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>