МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На Черкащині візьмуть сільгоспугіддя під контроль
2018-01-26

На Черкащині створять штаб для контролю обігу  сільгоспугідь. Новостворений штаб реагуватиме на можливі порушення прав громадян, фізичних та юридичних осіб при отриманні ними сільськогосподарських земель державної власності.

Таке рішення ухвалили на нараді під керівництвом голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, в якому взяли керівник Управління Держгеокадастру в області, начальник ГУНП Валерій Лютий та представники районів області та аграрії Черкащини. 

Поштовхом до такого рішення стала резонансна подія в Маньківському районі, де 11 січня був проведений аукціон щодо передачі в оренду земельної ділянки, яку раніше орендував і обробляв фермер Григорій Білецький. Проте останній не був допущений до аукціону.

Підставою став нібито неповний пакет поданих документів на участь у торгах. На вимогу обурених аграріїв провести повторні торги керівництво районного Держгеокадастру відмовило та не надало вичерпних пояснень. Невдоволення супроводжувалися акціями протесту, адже такі випадки не поодинокі.

«Ви знаєте, що площа сільськогосподарських угідь на Черкащині становить майже 1,5 мільйона гектарів. Аграрне виробництво в нас здійснюють 598 сільськогосподарських підприємств і 1306 фермерських господарств. За обсягами виробництва продукції сільського господарства на одну особу Черкащина посідає п’яте місце серед областей України. За обсягом виробництва в загальнодержавному рейтингу – 7 місце серед областей України. Аграрії області забезпечують продовольчу безпеку. Водночас маємо проблемні питання в агропромисловому комплексі, які необхідно вирішувати негайно. Це перш за все питання земельних відносин, роботи системи Головного управління Держгеокадастру в області», – виступив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Ткаченко також зауважив, що аграрії, які влаштовували акції протесту, разом із тим виступили на підтримку зареєстрованого у Верховній Раді президентського законопроекту №7363, що передбачає передачу земель запасу і резерву в розпорядження об’єднаних територіальних громад для ухвалення рішень про проведення аукціонів. За його словами, ухвалення цього законопроекту дасть змогу зменшити корупцію в земельній сфері та захистити землі та майно селян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На початку весни в Києві відкриють Торговий дім Азербайджану 

Херсонська область стане рисовим регіоном України

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>