МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Закон з іншого боку: передача землі у власність територіальних громад розпочнеться вже в лютому
2018-01-29

В лютому землі за межами населених пунктів почнуть передавати у власність об'єднаних територіальних громад. Про це оголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Я дам доручення Держгеокадастру відвести й передати всю землю в управління об'єднаним територіальним громадам. Нам не треба для цього жодних змін до законів. Це означає, що буквально з лютого всі об'єднані громади зможуть розпочати проектування територій, які вони хочуть отримати у власність, а Держгеокадастр отримає від мене доручення передати їм цю землю", - сказав він.

Прем'єр також уточнив, що держава профінансує проекти відведення таких земель.

"Об'єднані територіальні громади управляють своєю територією лише в межах населених пунктів. За їхніми межами землею, яка в принципі має належати громадам, управляє держава. Голови об'єднаних громад ставлять питання про те, щоб повністю передати землю в управління цих громад", - пояснив прем'єр-міністр.

З цього приводу в парламенті постійно точаться дискусії, проте остаточного рішення народні депутати не дійшли. Тож спільно з Мінагрополітики та Держгеокадастром було знайдено рішення, яке не потребує змін до законодавства.

Володимиром Гройсманом також буде надано доручення Держгеокадастру погоджувати розподіл землі, яка нині перебуває за межами об'єднаних громад, але в управлінні цього відомства, лише з радою об'єднаних громад.

Окрім цього, Прем’єр-міністр України розповів, що Кабміном було схвалено низку рішень, покликаних зробити 2018 рік роком якісного прориву в аграрному секторі. 

«Цього року ми будемо мати інструменти для якісного прориву в агросфері. Причому рішення вже ухвалені», - зазначив Прем’єр-міністр.

Мова йде про програми прямої підтримки фермерів, компенсації вартості будівництва нових молочно-товарних ферм та здешевлення кредитів на таке будівництво, компенсації вартості сільськогосподарського обладнання вітчизняного виробництва, а також розстрочки по сплаті ПДВ при імпорті унікального обладнання та технологічних ліній.

«Так буде цього року. Це дасть можливість швидко нарощувати поголів’я, обсяги виробництва. Інтерес до цих програм є, - сказав Володимир Гройсман. - Завдання – піднімати економіку та створювати нові підприємства. Це стосується всіх сфер».

РЕКОМЕНДУЄМО: Нові шляхи відродження села й економіки України

Чим відзначився 2017 рік для українського АПК

У 2018 році в Україні почнуть будувати смарт-міста та смарт-села

В Україні стала доступна електронна реєстрація земельних ділянок

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>