МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

В Україні побудують тепличне господарство, обсяг продажів якого становитиме € 4,8 млн
2018-01-29

Вирощування овочів у закритому ґрунті має в українській економіці великі перспективи. 

За даними Міністерства аграрної політики й продовольства, на сьогодні українська теплична продукція забезпечує всього 20% внутрішнього ринку, в пік сезону - до 50%, інші овочі закуповуються за кордоном. За прогнозами Pro-Consulting, обсяги споживання тепличних культур у нашій країні в наступні п'ять років зростуть в 3-5 разів.

Сьогодні українські господарства, які вирощують агрокультури в закритому ґрунті, проходять своєрідний еволюційний відбір. Ті, які застосовують застарілі технології та не забезпечують необхідну продуктивність, закриваються. Натомість з'являються нові сучасні підприємства. Так, у 2016 році в Україні побудовано 8 га сучасних теплиць, що використовують високопродуктивні методи виробництва з Голландії. У тому ж році 6 га площ теплиць старого типу змушені були припинити роботу через свою ринкову неефективність.

У теплицях України традиційно найбільше вирощується огірків і помідорів, які становлять 50% і 44% ринку відповідно. Менша увага приділяється салатам, різній зелені та іншим культурам (6% ринку).

Співробітники Pro-Consulting розробили проект тепличного господарства. Згідно з ним, на 3 га площ буде вирощуватися зелень (петрушка, кріп, салат латук, кінза і базилік), і ще на 3 га - томати й огірки. Найбільший прибуток підприємству принесе виробництво кропу (21,3%), на другому місці за прибутковістю - огірки (21,1%), на третьому - помідори (18,3%).

Реалізація такого проекту обійдеться в € 5,37 млн. Основна частина коштів (82,4%) призначена для облаштування теплиць, а 10,8% буде витрачено на обладнання та матеріали, що застосовуються в технології вирощування овочів і зелені.

За підрахунками експертів, загальний річний обсяг продажів створюваного тепличного господарства становитиме € 4,8 млн. Рентабельність буде на рівні 35,1%, що означає понад 35 центів чистого прибутку в кожному євро доходу.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Високі ціни на електроенергію змушують українців закривати теплиці

Овочі без ґрунту і сонця планують вирощувати у Рівному

Як Уманський тепличний комбінат переорієнтувався на експорт

Джерело: http://propozitsiya.comБудь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>