МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

"НІБУЛОН" використовує відходи від власного виробництва в якості палива
2018-02-01

Постійне підвищення цін на традиційні види палива (природній газ, ДП, електроенергія) спонукає підприємства шукати альтернативи. Так, для отримання твердого палива (брикетів) основною сировиною може виступати лушпиння соняшнику та деревна тирса.

У виробничих підрозділах компанії «НІБУЛОН» ні лушпиння, ні тирси немає, тому тут їх вирішили замінити на зернові відходи III категорії, що утворюються внаслідок очищення та сушки зерна, особливо насіння соняшнику, які раніше створювали багато додаткових проблем пов’язаних з утилізацією на сховищах. За теплотворністю такі відходи подібні дровам та є гарною сировиною для перероблення в тверде паливо (брикети), що можливо використовувати як паливо у твердопаливних котлах.

Особливу увагу було приділено розробці апаратурного оформлення самого технологічного процесу брикетування. На сьогодні Україна має невеликий досвід брикетування. При зверненні до науково-дослідних організацій та університетів Одеси, Харкова, Києва, Полтави та Вінниці взагалі були отримані негативні відгуки щодо можливості переробки відходів такої якості через те, що в процесі брикетування не вдасться отримати брикет необхідної якості у зв’язку з великим вмістом масел у сировині, що поступає на переробку. Тому, ретельно проаналізувавши процес, було запропоновано попереднє віджимання масел після нетривалої термічної обробки в сушарці, яка також працюватиме на цих відходах.

Перша така лінія з брикетування зернових відходів III категорії від очищення олійних культур для отримання паливних брикетів була встановлена наприкінці минулого року на підприємстві ТОВ «Колосівський елеватор», що входить у групу компаній «НІБУЛОН».

Уже сьогодні брикети власного виробництва використовуються в якості палива на різних підрозділах підприємства, де є твердопаливні котли: філії «Новоодеська», «Прибужанівська», «Баштанська», «Кам’янець-Подільська». Задля цього на підприємстві реалізується програма переходу від традиційного палива для котлів (газ, дизельне паливо) на тверде паливо, в рамках якої для опалення адміністративно побутових та виробничих приміщень філій уже встановлено найсучасніші твердопаливні котли на філіях «Новоодеська» (3 шт.) загальною потужністю 300 кВт, «Прибужанівська» (1 шт.) потужністю 100 кВт, «Тетерів» загальною потужністю 200 кВт. Ці котли здатні працювати на різних видах альтернативного палива (дрова, пелети, брикети), які значно дешевші ніж газ.

Фахівці компанії також розглядають можливість встановлення на одній з філій компанії у Вінницькій обл. подібного або іншого обладнання для брикетування з метою зменшення витрат на транспортування відходів з філій, які розташовані у Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській областях.

Загалом на сьогодні перероблено близько 50 тонн відходів, з яких отримано 40 тонн готових брикетів та 477 кг рослинної технічної олії. На філії підприємства вже передано 24 тонни готових брикетів для спалювання в твердопаливних котлах. Як наслідок, зекономлено 15 257 м³ газу та 12 262 л дизельного палива, що у вартісному виразі становить 429 770 грн. За планом на 2017/18 маркетинговий рік на потужностях ТОВ «Колосівський елеватор» заплановано переробити ще близько 600 тонн відходів олійних культур.

Переробка зернових відходів у паливні брикети та їх використання в якості палива у твердопаливних котлах для отримання енергії (опалення приміщень та виробництво гарячої води) не лише зменшує залежність підприємства від традиційних видів палива та мінімізує витрати, але й має позитивний екологічний ефект. Основним складником цих відходів є насіння бур’янів, зокрема амброзії, переробка їх у паливні брикети вирішує проблему утилізації карантинних бур’янів, відповідно до чого знизиться забрудненість полів та зменшиться завантаженість цими відходами міських та сільських сміттєзвалищ, де раніше ці відходи захоронялись. При цьому компанія оплачує подібні послуги комунальним підприємствам, а за відсутності таких – вносить платежі за розміщення відходів до державного бюджету.

Нагадаємо, що 26 липня 2017 року на Вінниччині відкрили підприємство, що переробляє солому на паливні брикети.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Україна та Чехія домовились про співпрацю у сфері виробництва біопалива з соломи

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>