МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Розпочати власну справу в 17 років: молодий фермер ділиться успішним досвідом
2018-02-02

Попри свій молодий вік, 19-ріний Олег Загородній уже кілька років керує власним бізнесом. Своє фермерське господарство в селі Пугачівки Жашківського району Черкаської області Олег створив після закінчення школи й сьогодні воно одне з найпрогресивніших у регіоні.

Олег Загородній – студент-третьокурсник агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів та природокористування. Хоча вся його родина з діда-прадіда працювала на землі, проте обробляти поля для заробітку нікому й на думку не спадало. Та й відповідної освіти ніхто не мав. Коли Олег закінчував школу, спливав термін на оренду паїв. Тоді хлопець вирішив: здобуватиме професію агронома й самостійно господарюватиме на наділах своєї сім’ї.

"Батьки були проти такої ініціативи. Я вчився на відмінно, тож вони хотіли, щоб здобував «моднішу» професію. Наполіг на своєму: буду агрономом, – розповідає молодий фермер. – 3 14 років я захоплювався садівництвом, вирощував малину та смородину, саджанці продавав. Врешті-решт умовив батьків ризикнути та зважитися працювати на себе".

Зізнається, починати власну справу у 17 років було нелегко: бракувало і знань у вирощуванні польових культур, і грошей для старту...

"Зимовими вечорами перечитував профільну літературу. Шукав, де взяти кошти на закупівлю насіння. Грошей трохи назбирав, продаючи саджанці. Частину позичив. Тож до початку весняної посівної у коморі лежало найкраще насіння, повний набір добрив та засобів захисту рослин, – ділиться першими успіхами Олег Загородній. – На той час я вже працював, тож частину затрат з обробітку землі покривав із зарплати. Наприклад, заробив грошей, заплатив за оренду комбайна для обмолоту зернових".

В перший рік господарювання чималу площу поля Олег засадив часником. Купив повітряних цибулинок і власноруч сіяв їх ручною сівалкою. Зібравши врожай, частину однозубки часнику залишив собі, решту – продав. Виручені кошти стали хорошою підтримкою для розвитку бізнесу."Мене запитують, чи не важко поєднувати навчання, роботу та власну справу. Важко. Зараз я – агроном-дослідник в одній аграрній фірмі. До того ж, займаюся науковою діяльністю: працюю над розробкою та впровадженням нових методів та технологій у рослинництві, – додає Олег. – Маю в обробітку 50 гектарів землі, на яких вирощую кукурудзу, соняшник, сою, ячмінь, озиму пшеницю. Цьогоріч хочу посіяти горох та нут. Чималу площу відводжу під озимий часник. Менші ділянки засаджую білокачанною капустою різних груп стиглості, солодким перцем. Досі розводжу червону та чорну смородину, малину".

Фермер не боїться ризикувати й у своєму господарстві застосовує експериментальні технології вирощування культур. Наприклад, озиму пшеницю, він сіє на самому початку оптимальних термінів із невеликими нормами висіву. Завдяки цьому, каже, вдається отримати продуктивне кущення з осені, рослина набирає більше необхідних цукрів для перезимівлі. Втім, застерігає Олег, існує ймовірність того, що рослина переросте – тоді слід вносити регулятори росту. Також хлопець експериментує із ярими культурами, висіваючи їх на зиму. Проте, наголошує, це досить ризикований метод, який потребує тривалого вивчення.

"А от озимий часник сіємо в оптимально ранні терміни та без особливих експериментів. Єдине, що коли немає системи штучного зрошення, а погода посушлива, його треба садити глибше, аби овочу вистачало вологи. Щодо кукурудзи, соняшнику чи сої, тут слід дотримуватися рекомендацій виробників насіння, – ділиться секретами Олег Загородній. – Також на своїх полях застосовую елементи систем точного землеробства – маю детальне картографування полів, аналізи ґрунтів, проводжу діагностику азотного живлення. Завдяки цьому можна максимально підвищити ефективність виробництва".Цікаво, наприкінці 2017 року Олег Загородній став одним із 30 переможців   Всеукраїнського освітнього проекту «Агро 2018», організатором якого є Благодійний фонд Бориса Колеснікова. Його проект «Післяжнивні посіви сої в умовах в умовах Північного і Центрального Лісостепу України» враховує зміни клімату, що дозволяють визрівати другому урожаю зернобобових. Теоретичні викладки він вже впроваджує у своєму фермерському господарстві Загородніх. Завдяки перемозі в конкурсі, Олег  вже в лютому зможе відвідати Міжнародну сільськогосподарську виставку Fieragricola 2018 у Вероні.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Ф'ючіпси: українська історія успіху

Екзотичний гриб шіїтаке вирощують під Києвом

Мрії стають реальністю: історія фермерської сім'ї з Київщини

За матеріалами: http://wz.lviv.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
21.08.2018
Восени Україна та ОАЕ підпишуть Меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства
Метою Меморандуму є сприяння активізації двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва в агросфері
21.08.2018
AgriLab запустили виробництво обладнання для аналізу ґрунту під власною торговою маркою
Обладнання AgriLab зробить послуги дослідження ґрунтів, зокрема для потреб точного землеробства – доступнішими, адже виготовляється в Україні та значно дешевше ніж іноземне обладнання
21.08.2018
Слідами MHP accelerator ... У вересні стартує новий освітній проект від МХП і Agrohub
Безкоштовний online-курс How to Startup складатиметься з 10 відеоуроків, що будуть однаково корисні тим, хто вже стартував — і вийшло, а також тим, чий стартап так і «не злетів»

Статті

всі статті >>
06.08.2018
Корпоративні «плюшки» для співробітників. Як компанія забезпечує сім’я vs робота.
Хороший роботодавець знає, як створити мотивуючу атмосферу для ефективної роботи і приємного спілкування в колективі.
«Сингента» робить все від неї залежне, щоб, базуючись на політиці рівних можливостей і справедливих відносин, співробітники відчували причетність компанії до благополуччя в їхньому житті.
30.07.2018
Економіст ЄБРР розповів, у чому секрет успіху фермерів-іноземців в Україні
Виробник сільськогосподарської продукції зможе вийти на конкурентну собівартість з будь-яким продуктом в будь-якому сегменті ринку. Але потрібно знати певні правила 
26.07.2018
Швейцарія недалеко від Києва - село Ковалівка
Сьогодні село вражає туристів красивою площею з великими фонтанами, бесідками та власним ландшафтним парком, рівними дорогами й чистими узбіччями, а також незвичним відчуттям, що ти вже не в Україні, а десь у Західній Європі