МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На кафедрі водних біоресурсів ХДАУ працюють над розведенням екзотичних раків
2018-02-06

Співробітники Херсонського державного аграрного університету переконані, що в Україні є всі умови для вирощування тропічних раків вагою до 2 кг кожний.

Вчені запропонували розводити австралійського червоноклешневого краба — новий для України вид членистоногих. Це вигідно з усіх боків: не потребуючи спеціальних умов утримання, швидко ростуть та досягають доволі великих розмірів.

Взагалі, типове середовище проживання цих раків — води Австралії та Нової Гвінеї, також зустрічаються популяції в Південній Африці, Ізраїлі та Мексиці. Найкомфортніша для них температура 25-28°C.

Тож вирощувати таких раків у нас планують в два етапи: зимою — в штучному середовищі, а літом випускати у відкриті водойми, щоб вони там дозріли. Їх, скоріш за все, будуть розводити у спеціальних прісноводних ставках. Щоправда, раки, які виросли у стоячій воді, будуть не такими м’ясистими та смачними.

На кафедрі водних біоресурсів ХДАУ вже працюють над розведенням екзотичної тварини, і навіть змогли виростити особину вагою аж 187 грамів усього за 3 місяці. Тож херсонські вчені впевнені у перспективах вирощування цих крабів на півдні України. Щоправда, для цього потрібні спеціальні технології, адже з наявними навіть звичайних раків вирощувати проблематично. Перш за все, через дорогі енергоресурси. Для того, щоб втілити усі ідеї, на базі аграрного університету навіть побудують учбово-практичний комплекс, а в МОН України готові допомогти з можливостями отримати базове фінансування на наукові експерименти за результатами атестації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені СНАУ  вирощують рідкісну лікарську рослину

На Київщині побудують ферму для розведення африканського сома

Сімейне фермерське господарство з Харківщини розводитиме страусів

Джерело: http://agravery.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>