МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Як виростити в Україні курку з позначкою "еко"
2018-02-07

Всього за 60 кілометрів від столиці, в селі Лукаші, функціонує господарство Фермерський двір. Це підприємство постало на руїнах колишньої радянської ферми п'ять років тому. Все почалося з бажання містян повернути життя старій фермі під Києвом. Та власники й незчулися, як захопились і створили сучасну компанію з еко-виробництвом і переробкою.

Для реалізації ідеї вирощувати екологічно чисту птицю компаньйонам довелося інвестувати в проект понад $1 млн.


Перебудова і нова компанія


Спочатку відновили один пташник, почали там вирощування, потім другий, а згодом і третій, на якому почали вирощувати качку. Зазвичай люди поділяють курок на два типи: смажена та жива. Однак виявляється, що існує промислова, фермерська та органічна курка. Вони відрізняються одна від одної рівнем екологічності.

На цій фермі живе приблизно 12 тис. фермерських курчат. Усі вони – на спеціальному раціоні. Без антибіотиків та прискорювачів росту.Щоб виростити екологічно чисту курку, треба докладати неабияких зусиль. Наприклад, не можна брати промислові корми. Потрібно за власною рецептурою замовляти їх у виробника. "Ми самі балансуємо, виводимо ті речовини, які ми не хочемо бачити в них, – якісь прискорювачі, підсилювачі. І цей корм привозять з комбікормового заводу до нас", – каже Валерій Власенко, співвласник господарства Фермерський двір.

На таких кормах фермерські курчата ростуть значно довше, ніж їхні родичі, які виховуються у промислових умовах.

На промисловій фермі птицю забивають на 35-40 день і відправляють до супермаркету. Та на цій фермі курка росте ще декілька тижнів – у цьому і полягає різниця між промисловою та фермерською птицею.Та виростити курку – половина справи. Її треба правильно забити. "Птицю починають забивати на різних підприємствах на 36-38 день. Ми забиваємо на 60-й. А з вигулом буде десь до 75 днів", – каже Віталій Дзюба, співвласник господарства Фермерський двір.


Переробний підрозділ


За день забійний цех на фермі переробляє до 2 тис. курок, це приблизно 1 тонна живого м'яса. Важка робота, але все тут робиться як за годинником. Стандарти й стерильність на високому європейському рівні.

Припустимо, якщо знаходять якийсь домішок у курці. Відповідно, зупиняється забій. "Тоді перебирається повністю партія забитої курки. І знову поновлюється процес роботи, а предмет, який міг вплинути на те, що туди потрапляє, вилучають", – розповідає Руслан Дзюба, співвласник господарства Фермерський двір.Після усіх процедур курка потрапляє до охолоджувальної камери. Потім все це перевантажується у свіжому вигляді та потрапляє на полиці супермаркетів. В основному фермери реалізують продукцію у великих мережах супермаркетів по всій Україні, а також у ресторанах.

Знайти цю курку можна на полиці разом зі звичною нам продукцією, хоча коштує вона у півтора раза більше, ніж звичайна. Тому люди купують їх не так часто. Зазвичай на великі свята або для того, щоб себе потішити. Тим не менш, попит на еко-курку стабільно зростає. За рік господарство вже реалізує майже 1 тис. тонн курятини.

Та всі зароблені гроші бізнесмени вкладають у розвиток. Щоб українська екологічна птиця змогла вийти на європейські ринки.

РЕКОМЕНДУЄМО: Американські вчені виведуть породу курей, які не потребуватимуть антибіотиків 

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
15.08.2018
Європа готується до значної втрати урожаю через аномальну посуху

Засуха, особливо в північних і центральних регіонах континенту, справила руйнівний вплив на фермерські посіви.
15.08.2018
Індія є найцікавішим ринком для експортерів яблук зі Східної Європи
Cвітове споживання фруктів продовжує зростати, в той же час у ситуації із яблуками спостерігається абсолютно протилежний тренд.
13.08.2018
Президент Польщі підписав закон, що посилення контролю маркування харчових продуктів
Президент Польщі Анджей Дуда підписав Закон про маркування харчових продуктів. Передбачається, що продукт, який продається в Польщі, повинен мати інформацію про країну походження.

Статті

всі статті >>
06.08.2018
Корпоративні «плюшки» для співробітників. Як компанія забезпечує сім’я vs робота.
Хороший роботодавець знає, як створити мотивуючу атмосферу для ефективної роботи і приємного спілкування в колективі.
«Сингента» робить все від неї залежне, щоб, базуючись на політиці рівних можливостей і справедливих відносин, співробітники відчували причетність компанії до благополуччя в їхньому житті.
30.07.2018
Економіст ЄБРР розповів, у чому секрет успіху фермерів-іноземців в Україні
Виробник сільськогосподарської продукції зможе вийти на конкурентну собівартість з будь-яким продуктом в будь-якому сегменті ринку. Але потрібно знати певні правила 
26.07.2018
Швейцарія недалеко від Києва - село Ковалівка
Сьогодні село вражає туристів красивою площею з великими фонтанами, бесідками та власним ландшафтним парком, рівними дорогами й чистими узбіччями, а також незвичним відчуттям, що ти вже не в Україні, а десь у Західній Європі