МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Благородна справа: розводять плямистих оленів, а потім випускають на свободу
2018-02-11

Один з державних лісгоспів Житомирської області витрачає щороку майже 400 тис. грн на утримання вольєрів, де розводять плямистого оленя. Благородних та плямистих оленів до лісів Баранівського району було завезено ще в 1985 році з Асканії Нової.Саме тоді на території лісництва було виділено ділянку лісу площею 1,5 га для тимчасового утримання 10-15 голів. Одночасно було відведено ділянку лісу площею 38 га для побудови вольєра та утримання диких мисливських тварин у напіввільних умовах.

Як повідомили у прес-службі Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, витрати на ведення мисливського господарства минулого року на підприємстві склали 1 млн 855 тис. грн, тоді як прибутку від цього напрямку діяльності фактично немає.

"Проте ми на це не зважаємо, бо значно важливіше знати й бачити, що в наших лісах є звірина, яка тут гарно себе почуває. Окрім того, сам вольєр був створений нашими старшими колегами та наставниками понад 30 років з благородною метою: розводити плямистого оленя та випускати його в угіддя. Тому для нас це - справа честі. За роки свого існування цей вольєр став візитівкою Баранівщини, куди їдуть на екскурсії дорослі та діти, а також гості нашого району. А олені з нашого вольєра нині розселилися не лише в поліських лісах, а й на території всієї України",- зазначають у лісгоспі.Сьогодні у вольєрі площею 56 гектарів утримується 36 голів цих гордих тварин. Щорічний приплід складає 10-12 голів.

"Молодняк досить важко переносить нашу зиму, особливо сніжну. Олень - досить мирна та обережна тварина. У вольєрі доглядачі щодня їх підгодовують. Проте ми намагаємося, щоб тварини не надто звикали до людей, аби потім, коли їх випустять в угіддя, вони не стали легкою здобиччю для браконьєрів",- каже мисливствознавець.

Особливо гарні ці тварини в літню пору, коли колір їх шерсті стає яскраво-рудим з жовтуватими плямами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Івано-Франківщині створять Центр з відтворення гуцульської породи коней та іпотерапії

На кафедрі водних біоресурсів ХДАУ працюють над розведенням екзотичних раків

За матеріалами: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>