МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Передача землі у власність ОТГ розпочалася
2018-02-12

ОТГ на Кіровоградщині, Житомирщині, Дніпровщині та Черкащині підписали меморандуми про отримання землі за межами населених пунктів. 

7 лютого 2018 року Помічнянська та Тишківська ОТГ у Кропивницькій області підписали з Головним управлінням Держгеокадастру у Кропивницькій області меморандуми про строки відведення землі. У комунальну власність об’єднаних територіальних громад буде передано 4,7 тис. га.

Це передбачено розпорядженням уряду щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів.

Новоборівська ОТГ, що на Житомирщині отримає 4 тис. га в управління.

«Це ресурс, який тепер працюватиме на користь громади. Ми самі будемо визначати, як його використовувати. Тим паче, у нас розроблений план просторового планування, і це додає громаді спроможності», — наголосив голова Новоборівської ОТГ Григорій Рудюк.

Перший меморандум про передачу земель на Дніпровщині підписав голова Межівської об’єднаної територіальної громади Володимир Зражевський. Згідно з меморандумом, до 31 травня 12,5 тис. га земель державної власності передадуть у розпорядження громади.

На Черкащині Ліплявська ОТГ підписала відповідний меморандум із Держгеокадастром.

«Питання передачі земель у межах громад стояло дуже гостро від початку реформи. Свого часу ми допомагали 11 об’єднаним територіальним громадам регіону готувати звернення до голови ВРУ та народних депутатів щодо прийняття постанови, яка б дозволила їм розпоряджатися землею за межами населених пунктів. І досі це призводило до виникання ситуацій, коли на території ОТГ з’являвся забудовник чи землевласник, розпочинав там роботи, а громада ніяк не могла на це вплинути», — розповів директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону Сергій Слинько.

Голова Білозірської об'єднаної територіальної громади, голова Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Володимир Міцук зазначив, що вирішення питання передачі земель об'єднаним громадам дозволить контролювати їх використання, упереджати рейдерство, навести лад у порядку сплати оренди цих земель та збільшити соціальний внесок орендарів у розвиток громади.

Як відомо, наприкінці січня Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі землі поза межами населених пунктів. Відповідне рішення ухвалене за сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: На Черкащині візьмуть сільгоспугіддя під контроль

За матеріалами: http://kurkul.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>