МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Допомога «Марсіанським садам»
2018-02-12

Чи будуть «на Марсі яблуні цвісти»? Поки вчені сперечаються, чи можна заселяти чужу планету зразками земного життя, з'являються цікаві технології, які в майбутньому могли б допомогти людям у перетворенні Червоної планети на оазис серед космічного простору.

Сьогодні вчені займаються пошуком найкращих овочів, які б можна було вирощувати на Марсі. Імітовані «Марсіанські сади» допомагають експертам НАСА дізнатися, які рослини-космонавти можуть рости на Червоній планеті.

Людські подорожі туди й назад на Марс можуть зайняти до двох з половиною років і однією з серйозних проблем для таких розширених місій є питання забезпечення продовольством для цих космонавтів.
Таким чином, розробляються шляхи для того, щоб астронавти вирощували власні врожаї та розширювали своє продовольче постачання, оскільки насіння займає менше місця і має більш тривалий термін зберігання на космічних апаратах, ніж готові продукти.

Провівши досліди, вченими було прийнято рішення спочатку на Землі відтворити ґрунт Марса та його атмосферу, перепробувати в лабораторних умовах безліч рослин і сказати, чи годиться будь-яке з них для позаземних умов.В Космічному центрі ім. Кеннеді НАСА у Флоридському технічному коледжі вже створені імітовані «Марсіанські сади». Вони допомагають дослідникам долати проблеми виробництва харчових продуктів, пов'язані з безплідним ландшафтом Марса, адже сільське господарство на цій планеті сильно відрізняється від сільського господарства на Землі.

Згідно із заявою НАСА, марсіанський ґрунт складається з подрібненої вулканічної породи без будь-якого органічного матеріалу, через що рослинам практично неможливо вижити. Дослідники використовують прогрес в науці, щоб дізнатися про збільшення виробництва рослин згідно з харчуванням астронавтів, говорить керівник проекту експериментальної системи рослинного виробництва (Veggie) в Космічному центрі NASA.Експеримент Veggie дозволив астронавтам сідати в космос і проводити експерименти з вирощування рослин на Міжнародній космічній станції. Ґрунт, який використовується в «марсіанських садах», був зібраний з Гавайських островів і обраний тому, що імітує ґрунт, який був знайдений на Марсі. Дослідники перевірили скільки йому потрібно використовувати і які поживні речовини слід додавати для різних культур для досягнення оптимального росту культур.
Під час дослідження вчені порівнювали ріст салату у звичайних умовах і в марсіанському імітаторі ґрунту. Вони порівняли свої результати з рослинами салату, вирощеними в ґрунтовому імітаторі з доданими поживними речовинами. Цей експеримент показав, що салат, вирощений у марсіанському імітаторі ґрунту без додавання поживних речовин, був таким же, але мав більш слабке коріння і повільну швидкість проростання (іншими словами, їм потрібно більше часу для росту).

Також експерти планують перевірити такі культури, як редис, швейцарський мангольд, китайську капусту, карликовий перець і помідори в марсіанському імітаторі ґрунту. Результати, зроблені в цих «Марсіанських садах» на Землі відкриють шлях для майбутніх досліджень і розвитку технологій з точки зору надійного та ефективного виробництва харчових продуктів далеко від рідної планети.Ізраїльські вчені нещодавно зробили відкриття, що кактус виду Opuntia Ficus Indica при використанні великої кількості добрив здатний цвісти й плодоносити 11 місяців в умовах ізраїльського клімату. Ізраїльські фахівці сподіваються за допомогою цієї рослини оживити пустельні посушливі території, адже всі частини цієї рослини так чи інакше можуть бути використані людиною. 

Втім, чи будемо ми садити в червоних пісках кактуси, поки невідомо, а ось як це буде відбуватися - вже можна передбачити. Каліфорнійська компанія Wetzone Engineering розробляє (поки для Землі) гігантські дирижаблі, здатні не тільки гасити лісові пожежі, викидаючи за раз мільйони літрів води, а й швидко засівати міріадами саджанців гігантські площі. Інженери пропонують упаковувати молоді деревця або розсаду рослин в органічні мішечки конусоподібної форми, що містять деяку кількість вологи й поживних речовин. Після падіння з висоти мішки занурюються в ґрунт, а через деякий час рослина пускає коріння. Фахівці NASA, до речі, розглядають дирижабль, начинений автоматикою, як один з оптимальних способів тривалого вивчення планети. Чому б не зробити наступний крок? Потрібно тільки вирішити проблему води. Американські автомати отримали дані про наявність води на Марсі. Остаточно прояснять питання з її кількістю і розміщенням наступні автоматичні експедиції. Правда, вода там знаходиться в основному у вигляді льоду і розташована під поверхнею Червоної планети. Так що і в доступному для огляду майбутньому залишаться фантастикою канали, що доставляють воду з крижаних полярних шапок до спекотних екваторіальних районів (спекотним, зрозуміло, по марсіанських мірках, адже там літній полудень на екваторі - це 10 - 30 градусів вище нуля за Цельсієм). 

Чи можна придумати щось ще, особливо з огляду на намір бомбардувати саджанцями величезні площі? Можливо на Марсі стане в пригоді «тверда вода», винайдена недавно китайцями. «Тверда вода» - це зовсім не лід, а рідка вода, поєднана з невеликою кількістю особливого полімеру. За задумом китайських вчених, коріння дерева закопують в землю в оболонці з «твердої води». Під впливом певних бактерій упаковка повільно розкладається, подаючи до коріння дозовані порції води точно в залежності від потреб рослини. Цей метод передбачається випробувати при посадці дерев в пустелі. Чого ще не вистачає нашому гіпотетичному марсіанському саду? Ефективного способу підживлення рослин? Будь ласка. Фахівці пермської науково-виробничої фірми «Норд» створили новий вид добрив - аерозольний. З суміші, що містить корисні для рослин елементи, виготовляють таблетки. При горінні вони виділяють дим, який і дає харчування рослинам. І нехай цей метод вчені придумали для теплиць, уява легко малює особливі аерозольні генератори, живильний туман, що розноситься на багато кілометрів марсіанськими вітрами, і всмоктують його яблуні, тягнуть гілки до рожевого неба.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Колонізація Марса: вчені крок за кроком наближаються до вирішення питання харчового забезпечення на Червоній планеті

Джерело: http://www.livescience.com

 

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
25.05.2018
IFC фінансуватиме IT-технології та агростартапи України
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) висловила свою зацікавленість у фінансуванні українських агростартапів
25.05.2018
На Волині фермери об'єднаються в єдиний горіховий кооператив
У Волинській області планують створити обслуговчий кооператив, який буде спеціалізуватися на вирощуванні та реалізації фундука, а також такої нішової культури, як ревінь
24.05.2018
UKRAVIT відкриє першу в Україні наукову платформу світового рівня
«Інститут здоров'я рослин» займатиметься виробництвом інноваційних агрохімікатів за унікальними технологіями, які передбачають дбайливе ставлення до природи й максимальне зменшення використання шкідливих компонентів

Статті

всі статті >>
24.05.2018
Експертна думка. Андрій Ярмак про перехід від ситуативного до системного експорту
Про те, яких зусиль доведеться прикласти українському виробнику плодоовочевої продукції для налагодження експорту та як зрозуміти, чи варто взагалі виходити на експортний ринок 
23.05.2018
Зіркове поле: скільки грошей і часу потрібно, аби виростити газон під одну із найочікуваніших футбольних подій світу
Агроном НСК «Олімпійський» розповів як готується НСК «Олімпійський» до фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА, про особливості догляду за футбольним газоном, технічне оснащення найкращої футбольної арени України та про що він турбується під час важливих матчів
21.05.2018
Унікальні об'єкти сільського господарства, які вразять вас своєю красою
ООН додала до переліку унікальних ландшафтів сільськогосподарської спадщини ще 14 об'єктів, які не лише приносять користь людям, а й вражають унікальною красою