МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Збираєшся на співбесіду? Дізнайся, яких помилок слід уникнути під час першої зустрічі з роботодавцем
2018-02-16

Кар’єра в умовах ринку праці – це успішний «продаж» своїх умінь та інтелекту, тому у ваших інтересах зробити це вдало.

Досягти успіху вам допоможе добре знання кон’юнктури ринку праці, його законів і методів роботи на ньому. Тільки ви маєте вирішити, яку саме роботу обирати й на які умови погоджуватися. Вам самим доведеться шукати потенційних роботодавців та йти до них на співбесіду.

Для цього необхідно реально оцінити свої можливості, визначити мету пошуку роботи, лаконічно, чітко і зрозуміло скласти резюме, яке буде вашою візитною карткою.

Спеціалісти радять задля вдалого пошуку роботи розробити власну програму просування інформації про себе до потенційних роботодавців. Під час співбесіди з роботодавцем (або його працівником) необхідно вміти добре відрекомендувати себе як можливого працівника, щоб у результаті отримати пропозицію роботи. Пам’ятайте, що роботодавець зацікавлений у кваліфікованих фахівцях, професіоналах.

Сьогодні ми розкриємо дві надзвичайно важливі теми, які актуальні для молодих фахівців при пошуку першої роботи, а саме: Основні помилки під час співбесіди та Навички, які особливо цінуються роботодавцями. 


Помилки молодих фахівців на співбесіді


Досить часто випускники та молоді фахівці припускаються одних і тих самих помилок під час співбесіди. Ми прагнемо вберегти вас від незручних моментів, тож пропонуємо здійснити профілактику помилок, які можуть перешкодити хорошому старту.Сарказм

Гострі жарти, емоційні вигуки, фірмові прищури та поблажливе ставлення до інших залиште вдома. На початку кар’єри особливо доречна скромність, вихованість і доброзичливий тон у спілкуванні. Посміхайтеся, будьте приємним співрозмовником.

Епатаж

На співбесіду приходять в одязі ділового стилю, татуювання та ознаки молодіжних субкультур не виставляють напоказ, пірсинг в губі теж недоречний. Зрозуміло, все це – ознаки вашої індивідуальності, але є корпоративна культура і дрес-код.

Непідготовленість

Ви повинні бути в курсі новинок у галузі, в якій хочете знайти роботу, і розуміти, в яку компанію йдете на співбесіду. Якщо не вистачає практичних навичок, почитайте статті практиків в інтернеті. Також зайдіть на сайт компанії перед зустріччю з роботодавцем.

Торг про зарплату

Чим пізніше це питання виникне під час співбесіди, тим краще. Не “вистрілюйте” питанням про зарплату на перших стадіях зустрічі. Якщо з вами спілкуються довго, ґрунтовно, запрошують на наступні етапи співбесіди – це ознаки, що вами зацікавилися. Поки таких ознак немає, питання про гроші краще не ініціювати.

Профілі в соціальних мережах

8 з 10-ти роботодавців, якщо ви хочете працювати в сучасних, прогресивних компаніях, зазирнуть у ваші профілі в соцмережах. Подбайте, щоб роботодавці не побачили там щось, що їх відштовхне: ваші фото ню, нецензурну лексику та інший компромат.

Без конкретної цілі

Коли у молодого фахівця є мета пошуку роботи, – це добре. Але часто шукачі, вказуючи мету в першому рядку резюме, використовують кліше, пишуть ні про що, вказують занадто амбітну мету, яка не відповідає рівню кваліфікації чи досвіду.

Неохайність

На співбесіду потрібно прийти охайно одягнутими, зі стрижкою чи зачіскою, акуратним виглядом, юнакам – з поголеним підборіддям (якщо носите бороду – вона має мати доглянутий вигляд).

«У-упс!» під час відеоінтерв’ю

Рекрутер, який наймає фахівців в Google, розповідає, що одного разу на співбесіді по скайпу шукач несподівано підхопився і почав ловити кота, який намагався вибратися з будинку через кватирку. Скайп-інтерв’ю створює ілюзію неформальності, але це лише ілюзія. Прослідкуйте, щоб роботодавець не споглядав під час бесіди білизну на спинці вашого стільця або тарілки із залишками їжі на журнальному столику.

Велике резюме

Квінтесенція помилок, яких припускаються молоді фахівці, – це резюме на три сторінки за відсутності досвіду. Деякі випускники так намагаються надати резюме вагу, що подають туди багато непотрібної інформації. Рекрутер розуміє, що у випускника не може бути значного послужного списку; йому важливо зрозуміти, чому цей шукач підходить на цю посаду. Так що краще менше відомостей, але конкретніше. Пам’ятайте, що рекрутер витратить на знайомство з вашим резюме 6 секунд, і ще 30, якщо воно його зацікавить.


Навички, важливі для кар’єри


В професійному середовищі заведено виділяти 2 типи навичок:
  1. Hard skills («тверді» навички) – професійні, технічні навички, які можна наочно продемонструвати. Наприклад, навичка сліпого друку, керування автомобілем, знання мови програмування та інше.
  2. Soft skills («гнучкі» або «м’які» навички) – навички, прояв яких складно відстежити, перевірити й наочно продемонструвати: комунікативні та управлінські.

У XXI столітті внесок Hard skills у професійну успішність співробітника складає всього 15%, тоді як Soft skills – 85%. Відтак, керівники наймають та просувають працівників з високим рівнем розвитку саме «м’яких» навичок.Вашій увазі ТОП – 10 ключових Soft skills:

1. Комунікативні навички

Вміння презентувати себе, ідею і бути цікавим співрозмовником надзвичайно важливе сьогодні. Якщо у вас народилася геніальна ідея, але ви не вмієте її презентувати, то навряд чи знайдете фінансування або групу підтримки для її реалізації. Використовуйте будь-які можливості, щоб розвивати ці навички у себе: знайомтесь з новими людьми, розширюйте кругозір.

2. Аналітичне та критичне мислення

Уміння ставити питання, доводити фактами, нешаблонно мислити потрібні завжди. Хороший спосіб розвинути ці навички: оголошуйте внутрішній конкурс на найекономніше, найшвидше чи ще яке-небудь «най-най» рішення в рядових життєвих ситуаціях.

3. Уміння слухати

Учіться слухати, приймати чужу точку зору і визнавати свої помилки. Багатьом це дається дуже складно. А в колективі без цієї навички нікуди.

4. Здатність працювати в команді

У кожній команді є лідер, провідний гравець і кілька виконавців. Дуже важливо розуміти свою роль і неухильно її грати. На перший погляд це дуже просто, але коли доходить до справи, то кожен хоче показати себе з кращого боку, що він був би кращим лідером і всіляко намагається «вколоти» призначеного капітана.

5. Уміння ставити та досягати поставлених цілей

Таке уміння дуже важливе для кожної людини. Без мети неможливо домогтися якого-небудь результату. Чітко поставлена мета – це вже 50% успіху, решта 50% – це завзятість, праця і позитивне мислення.

6. Активність і позитив

Завжди бажайте людям найкращого, займайте активну життєву позицію, майте позитивну емоційну установку, і тоді у вас все вийде.

7. Здатність вирішувати конфлікти

Зараз великою популярністю користуються медіатори, які стають третьою стороною в конфлікті й намагаються його вирішити. Бути собі медіатором – навичка, яка допоможе уникнути деструктивних спорів, згладжувати гострі кути й адекватно реагувати на критику. Це уміння потрібно в собі виховувати.

8. Уміння надихатися новими ідеями

Найчастіше лідер запалює ентузіазмом, дає вказівки й організовує людей. Проте, з лідерськими якостями не народжуються, лідерство можна і потрібно виховувати.

9. Уміння брати на себе відповідальність

Брати більшу відповідальність, трудитися більше всіх, постійно вчитися і прагнути виконати свої обов’язки на 120% – в такому випадку кар’єрне зростання не змусить довго чекати.

10. Самоорганізація і самодисципліна

Звички ультраорганізованих людей виховуються батьками, вихователями, а потім особисто. Організованим стати не просто, але плоди, які приносить грамотний розподіл часу і сил, завжди відчутні.

В сучасному світі важливо не знати, а вміти добути необхідну інформацію в потрібний момент. Гідно відповісти цій жорсткій вимозі ринку ви зможете, опанувавши «м’які» навички.Успіх у пошуку роботи – це віра в себе, професіоналізм, володіння технікою пошуку роботи й ефективні навички спілкування з роботодавцем.

Отже, знаходить той, хто шукає. Повірте у власні сили та можливості, не бійтеся труднощів, сміливо долайте усі перешкоди для здійснення мрії свого життя – і все вийде!

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Як отримати максимум користі від ярмарку вакансій

Відвідати ярмарок вакансій - це ще не все

ТОП-5 навичок випускникам, які насправді потрібні сучасним аграрним компанія

 

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
15.03.2018
Фермери "в дії": плакати напоготові, дороги перекриті
Сьогодні аграрії з різних регіонів України перекрили дороги в 9 областях України, наступний пункт дислокації - стіни парламенту
15.03.2018
Про що говорили в Одесі на відкритті Другого міжнародного конгресу «Органічна Україна»
Сьогодні Україна входить до 20 країн з площами сертифікованого органічного виробництва, включаючи землі перехідного періоду
15.03.2018
Україна та Південна Корея готують до реалізації ряд інноваційних проектів у сфері АГРО
Під час зустрічі президента НААН з Послом Республіки Корея в Україні були визначені основні напрямки співробітництва двох держав

Статті

всі статті >>
13.03.2018
IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»: мрії та реальність
Всеукраїнський ярмарок аграрних вакансій для молоді IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ» - реальний шанс отримати першу роботу!
12.03.2018
Криза на українському ринку праці: історія, сьогодення, майбутнє
Україну чекає криза, яка змусить змінюватися цілі системи управління людськими ресурсами. Ті компанії, які не хочуть або не можуть змінюватися, зіткнуться зі старінням колективу
05.03.2018
Ольгопіль - село української мрії!
Історія про те, як підприємець з Вінниччини не лише створив успішний бізнес, а й докладає чимало зусиль для розвитку рідного села