МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Ольгопіль - село української мрії!
2018-03-05

На Вінниччині, за 170 км від обласного центра, в тій місцевості, де в річку Савранку впадає Рогузка, стоїть велике мальовниче подільське село Ольгопіль. Це місце руйнує усі стереотипи про село. Тут можна комфортно жити, є де працювати, де відпочити та на що подивитися. Ольгопіль – це місце, яке доводить, що якщо докласти зусиль можна зробити життя у селі не просто сучасним, а й модним. 

Як це зробити? «Все просто! Потрібно робити все можливе!» – відповідає Павло Каленич, засновник, власник і директор однойменної агрофірми "Ольгопіль".

Селяни люблять і поважають підприємця. Бо свій, сільський, кажуть люди, господарює на землі вже з двадцять років, нікуди не тікає, не дурить і не грається в політику. Живе з родиною тут же, в селі, відтак знає в ньому кожну шпарину і кожну больову точку. «Це вам не столичний монополіст, який два-три рази приїде з того Києва в своїх налакованих черевиках і лишній раз з машини не хоче вийти, не те, щоб піти до людей на поле, на ферму», – пояснюють місцеві резони ольгопільчани.


"Коли я сюди прийшов, то тут навіть забора не було"


Ще за радянських часів Павла Євгеновича Каленича разом з дружиною після закінчення університету направили з Немирівського району в село Ольгопіль Чечельницького району. Тоді, в далекому 1982 році, Павло Євгенович почав працювати колгоспі, який в часи незалежності реорганізували в сільськогосподарське підприємство «Україна». В 1997 році Павло Євгенович став його директором, а в 2000 році підприємство переформатували в агрофірму «Ольгопіль».З року в рік фірма активно розвивається і сьогодні «Ольгопіль» обробляє не лише землі однойменного села Ольгопіль, а й ще шести сусідніх.

«Ольгопіль» атестоване як елітне насіннєве підприємство, є базовим господарством Інституту фізіології та рослинної генетики України, офіційним дистриб’ютором провідної німецької насіннєвої компанії «SAATEN ONION», а в 2015 році агрофірма була нагороджена званням лауреата державної премії в галузі науки та техніки. Але сам директор цим вихвалятися не любить і про насіннєвий завод агрофірми, де сучасне обладнання переробляє тисячі тонн зерна в день, Павло Євгенович каже просто: "Коли я сюди прийшов, то тут навіть забора не було".Сьогодні агрофірма «Ольгопіль» спеціалізується на виробництві зернових і технічних культур: пшениці, ячменю, сої, ріпаку, кукурудзи, цукрових буряків, вівса, соняшника.

"Маємо можливість вирощувати насіння, на насіннєвому заводі доводити до посівних кондицій і реалізовуємо. За добу ми можемо обробляти 65-70 тонн насіння. Щодо зерна, то на базі колгоспного току ми побудували сучасний елеватор. В жнива підприємство приймає на добу 1-1,5 тисячі тонни. Для цього в нас є три зерноочисні лінії, свої сушарки, склади тощо", – розповів Павло Каленич.

Попри великі обсяги роботи на заводі працюють лише 16 робітників. Сучасне німецьке обладнання дає можливість майже повністю автоматизувати процес. Фактично, здійснювати керування чи не всім виробництвом можна з одного комп’ютера.

Лінія з підготовки насіння у нас німецької компанії «Pedkus». Це одна із провідних у світу компаній з виробництва обладнання для підготовки насіння. Ми були на виставці за кордоном, там з ними знайшли спільну мову, домовилися і в 2010 році закупили їхнє обладнання. Монтаж обладнання виконували під наглядом німецького представника, – зазначив Павло Євгенович.

Неподалік насіннєвого заводу розташувався не менш сучасний автотракторний парк із заправкою. Агрофірма обробляє землі в Ольгополі та наближених селах. А з зерна, зібраного в жнива, підприємство у власній пекарні пече запашний хліб. Тут також готують їжу працівникам у полі. Їм возять харчі прямо на лани, до того ж, обіди – безкоштовні."Хліб ми печемо тільки із сорту «Наталка». Це найкращий сорт. Подивіться яка краса. У нас в пекарні печуть все від булок до хот-догів до короваїв. Є в нас і свої фішки, наприклад у нас є чорно-білий хліб, який називається «День і ніч», – розповів директор.

Господарник додає, що для того аби насіння відповідало високому європейському стандарту, на території заводу працює атестована лабораторія.

"Ми визначаємо якість товарного зерна, а також як насіннєва лабораторія визнаємо всі показники від чистоти до схожості насіння. Після проведення досліджень ми видаємо картку аналізу, де описані результати", – завідувачка лабораторії Ірина Мазуренко.


Експортна діяльність


Завдяки відповідальному ставленню до якості товару підприємство має можливість експортувати свою продукцію у 18 областей України, Молдову та Румунію.

"Що стосується насіння, то ми можемо позмагатися в тендері будь-якої компанії в Україні! Будь-якої!" – впевнено наголошує Павло Каленич.

А з цього року агрофірма «Ольгопіль» буде експортувати ріпак у Велику Британію.

"Через фірму, яка нас звела, хочемо спробувати експортувати у Велику Британію. Це дуже перспективно. В Румунію, Молдову ми поставляли насіння, але товарного зерна не експортували. Ми через друзів, фірму, з якою ми вже не перший рік працюємо, будемо поставляти ріпак в Британію", – поділився планами Павло Каленич.Наразі агрофірма «Ольгопіль» уклала всі необхідні угоди, тож незабаром ольгопільський ріпак відправиться в Англію. Якщо постача буде вдалою, підприємство й надалі експортуватиме свій товар Британію.


Владі й підприємцям треба робити так, щоб в селі було модно жити


Окрім бізнесу, Павло Каленич не забуває розвивати й село. Завдячуючи агрофірмі в Ольгополі асфальтовані дороги, освітлені вулиці, сучасний дитсадок, школа та лікарня. Побачивши це все на власні очі, важко повірити, що це звичайнісіньке село.За останні роки господарством було виділено понад 25 млн гривень на розвиток сіл Чечельницького району.

Щорічно надається допомога школам: агрофірма закуповує шкільні меблі, комп’ютери, інтерактивні дошки, проводить заміну вікон та дверей на сучасні теплозберігаючі та ін. Так коштом господарства були умебльовані учительські кімнати в чотирьох школах.

Агрофірма допомагає з проведенням поточних ремонтів в дитячих садках, також було проведено капітальний ремонт кухні одного із дитсадків, придбано нове кухонне обладнання.

У селі Каташин Чечельницького району за кошти агрофірми "Ольгопіль" побудовано сучасний спортзал.У сільському спортзалі восени-взимку чи не щотижня проходять турніри, змагання чи просто розваги. Переважно його «окупують» школярі Каташина і Жабокрички – тут у них проходять уроки фізкультури. Однак і мешканці довколишніх сіл полюбляють цей зал. Під ключ приміщення здали у 2010 році, завершивши довгобуд, який тягнувся близько 20 років. П.Каленич вклав у заклад понад півмільйона гривень, довівши до ладу не тільки приміщення, а й оснастивши його інвентарем, тренажерами, роздягальнями, душовими.

"Я живу тут, бо займаюся улюбленою справою. Треба створювати комфортні умови для проживання там, де живеш, працюєш, а не покидати все і виїжджати в місто. Якщо людина матиме роботу, школу та дитсадок для навчання дітей, місце для відпочинку, то їй не спадатиме на думку виїхати й село ніколи не помре. Зараз модно виїжджати із села, але владі та підприємцям треба робити так, щоб в селі було модно жити, – підсумував Павло Євгенович.

Зусиллями громади та за підтримки директора агрофірми «Ольгопіль» Каленича П.Є., як депута Вінницької обласної Ради, врятували від закриття Ольгопільську дільничу лікарню, яка обслуговує 5 сіл Чечельницького району. У 2013 році для цього медзакладу агрофірма «Ольгопіль» виділила 400 тис. грн на проведення капітального ремонту та придбання сучасного медичного обладнання.

Цього ж року господарством ведено в експлуатацію відділення денного стаціонару амбулаторії с.Ольгопіль Чечельницького району, де освоєно 540 тис. грн, а в 2015 р. відкрито амбулаторію в с.Мельниківці Немирівського району, на що направлено 830 тис. грн. В Мельниківцях за кошти агрофірми "Ольгопіль"капітально відремонтовано місцеву школу на суму 1,5 млн грн.

Агрофірма також надає фінансову та матеріальну допомогу Чечельницькій районній лікарні та Вінницькій обласній лікарні ім. М.Пирогова.Що ж, село Ольгопіль можна із впевненістю назвати модним. І крім підприємництва та соціальної сфери, агрофірма «Ольгопіль» активно розвиває туристичний потенціал села та запрошує всіх до себе в гості: подивитись і досвід перейняти.

РЕКОМЕНДУЄМО: Зерно - це живий організм, з яким слід вміло працювати

На Львівщині нідерландець створив теплиці, на яких за всім стежить комп'ютер

Людина не може жити як бур'ян! Вона повинна щось робити!

За матеріалами: https://www.facebook.com/afolgopol/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
18.06.2018
Вже завтра! Не пропустіть Фестиваль розумних рішень у захисті рослин — ALFA Smart Fest!
19 червня на території Дослідно-демонстраційного центру ALFA Smart Agro в селі Черкас, Білоцерківського району пройде фестиваль розумних рішень у захисті рослин
18.06.2018
Німецько-данське підприємство побудувало в Україні завод з виробництва добавок для відгодовування тварин
Наразі у світі, крім українського, існують лише 2 подібних заводи. Сума інвестицій на будівництво склала $ 10 млн
18.06.2018
На базі СНАУ відкриють інноваційну лабораторію сільськогосподарської техніки
Ректор СНАУ та генеральний директор компанії Elvorti підписали угоду про створення нового спеціалізованого класу з сучасною технікою Elvorti

Статті

всі статті >>
18.06.2018
Юлія Порошенко: Руйнувати стереотипи про технологічну відсталість агрогалузі та залучати таланти в сектор!
Дізнайтесь з перших вуст як сьогодні працює Agrohub і чому так важливо пришвидшити процес залучення IT-технологій в агросектор
12.06.2018
У Франції високоточні роботи самі обробляють 30 га кукурудзи
Роботи Centeol були створені командою AgreenCulture, а також партнерами з Kuhn, Dupont Pioneer і технологічної фірми Ausy. Техніка працює від дизельних двигунів і оснащена RTK-системою, яка працює з точністю до 10 мм
11.06.2018
Миколаївщина набуває популярності серед прихильників зеленого туризму
Сьогодні подивитися на страусів та відвідати унікальний Актовський каньйон, який входить до списку семи природних чудес України, приїжджають лише українські туристи, але й гості з Європи