МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»: мрії та реальність
2018-03-13

23 лютого 2018 року в одному із залів Київського МВЦ ніде було і яблуку впасти. Студенти з 27 навчальних закладів України прийшли поспілкуватися з представниками найуспішніших агрокомпаній країни та спробувати отримати свою омріяну першу роботу. 

Саме для цього їх і зібрав IV День молодого спеціаліста «Твій професійний старт», який організували ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», спеціалізований рекрутинговий портал «АгроКар'єра» та ДУ «НТЦ «Агроосвіта» за підтримки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

На заході були присутні студенти як київських аграрних закладів (тільки з НУБіПу були представники 9 спеціальностей), так і ті, хто приїхав здалеку (Таврійський державний агротехнологічний університет, Херсонський державний аграрний університет та Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького). Особливо приємно відмітити, що захід відвідали й студенти інших ВНЗ, які лише опосередковано пов'язані з агросферою: НУХТ, КНУБА, НТУ.Цього разу основною метою заходу було створити інтерактивний майданчик для комунікації молодих фахівців та представників провідних компаній, які працюють в сфері аграрного бізнесу. Серед студентів особливо виділялися ті, хто прийшов підготовленим: вони знали, куди йдуть, обізнані у сферах діяльності компаній, мали з собою резюме та брали активну участь в ході зустрічі й охоче спілкувалися з кожним роботодавцем. 


Дані анкетування


Під час заходу експерти порталу пошуку та підбору персоналу "Агрокар'єра" провели анкетування серед студентів. Вважаємо, що результати будуть особливо цікавими роботодавцям, адже за допомогою таких опитувань можна побачити реальну картину і зрозуміти, чого прагнуть сьогодні молоді спеціалісти. Анкетування підтвердило, що молодь нині налаштована на результат. Більш як 90% опитуваних студентів планують в майбутньому працювати за фахом і залишитися в агросфері. 

З 218 осіб лише 23 не погоджуються на переїзд в інше місто заради роботи.

На питання "Що важливо для переїзду?" серед відповідей студентів було виділено три основні пункти:
  1. Можливість професійно розвиватися
  2. Вища, ніж "вдома", заробітна плата
  3. Надання житла та соціальних виплат

Ці дані говорять про те, що сьогодні агрокомпанії можуть підбирати персонал не прив'язуючись до місця розташування виробничого процесу, якщо, звичайно, здатні задовольнити вимоги фахівців. Тим паче, що пошук персоналу нині став значно легшим; варто лише залишити свою вакансію на сайті http://agrocareer.com/, а фахівці нашого агропорталу знайдуть для вас кваліфікованого спеціаліста.Щодо заробітної платні, на яку нині розраховує молодь, то тут думки розділилися на дві категорії: перші хотіли б отримувати 5-8 тис. грн, а друга категорія претендує на 10-18 тис. грн. Причому навіть в рамках однієї групи може бути й перший, і другий варіант.

На жаль, сьогодні реальність відповідає очікуванням першої групи студентів. Можливо хтось один на потік і знайде першу роботу на 10 тис. грн, але це скоріше виняток. Першу роботу з такою зарплатнею можна знайти хіба що в іноземних компаніях, а оскільки у 99% респондентів відсутнє знання іноземних мов, то це автоматично зменшує їхні шанси на працевлаштування. Тож, спеціалісти радять випускникам для початку здобути досвід та набути необхідних знань, а вже потім пробувати свої сили в міжнародних компаніях. Тим паче, що зараз багато роботодавців надають своїм працівникам можливості для навчання у вигляді курсів, семінарів тощо.Анкетування доводить, що молодь однозначно лякає проблема працевлаштування після навчання - в 90% випадків при виборі бази практики основним є можливість працевлаштування там після практики. На превеликий жаль, 90% респондентів не можуть назвати місце де вони б хотіли проходити стажування або практику, або куди вийти на першу роботу. А це наводить на думки про недостатню поінформованість студентів їхніми викладачами.


Пропозиції роботодавців


Цього разу на «Ярмарку вакансій» студенти й випускники мали змогу пройти співбесіди для працевлаштування в провідних компаніях аграрного сектору.

Загалом були представлені наступні компанії:


Під час своїх презентацій представники компаній надали цікаву інформацію не лише про вакансії та сферу діяльності, а й розповідали про спеціальні програми стажування для молоді.День молодого спеціаліста завершився так само жваво, як і починався: під час своєї презентації чарівна представниця компанії "Данон Україна" провела серед учасників заходу неочікуваний конкурс. Студенти активно відповідали на запитання про компанію та отримували подарунки від "Данон".Оскільки День молодого спеціаліста традиційно відбувся в рамках VIII міжнародних агропромислових виставок "Зернові технології", Agro Animal Show та "Фрукти. Овочі. Логістика", всі учасники мали чудову нагоду відвідати експозиції виставок, познайомитися з новинками агропромислового виробництва та на власні очі побачити продукти агрокомпаній, які були присутні на заході.Ну і, звісно ж, у ході зустрічі можна було спостерігати як учасники фотографуються на згадку, роблять селфі з друзями й представниками компаній, та радіють ще одній нагоді поспілкуватися.

Про те, як проходив третій День молодого спеціаліста «Твій професійний старт» ви можете дізнатися з попередніх матеріалів.

РЕКОМЕНДУЄМО: Компанія PepsiCo запрошує студентів на стажування

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
18.03.2019
Чому я обираю агро? Конкурс есе для студентів аграрних вишів
Онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки ДУ «НМЦ інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» оголошує про конкурс на краще есе «Чому я обираю агро?».
15.03.2019
Новий молокопереробний завод на Вінниччині виготовляє продукцію за унікальною технологією
Завод Villa Milk має завершений цикл виробництва – від вирощування кормів, утримання поголів’я молочного стада до переробки молочної сировини та виробництва кінцевого продукту споживання
14.03.2019
$10 тис. за перемогу в онлайн-чемпіонаті з аграрного бізнес-моделювання отримала команда «Агрейн»
Срібло в турнірі дісталося студентській команді Calipso. Третє місце завоювала команда «Урожайна країна» (МХП)

Статті

всі статті >>
18.03.2019
Корисну олію виготовляє майстер з Вінниці
Ігор Мудрик заохочує до здорового способу життя та пропонує споживати рослинну олію. У своєму арсеналі має вже понад 20 видів унікальних рослинних олій
11.03.2019
Виробництво крем-меду – новий етап розвитку бджільництва в Україні
Розмаїттю смаків цього нового солодкого продукту немає меж: виробники додають в крем-мед малину, апельсин, лимон з імбиром, лимон з корицею, какао з мигдалем та навіть шишки
06.03.2019
Путівник абітурієнта-аграрія. Де вивчають сучасні аграрні спеціальності та як обрати фах
Реєстрація на ЗНО 2019 року вже розпочалася й триватиме до 25 березня. А це значить, що вже варто визначитися зі спеціальністю, вибрати необхідні предмети для вступу та придивитися до профільних вишів