МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Від гречки до олії: темпи розвитку органіки в Україні
2018-03-20

Темпи розвитку внутрішнього ринку органічної продукції відстають від його можливостей. Такий висновок зробив Олексій Соломка, голова асортиментного комітету ГС «Органічна Україна» на Другому міжнародному конгресі «Органічна Україна-2018».

Першим органічним товаром на українських полицях стала гречка у 2007 році. У 2008 р. працювало 14 органічних магазинів, які реалізували 2000 одиниць одного виду продукції, у 2009 р. 36 магазинів продали 12 тис. одиниць трьох видів продуктів, у 2010 – 84 магазини запропонували 90 тис. одиниць шести видів продукції, а в 2014 році – 2000 магазинів розмістили на своїх полицях понад 600 тисяч одиниць 21 виду продукції. Загалом частка органічних продуктів на ринку України становить не більше 0,1%.

Асортиментна лінійка готової вітчизняної органічної продукції за останні п’ять років суттєво розширилася за рахунок олії, чаю, джемів, кондитерських та хлібобулочних виробів, фруктових паст та соків, макаронів. Так, у 2017 році в Диканьці Полтавської області був відкритий органічний олієжировий завод. За словами керівника проекту «Укролія Органік» Максима Турко, потужності нового заводу з переробки — 18 тис. т соняшникового насіння та 50 тис. т сої на рік. Перші партії органічної олії та макухи були відправлені в Голландію, Литву, Францію та Швейцарію.

Сировину постачає сільськогосподарське підприємство «Агроекологія». «Ми зацікавлені в розширенні сировинної бази, готові допомогти аграріям насінням та технологіями, плануємо найближчим часом відкрити фасувальні лінії», — розповів Максим Турко.
На думку Олексія Соломки, українські супермаркети мають позбутися упередженого ставлення до «органіки» та прагнення заробляти на ній, як на звичайній продукції, а виробникам щороку варто додавати до своєї лінійки нові товари та дбати про їхню маркетингову привабливість.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Офіційний логотип для української органічної продукції нарешті затверджено

Інвестори з Данії фінансуватимуть вирощування органіки на території ЖНАЕУ

За матеріалами: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>