МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Яким рівнем знань англійської мови повинен володіти викладач аграрного ВНЗ?
2018-03-26

У контексті євроінтеграційних процесів в Україні збільшується роль англійської мови в її функціональному аспекті. Англійська мова виступає не лише засобом міжнародного спілкування, а і засобом виробництва, необхідною умовою виконання професійної діяльності. Знання іноземної мови дозволить отримувати знання, навички та вміння, які в майбутньому допоможуть фахівцеві стати конкурентоздатним, інтегруватися в міжнародні суспільно-економічні відносини.

Зараз все ще існує певна проблема з рівнем володіння іноземною мовою випускників-агрономів, механіко-технологічних та інженерних спеціальностей 


Сьогодні зустрічаючись з випускниками, які закінчили університет 5-10 років назад і працюють за фахом, дізнаємося про те, що вони дуже жалкують, що на деяких заняттях були не досить активними й відносились до них не зовсім відповідально, коментуючи «навіщо воно нам треба…». Нині такі випускники досягли певних топових позицій в аграрному бізнесі, бачать в ньому багато перспектив і розуміють користь тих знань. Коли ж випускників інших ВНЗ «занесло» в аграрну галузь, їм часто не вистачає певних фундаментальних та інноваційних знань в аграрному секторі. Але і перші, і другі відзначають величезну роль знання іноземних мов.

Якщо раніше знання іноземної мови було необхідною умовою при працевлаштуванні в іноземну компанію, то сьогодні все більше і більше роботодавців вказують у вимогах до кандидата знання англійської мови, як обов'язковий пункт, а багато хто навіть не включає його в перелік, оскільки вважає, це й так зрозуміло. Спеціалісти відзначають, що зараз все ще існує певна проблема з рівнем володіння іноземною мовою випускників-агрономів, механіко-технологічних та інженерних спеціальностей тощо. Лише деякі аграрні університети в Україні започаткували експериментальні групи з викладанням частини предметів іноземною мовою, що дозволяє таким студентам володіти спеціальними технічними термінами та бути конкурентоздатними на ринку праці.

Варто налагодити систему підготовки й підвищення кваліфікації саме викладачів

Рівень підготовки фахівців все ще не збігається з вимогами сучасного аграрного бізнесу, що пов’язано з тим, що, насамперед, варто налагодити систему підготовки й підвищення кваліфікації саме викладачів, що навчають студентів. А, отже, знання англійської впливає на успішність кар'єри не тільки в підприємницькій сфері, а й в академічній.

Співпраця аграрних підприємств з ВНЗ показує, що часто правильно організоване практичне навчання дозволяє студентам отримати за час практичного стажування набагато більше практичних знань та навичок, ніж за чотири роки навчання в аудиторії. Все залежить від активної позиції викладача, хто є відповідальним за практику, а також координатора з боку підприємства. 

Нова вимога - наявність наукових публікацій у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science.

Віднедавна в Україні запустили процес переформатування вищої освіти. І нововведення не оминули й викладацький склад. Реорганізаційні заходи передбачають активізацію наукової та практичної діяльності викладачів. У тому числі – і міжнародної.

Однією з новацій, що викликала у суспільстві як схвалення так і негативні відгуки – це запровадження вимоги наявності наукових публікацій у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science. Така нова вимога - позитивний момент для України, адже публікації результатів наукових досліджень ученими України в закордонних журналах або у вітчизняних виданнях, які включені в міжнародні наукометричні бази, дозволить вкотре нагадати світу про існування України. 

А це значить, що для викладачів та науковців потрібні навички володіння стилістикою саме академічної англійської мови. Адже це знання допоможе не лише в написанні міжнародних публікацій, а й дозволить розширювати межі своєї діяльності та оновлювати знання. 

Варто нагадати, що вся інформація щодо новітніх розробок, винаходів і т.д. є доступною для ознайомлення англійською, що ще раз підкреслює той факт, що знання англійської на високому рівні є необхідною умовою для кар'єрного/наукового розвитку викладача.

Крім того, знання англійської мови дозволяє брати участь в міжнародних семінарах та конференціях, програмах обміну, а також претендувати на отримання грантів.Зараз вся вища освіта в Україні працює в правовому полі нового Закону України «Про вищу освіту», за яким вищим навчальним закладам освіти надається автономія. Тому рівень «переформатування аграрної освіти» залежатиме від свободи поглядів та ініціативності колективів кожного університету. Це означає лише одне - кожен має самостійно попіклуватись про рівень власної освіти, щоб в майбутньому бути конкурентоздатним на ринку праці. 

Гарною нагодою покращити свої знання англійської мови є участь в курсі "Школа з англійської мови + стажування для освітян" у Фінляндії. Курс проходитиме з 22 по 28 квітня 2018 року.

Цільова група: викладацький склад, методичний та адміністративний персонал українських ВНЗ, аспіранти й студенти зацікавлені даною тематикою.

Вікових обмежень щодо участі в проекті немає.

Структура курсу. Проходження наукового стажування для опанування проектного підходу в організації навчального процесу у закладах освіти Фінляндії у поєднанні з інтенсивним вивченням англійської мови в Західно-Фінлянському Коледжі у міжнаціональному мультикультурному середовищі з використанням активних комунікаційних методик та пізнанням культури Фінляндії.

Під час проекту учасники відвідають ряд освітніх заходів, а саме:
  • Зустріч з представником відділу освіти у мерії м. Гуйттінен
  • Візит до дитячого садка
  • Візит до початкової школи
  • Візит до гімназії
  • Візит до Університету прикладних наук Сатакунти

Дати проведення: 22 – 28 квітня 2018 р.

Дедлайн реєстрації: 01 квітня 2018 р.

Місце проведення: Західно-Фінляндський Коледж, м. Гуйттінен

Вартість: 283 Євро (проживання та дворазове харчування забезпечується)

Реєстрація - за посиланням.

По закінченню курсу кожен учасник отримає сертифікат про наукове стажування в ЄС – 108 год (36 год лекторних занять та 72 год самоосвіти) та сертифікат про рівень знання іноземної мови.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Оголошено конкурс на міжнародні курси з сільського господарства в Ізраїлі
Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
18.06.2019
Перший бджолиний кластер випускатиме крем-мед у стіках
Таке фасування стане в пригоді у подорожах, після спортивних тренувань тощо
18.06.2019
Іранці інвестуватимуть у створення агропідприємств на Одещині
Надзвичайний і Повноважний посол Ісламської Республіки Іран в Україні наголосив, що у співпраці з Одеською областю перевага буде надаватися аграрному сектору
18.06.2019
LNZ створив mini Hub для проведкння наукових заходів
В рамках презентації нової концепції на 10 полях по всій Україні буде продемонстровано систему захисту DEFENDA на зернових, олійний і ярих культурах

Статті

всі статті >>
11.06.2019
АГРО-2019: враження на цілий рік!
На 31-ій найбільшій агропромисловій виставці в Україні були представлені компанії з усього світу
10.05.2019
Сільськогосподарський мурал в Кореї потрапив до книги рекордів Гіннеса
Для налагодження комунікацій між підприємствами та мешканцями населеного пункту було створено масштабні мурали на силосах зернових елеваторів загальною площею 23 688 м²
07.05.2019
Варто знати! На замітку фермерам, які хочуть працювати з HoReCa
Цікаві поради від експерта Олександра Приходька, який розказує як можна досягти рентабельності та отримати прибуток з власного агробізнесу