МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Морози знищили 50% кісточкових Італії. Українці готуються до експорту
2018-03-26

24 березня на сторінці Української Плодоовочевої Асоціації у Facebook з'явилося повідомлення з назвою "Готуймося експортувати черешню до ЄС". Такий заклик недаремний і пов'язаний з виходом "з гри" головних постачальників ягід - Італії та Іспанії.

Річ у тім, що двадцяті числа березня 2018 року видалися аномально холодними для багатьох провінцій Італії. Вночі стовпчики термометру опускалися нижче нуля, на фоні сильного вітру та снігу.

В результаті, за різними експертними оцінками, отриманими УПОА, було втрачено не менше 50% урожаю черешні та інших ранніх кісточкових культур, які в цей час вже цвіли. Передусім це стосується персику, нектарину та абрикосу.

Повідомляється також про суттєву втрату урожаю мигдалю. Постраждали також посіви ківі.

Фермери, що проінвестували значні кошти в систему захисту від заморозків, очікують втрат на рівні 5-15%. Ті ж виробники, що не мали цих систем, подекуди повністю втратили врожай. З'являються навіть повідомлення про пошкодження дерев, але вони, поки що, не є остаточними, адже температура лишається низькою.

В Іспанії втрати були нижчими, адже там температури не були настільки низькими. Водночас, за різними оцінками, загальна втрата урожаю кісточкових може сягнути 10-15%, що також буде сприяти утриманню досить високих цін на ринку.

Що стосується яблук, то суттєвої шкоди їм мороз не завдав за попередніми оцінками, адже цвітіння в основних виробничих регіонах ще не почалося.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Виробники ягід України створили нове об'єднання

Нідерланди готові співпрацювати з українськими садівниками

На Рівненщині реалізовують проект по виробництву органічних ягід

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>