МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Економічне зростання сільських громад через розвиток аграрного підприємництва
2018-03-28

Сьогодні в сільському господарстві зайнята більшість сільських жителів України, з них понад 90% – малі виробники, фермери та господарства населення.

Саме тому експерти запевняють, що реалізація Концепції розвитку фермерських господарств та с/г кооперації на 2018-2020 роки забезпечить стале економічне зростання сільських громад через розвиток аграрного підприємництва. 

Це підкреслив і заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час семінару «Актуальні проблеми сільського розвитку, шляхи їх вирішення» 26 березня в Сіверськодонецьку.

«Політика сільського розвитку спрямована на поліпшення якості життя та економічного добробуту сільського населення, зокрема, через підвищення зайнятості в сільській місцевості. На виконання цих завдань було розроблено Концепцію, яка передбачає основні напрями фінансової підтримки як: тваринництво, садівництво, здешевлення кредитів та підтримка кооперації», - підкреслив Віктор Шеремета.

Передбачається, що виконання Концепції призведе до наступних позитивних змін:
  • збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 12%; 
  • збільшення кількості кооперативів на 40-50 одиниць (в Україні зареєстровано 1125 кооперативів, з яких діють – 610); 
  • збільшення площі сільськогосподарських угідь під вирощення та виробництво органічної продукції на 10%; 
  • збільшення поголів'я ВРХ у фермерських господарствах на 2,5 %; 
  • збільшення площ багаторічних насаджень у фермерських господарствах на 15 % тощо.

Проте система інструментів політики сільського розвитку містить не лише заходи з підтримки малого виробника, сприяння розвитку кооперації, підтримки розвитку фермерства та молодих фермерів, трансформації ОСГ в організовані форми господарювання. Також вона спрямована на формування інформаційного забезпечення, розвитку системи дорадництва в Україні, залучення малих виробників за досвідом інших країн до забезпечення потреб шкільного харчування, в першу чергу фруктів, овочів, молока, поширення органічного виробництва та інше.

РЕКОМЕНДУЄМО: Чим відзначився 2017 рік для українського АПК

Підтримка фермерства частково вирішить проблему безробіття

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>