МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Які двері відкриє перед Україною угода про ЗВТ з Ізраїлем?
2018-03-30

Після введення в дію угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем збільшиться експорт яблук, ягід, горіхів, цибулі та помідорів. Такі сподівання висловлює Українська плодоовочева асоціація (УПОА) в повідомленні на своїй сторінці у Facebook

Згідно з даними асоціації, щорічно Ізраїль витрачає на імпорт плодоовочевої продукції приблизно $400-450 млн, а експорт сягає майже $1 млрд, тому постачати продукцію буде нелегко через надмірну конкуренцію, адже ця країна є нетто-експортером плодоовочевих продуктів преміальної якості.

Водночас в УПОА впевнені, що після введення в дію договору про зону вільної торгівлі Україна могла б постачати до Ізраїлю значні обсяги деяких товарів.

Зокрема, як зазначає асоціація, Ізраїль імпортує із США 100% волоських горіхів e лущеному вигляді на суму близько $37 млн, в той час як Україна є найбільшим експортером цього продукту в Європі.

Крім того в УПОА вважають, що Україна може претендувати на місця на ринку заморожених та свіжих ягід, цибулі, помідорів, а також реально постачати до 5-7 тис. тонн яблук на рік в перспективі.

Зараз Україна з плодоовочевого сегмента постачає до Ізраїлю лише заморожену дикорослу чорницю та садову суницю на загальну суму близько $70 тис.

Нагадаємо, що 28 березня урядові делегації України та Ізраїлю погодили завершення переговорного процесу щодо положень угоди про зону вільної торгівлі між країнами.
Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>