МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Коливання листя створює електроенергію
2018-04-01

Вчені розробили матеріал, що генерує електричний імпульс при коливанні сонячного світла і тіні, повідомляє Science Daily.

Дослідники з лабораторії органічної електроніки шведського університету Лінчепінга винайшли комбінацію матеріалів, в яких зміни в нагріванні між сонячним світлом та затінками виробляють електроенергію.

Вчені створили оптичний генератор з’єднавши мікроантени з піроелектричною плівкою. Піроелектрична плівка являє собою матеріал, в якому зміна температури змушує заряди рухатись та генерує електричний струм.

Антени складається з невеликих золотих дисків діаметром 160 нм (0,16 мкм), які поміщають на підкладку та покривають полімерною плівкою для створення піроелектричних властивостей. Відстань між дисками становить 0,3 мікрометра. Для виготовлення нано-антен вчені використали золото і срібло. Однак їх також можна виготовляти з алюмінію або міді. Антени генерують тепло, яке за допомогою полімеру перетворюється в електроенергію.

Вчені провели експеримент, тримаючи у руці гілку з листям у потоці повітря, що йшло від вентилятора. Коливання листя створювало сонячне світло та затінки на оптичному генераторі, який, у свою чергу, створював невеликі електричні імпульси та приводив у рух зовнішній ланцюг.

«Дослідження знаходяться на ранній стадії, але в майбутньому ми зможемо використовувати природні коливання між сонячним світлом і затінками на деревах для збору енергії», – каже Магнус Йонссон, головний дослідник лабораторії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інженери МІТ змусили рослини випромінювати світло

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>