МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Веганство врятує від голоду сотні мільйонів людей
2018-04-02

Американські вчені прийшли до висновку, що перехід на рослинну їжу може істотно заощадити земельні ресурси, необхідні для виробництва харчових продуктів.

Висновки зроблені на підставі дослідження, в якому порівнювалися особливості виробництва ключових продуктів тваринного походження зі схожими за харчовою цінністю рослинними аналогами.

Сьогодні, однією з головних проблем в продовольчій політиці будь-якої держави є харчові продукти, які псуються або викидаються до їх споживання. Як результат, більша кількість відходів призводить до збільшення обсягів харчового виробництва, що завдає шкоди навколишньому середовищу і виснажує природні й аграрні ресурси.

Одним зі способів вирішення такої проблеми може стати збільшення виробництва більш ресурсоефективність продуктів, оскільки для виробництва однієї калорії їжі тваринного походження потрібно на порядок більше засобів виробництва. Наприклад, для того, щоб отримати чотири грами білка з яловичини, потрібно витратити стільки земельних ресурсів, скільки необхідно для отримання 100 грамів рослинного білка.

Крім основних показників (необхідна земля для виробництва одного грама білка й однієї калорії) вчені також порівняли продукти щодо вмісту в них основних мікро- і макроелементів: наприклад, клітковини, вуглеводів, β-каротину, натрію, вітамінів A, B і C.

Також вчені стверджують, що при повній відмові американців віком від п'яти років від їжі тваринного походження і використання необхідних для її виробництва ресурсів для отримання їжі рослинного походження дозволить нагодувати не тільки кожного з 327 млн ​​американців, а й ще 350 млн з усього світу.

Це також сприятливо позначиться на здоров'ї, зменшить витрати природних ресурсів і викиди парникових газів. 

За даними Міністерства сільського господарства США, понад 41 млн жителів країни змушені голодувати. Однак дослідники підрахували, що цього можна буде уникнути, якщо всі американці змінять спосіб життя, а точніше, стануть веганами. 

Ці висновки були зроблені на основі даних про ресурси, які США витрачає на вирощування великої рогатої худоби, свиней та курей. Якби ця земля використовувалася для вирощування рослин, то ними можна було б нагодувати вдвічі більше людей. Сьогодні біологи вивчають, як без шкоди для здоров'я людини замінити тваринний білок і чи можливий перехід на вегетаріанську дієту цілої нації. Першочергове завдання вчених - знайти продукти, які могли б забезпечити той же обсяг калорій, білків, вітамінів і мінералів, що і м'ясо, але містили б менше жиру і холестерину. 

Рон Міло, біолог з Інституту Вейцмана й автор дослідження на тему гастрономічних звичок американців, стверджує, що відмови від м'яса для глобальних змін не досить, потрібно також виключити з раціону молочні продукти і яйця. Такі заходи не тільки дозволять нагодувати мільйони американців, а й допоможуть істотно скоротити продовольчі втрати та відходи, які в даний час складає 30-40% від загального обсягу продуктів, вироблених американськими фермерами. 

Однак недоліки у такої дієти, визнають вчені, теж є. Якби американці погодилися б повністю поміняти свій раціон, то вони стали б недоотримувати важливі поживні речовини, які містяться в продуктах тваринного походження, включаючи кальцій, вітаміни А і D, В12, омега-3 й омега-6 кислоти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФАО та  Unilever разом боротимуться з втратами продовольства у світі

Джерело: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.10.2018
Перший буксир 2-річної суднобудівної програми "Нібулон" готовий
Суднобудівний-судноремонтний завод спустив на воду Nibulon-8 - черговий лінійний буксир проекту POSS-115
19.10.2018
Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва на органічні добрива та сировину для виробництва електричної й теплової енергії 
18.10.2018
“Немішаївський агротехнічний коледж” і "Татусеві Кізоньки" підписали меморандум про співпрацю
На базі коледжу буде створено «Експериментальний навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців переробки продукції тваринництва»

Статті

всі статті >>
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні