МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Веганство врятує від голоду сотні мільйонів людей
2018-04-02

Американські вчені прийшли до висновку, що перехід на рослинну їжу може істотно заощадити земельні ресурси, необхідні для виробництва харчових продуктів.

Висновки зроблені на підставі дослідження, в якому порівнювалися особливості виробництва ключових продуктів тваринного походження зі схожими за харчовою цінністю рослинними аналогами.

Сьогодні, однією з головних проблем в продовольчій політиці будь-якої держави є харчові продукти, які псуються або викидаються до їх споживання. Як результат, більша кількість відходів призводить до збільшення обсягів харчового виробництва, що завдає шкоди навколишньому середовищу і виснажує природні й аграрні ресурси.

Одним зі способів вирішення такої проблеми може стати збільшення виробництва більш ресурсоефективність продуктів, оскільки для виробництва однієї калорії їжі тваринного походження потрібно на порядок більше засобів виробництва. Наприклад, для того, щоб отримати чотири грами білка з яловичини, потрібно витратити стільки земельних ресурсів, скільки необхідно для отримання 100 грамів рослинного білка.

Крім основних показників (необхідна земля для виробництва одного грама білка й однієї калорії) вчені також порівняли продукти щодо вмісту в них основних мікро- і макроелементів: наприклад, клітковини, вуглеводів, β-каротину, натрію, вітамінів A, B і C.

Також вчені стверджують, що при повній відмові американців віком від п'яти років від їжі тваринного походження і використання необхідних для її виробництва ресурсів для отримання їжі рослинного походження дозволить нагодувати не тільки кожного з 327 млн ​​американців, а й ще 350 млн з усього світу.

Це також сприятливо позначиться на здоров'ї, зменшить витрати природних ресурсів і викиди парникових газів. 

За даними Міністерства сільського господарства США, понад 41 млн жителів країни змушені голодувати. Однак дослідники підрахували, що цього можна буде уникнути, якщо всі американці змінять спосіб життя, а точніше, стануть веганами. 

Ці висновки були зроблені на основі даних про ресурси, які США витрачає на вирощування великої рогатої худоби, свиней та курей. Якби ця земля використовувалася для вирощування рослин, то ними можна було б нагодувати вдвічі більше людей. Сьогодні біологи вивчають, як без шкоди для здоров'я людини замінити тваринний білок і чи можливий перехід на вегетаріанську дієту цілої нації. Першочергове завдання вчених - знайти продукти, які могли б забезпечити той же обсяг калорій, білків, вітамінів і мінералів, що і м'ясо, але містили б менше жиру і холестерину. 

Рон Міло, біолог з Інституту Вейцмана й автор дослідження на тему гастрономічних звичок американців, стверджує, що відмови від м'яса для глобальних змін не досить, потрібно також виключити з раціону молочні продукти і яйця. Такі заходи не тільки дозволять нагодувати мільйони американців, а й допоможуть істотно скоротити продовольчі втрати та відходи, які в даний час складає 30-40% від загального обсягу продуктів, вироблених американськими фермерами. 

Однак недоліки у такої дієти, визнають вчені, теж є. Якби американці погодилися б повністю поміняти свій раціон, то вони стали б недоотримувати важливі поживні речовини, які містяться в продуктах тваринного походження, включаючи кальцій, вітаміни А і D, В12, омега-3 й омега-6 кислоти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФАО та  Unilever разом боротимуться з втратами продовольства у світі

Джерело: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
22.06.2018
Голландці прибули в Україну для створення спільних проектів у сфері зеленої енергетики
Передбачається співпраця на різних рівнях: між компаніями, університетами, дослідницькими центрами, а також співробітництво між урядами
22.06.2018
На Київщині варитимуть сир із віслючого молока
Під Києвом створять віслючу ферму, на якій виготовлятимуть сир
22.06.2018
Хто переміг на MHP Accelerator та Коли чекати другої хвилі боротьби агростартапів
Розробники "смарт-килимка" отримали головний приз 300 000 грн, а керівництво МХП оголосило про запуск MHP Accelerator2

Статті

всі статті >>
20.06.2018
Крута професія: оператор агродронів
"Пілот" агродрона не лише повинен вміти керувати БПЛА, а й грамотно обробляти отримані дані. Як і де навчитися популярного ремесла, щоб потім отримати високооплачувану роботу
18.06.2018
Юлія Порошенко: Руйнувати стереотипи про технологічну відсталість агрогалузі та залучати таланти в сектор!
Дізнайтесь з перших вуст як сьогодні працює Agrohub і чому так важливо пришвидшити процес залучення IT-технологій в агросектор
12.06.2018
У Франції високоточні роботи самі обробляють 30 га кукурудзи
Роботи Centeol були створені командою AgreenCulture, а також партнерами з Kuhn, Dupont Pioneer і технологічної фірми Ausy. Техніка працює від дизельних двигунів і оснащена RTK-системою, яка працює з точністю до 10 мм