МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Веганство врятує від голоду сотні мільйонів людей
2018-04-02

Американські вчені прийшли до висновку, що перехід на рослинну їжу може істотно заощадити земельні ресурси, необхідні для виробництва харчових продуктів.

Висновки зроблені на підставі дослідження, в якому порівнювалися особливості виробництва ключових продуктів тваринного походження зі схожими за харчовою цінністю рослинними аналогами.

Сьогодні, однією з головних проблем в продовольчій політиці будь-якої держави є харчові продукти, які псуються або викидаються до їх споживання. Як результат, більша кількість відходів призводить до збільшення обсягів харчового виробництва, що завдає шкоди навколишньому середовищу і виснажує природні й аграрні ресурси.

Одним зі способів вирішення такої проблеми може стати збільшення виробництва більш ресурсоефективність продуктів, оскільки для виробництва однієї калорії їжі тваринного походження потрібно на порядок більше засобів виробництва. Наприклад, для того, щоб отримати чотири грами білка з яловичини, потрібно витратити стільки земельних ресурсів, скільки необхідно для отримання 100 грамів рослинного білка.

Крім основних показників (необхідна земля для виробництва одного грама білка й однієї калорії) вчені також порівняли продукти щодо вмісту в них основних мікро- і макроелементів: наприклад, клітковини, вуглеводів, β-каротину, натрію, вітамінів A, B і C.

Також вчені стверджують, що при повній відмові американців віком від п'яти років від їжі тваринного походження і використання необхідних для її виробництва ресурсів для отримання їжі рослинного походження дозволить нагодувати не тільки кожного з 327 млн ​​американців, а й ще 350 млн з усього світу.

Це також сприятливо позначиться на здоров'ї, зменшить витрати природних ресурсів і викиди парникових газів. 

За даними Міністерства сільського господарства США, понад 41 млн жителів країни змушені голодувати. Однак дослідники підрахували, що цього можна буде уникнути, якщо всі американці змінять спосіб життя, а точніше, стануть веганами. 

Ці висновки були зроблені на основі даних про ресурси, які США витрачає на вирощування великої рогатої худоби, свиней та курей. Якби ця земля використовувалася для вирощування рослин, то ними можна було б нагодувати вдвічі більше людей. Сьогодні біологи вивчають, як без шкоди для здоров'я людини замінити тваринний білок і чи можливий перехід на вегетаріанську дієту цілої нації. Першочергове завдання вчених - знайти продукти, які могли б забезпечити той же обсяг калорій, білків, вітамінів і мінералів, що і м'ясо, але містили б менше жиру і холестерину. 

Рон Міло, біолог з Інституту Вейцмана й автор дослідження на тему гастрономічних звичок американців, стверджує, що відмови від м'яса для глобальних змін не досить, потрібно також виключити з раціону молочні продукти і яйця. Такі заходи не тільки дозволять нагодувати мільйони американців, а й допоможуть істотно скоротити продовольчі втрати та відходи, які в даний час складає 30-40% від загального обсягу продуктів, вироблених американськими фермерами. 

Однак недоліки у такої дієти, визнають вчені, теж є. Якби американці погодилися б повністю поміняти свій раціон, то вони стали б недоотримувати важливі поживні речовини, які містяться в продуктах тваринного походження, включаючи кальцій, вітаміни А і D, В12, омега-3 й омега-6 кислоти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФАО та  Unilever разом боротимуться з втратами продовольства у світі

Джерело: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
23.01.2019
Вчені-агрономи з НУБіПу в трійці кращих на міжнародних змаганнях у Німеччині
Цьогоріч на змаганнях технологій вирощування озимої пшениці українці гідно конкурували з учасниками фахових установ з Німеччини, Швейцарії, Чехії, Росії, Данії та Швеції
22.01.2019
Оновлена програма кредитування UKRAVIT Finance
Тепер власник земельного банку від 200 до 10 тис. га може отримати агрокредит до 3 млн грн без будь-якої застави під 0,01% річних на перші півроку
22.01.2019
Угоду про ЗВТ з Ізраїлем підписано
Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю

Статті

всі статті >>
23.01.2019
Як професія агронома дозволяє навчатися й подорожувати
Агроном компанії «Сігнет» розповів про цікаві аспекти своєї професії та поділився власним баченням ситуації на ринку праці АПК сьогодні
09.01.2019
Затверджено нові умови вступу до вишів на 2019 рік
Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року
02.01.2019
Агроінновації України за 2018 рік
18 грудня на конференції “Аграрні інновації 2018” представники різних компаній України поділились власним досвідом впровадження інноваційних рішень