МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

25 найкращих навчальних закладів де навчають точному землеробству
2018-04-03

Застосування новітніх технологій дає виняткові результати у сільському господарстві. Комплексні технології виробництва сільськогосподарської продукції, що одержали назву "точне землеробство" (Precision Farming), почали активно розвиватися за кордоном ще наприкінці 90-х років, і визнані світовою сільськогосподарською наукою як досить ефективні передові технології, що переводять аграрний бізнес на більш високий якісний рівень. Ці технології є інструментом, що вирішує три основні задачі, які забезпечують успіх в умовах сучасного ринку – наявність своєчасної об'єктивної інформації, здатність приймати вірні управлінські рішення й можливість реалізувати ці рішення на практиці. 

У сільському господарстві все більше і більше студентів звертають свою увагу на точне землеробство, що й не дивно, адже галузь швидко розвивається і набирає обертів завдяки швидкому розвитку технологій і зростанні попиту на послуги точного землеробства. З'являється потреба у кваліфікованих кадрах, тож навчальні заклади в усьому світі прагнуть задовольнити потреби суспільства. 

Першим навчальним закладом США, який у 2016 році запропонував студентам чотирирічний курс точного землеробства був коледж університету Південної Дакоти (SDSU). Сьогодні кількість таких навчальних закладів у світі щорічно зростає. В аграрних коледжах і університетах багатьох країн — Америки, Австралії, Бразилії — вже давно вивчають точне землеробство. 

Тож які школи є кращими з кращих, коли справа стосується точного землеробства? Нещодавно редактори PrecisionAg Professional спробували відповісти на це питання. Ґрунтуючись на відгуках експертів галузі та дослідженнях в Інтернеті, вони склали перелік найкращих програм щодо точного землеробства у коледжах та університетах світу. В цей список включені лише чотирирічні заклади.


Представляємо вашій увазі 25 ВНЗ світу, де вас точно навчать основним принципам точного землеробства та застосуванню набутих знань на практиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства?

1. Університет штату Небраска (США)

Кафедра інженерії біологічних систем / Коледж інженерії

Місія: програма навчання пропонує практичні вправи, які зосереджують увагу на якості даних про врожайність, збір геопросторових даних, багаторівневий аналіз, аналіз зображень тощо. Програма навчання також охоплює стратегії управління сайтом, використання технологій точного використання сільськогосподарських технологій та підготовку програмного забезпечення для управління фермами.
2. Університет Пердью (США)

Кафедра сільськогосподарської та біологічної інженерії

Кількість студентів, які навчаються (2018): 18

Місія: Підготувати майбутнє покоління висококваліфікованих фахівців з точного землеробства
3. Університет штату Огайо (США)

Кафедра харчової, сільськогосподарської та біологічної інженерії

Кількість студентів, які навчаються (2018): 54

Місія: об'єднання приватного та державного секторів для стимулювання інновацій на благо фермерів. Співпраця з фермерами з метою перетворення інновацій у довгострокову рентабельність виробництва сільського господарства. Надання своєчасної та актуальної інформації для покращення технологій цифрового сільського господарства.
4. Університет штату Айова (США)

Кафедра аграрної та біотехнічної інженерії

Кількість студентів, які навчаються (2018 рік): 120

Місія: Підготувати студентів до впровадження та управління точними технологіями та застосування даних для підвищення рентабельності сільського господарства та стабільності.
5. Каліфорнійський університет, Дейвіс (США)

Кафедра біологічної та сільськогосподарської інженерії / Коледж сільськогосподарських та екологічних наук

Місія: Студентів знайомлять з останніми розробками та їх застосуваннями в сільському господарстві, географічними інформаційними системами (ГІС), системами глобального позиціювання (GPS), технологіями зі змінною швидкістю (VRT), датчиками урожаю та вчать технології дистанційного зондування ґрунту. Коледж готує студентів до складних посад у галузі управління сільським господарством.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства?

6. Університет штату Канзас (США)

Кафедра біологічної та сільськогосподарської інженерії / Кафедра економіки сільського господарства

Кількість студентів (2018 рік): 90/20 кандидатів наук у курсі просторового аналізу

Місія: Розробляти та поширювати знання з точного землеробства між зацікавленими сторонами щодо прийняття технології та використання гендерних методів.
7. Університет Сіднею (Австралія)

Школа природничих наук

Кількість студентів, які навчаються (2018): 30

Місія: забезпечити високу точність наукових досліджень та навчання, допомагаючи привести сільськогосподарські галузі до включення практичних та стабільних точних технологій сільськогосподарського менеджменту.
8. Університет штату Південна Дакота (США)

Кафедра агрономії, садівництва та рослинництва / Кафедра інженерії сільськогосподарських та біосистем

Місія: готує студентів до кар'єри, яка подолає розрив між агрономією, агроінженерією та науковими даними, котрий збільшується через швидку еволюцією технологій.
9. Університет штату Оклахома (США)

Біосистеми та сільськогосподарська техніка / Відділ рослин і ґрунтознавства

Кількість студентів, які навчаються (2018): 35

Місія: Покращити ефективність використання поживних речовин у пшениці та кукурудзі, а також розробити інструменти точної посадки та відповідне обладнання для розпилення добрив.
10. Університет Мессі (Нова Зеландія)

Ново-Зеландський Центр точного землеробства в партнерстві з Massey Agritech

Кількість студентів, які навчаються (2018 рік): 20+ в аспірантурі, 100+ на бакалавріаті

Місія: співпрацювати з промисловістю, щоб нарощувати людський потенціал та працювати з реальними прикладами агрохімічного та точного сільського господарства. Робота тісно пов'язана з галузевими потребами, особливо приділяється увага комерціалізації досліджень, а також галузевих контрактів. Діяльність охоплює точне сільське господарство, точне садівництво та точність управління тваринництвом, а також присутня тенденція до робототехніки та автоматизації.
11. Університет Вагенінген (Нідерланди)

Місія: продемонструвати, наскільки точне сільське господарство та агророботи можуть відігравати важливу роль у збереженні сільськогосподарських культур у відкритому ґрунті.
12. Університет штату Колорадо (США)

Кафедра ґрунтознавства

Кількість студентів (2018):> 10

Місія: Програма пропонує багатосторонні підходи: управління зміною складу ґрунтів та зерна з використанням інноваційних технологій (наприклад, GPS, ГІС та дистанційного зондування) для регулювання поживних речовин, води та насіння зі змінною швидкістю; а також кількісну змінність просторово різнорідних ґрунтів за допомогою супутникового дистанційного зондування для створення зон управління, для підвищення ефективності використання ресурсів врожаю, продуктивності, прибутковості та стійкості великих та малих систем землеробства.
13. Університет Сан-Паулу (Бразилія)

Лабораторія точного землеробства / Кафедра біосистем техніки, Коледж сільського господарства Луїза де Кейроса (ESALQ)

Кількість студентів, які навчаються (2018 р.): 35 студентів; 10+ аспірантів

Місія: Розвивати наукові дослідження, навчання та розширення точного землеробства у його найширшому спектрі, стимулюючи спільну роботу, залучаючи студентів та аспірантів, пропонуючи інноваційні рішення для задоволення потреб суспільства. Наше бачення повинно бути визнане на національному та міжнародному рівнях як ядро передового досвіду в точному землеробстві.
14. Університет МакГілла (Канада)

Біоресурсна інженерія

Керівник програми: В'ячеслав Адамчук - наш земляк, який закінчив НУБіП і зараз є експертом компанії AgriLab.

Кількість студентів, які навчаються (2018): 45

Місія: Ця програма включає системи сенсорів для ґрунтів та рослин, обробку геопросторових даних та системний підхід до точного землеробства.
15. Корнельський університет (США)

Ґрунтознавство та сільськогосподарські науки

Кількість студентів, які навчаються (2018 р.): 15

Місія: Надати студентам академічну підготовку, пов'язану з використанням майбутніх технологій у сільському господарстві.
16. Університет Міннесоти (США)

Відділ ґрунту, води та клімату / відділ інженерії біопродуктів та біосистем

Коледж харчових, сільськогосподарських та природних наук

Кількість студентів, які навчаються (2018 рік): 10

Місія: Прискорити впровадження точного землеробства за допомогою міждисциплінарних досліджень, викладання та розповсюдження інформації.
17. Університет Джорджії (США)

Відділ ґрунтознавства та сільськогосподарських наук / Коледж сільськогосподарських наук та навколишнього середовища

Місія:
застосовувати принципи інженерії та наук для вимірювання, моделювання та управління взаємодією систем сільськогосподарського виробництва та навколишнього середовища. Спрямовуючи акценти на водні ресурси та точне землеробство.
18. Університет Північної Дакоти (США)

Кафедра аграрної та біотехнічної інженерії

Кількість студентів, які навчаються (2018):
30

Місія: програма точного землеробства підготує студентів до кар'єри в сільському господарстві, завдяки інтеграції технології точного землеробства з агрономією, агроінженерією, науками про дані, ґрунтами та управління рослинництвом.
19. Університет штату Вашингтон (США)

Відділ рослинництва та ґрунтознавства / Центр точних та автоматизованих сільськогосподарських систем

Місія:
Надати основу науково обґрунтованого огляду сільського господарства та харчових систем з акцентом на практичному застосуванні технології до систем сільськогосподарського виробництва.
20. Університет Кентуккі (США)

Біосистеми та сільськогосподарська техніка / Коледж техніки, Коледж сільського господарства, харчових продуктів та навколишнього середовища

Місія:
в рамках програми автоматизації машинобудування, основна увага приділена проведенням програм досліджень у сфері точного землеробства, включаючи автоматичне управління, автоматизоване управління ділянками, технологію змінної швидкості, платформи дистанційного зондування та безпілотні літальні апарати (UAS).
21. Університет Міссурі (США)

Коледж сільського господарства, харчових продуктів та природних ресурсів

Кількість студентів, які навчаються (2018):
35-40

Місія: Підготувати студентів, які працюватимуть із технологією точного землеробства. Перший курс - це вступ, другий зосереджується на використанні технології на сучасному сільськогосподарському обладнанні, третій зосереджується на управлінні даними, четвертий і останній фокусується на стратегії отримання прибутку.
22. Університет Флориди (США)

Управління з питань сільського господарства та біології / Науково-освітній центр Південно-Західної Флориди

Місія:
оцінити використання та прийняття точних сільськогосподарських технологій у Флориді. Впровадити та оцінити нові технології для цитрусових та овочів. Розробити нові технології для виявлення стресових ситуацій та захворювань рослин за допомогою дистанційного зондування (наприклад, безпілотники). Розробити та впровадити нові механічні рішення для збору та посадки, щоб зменшити залежність від праці. Провести польові випробування для оцінки нових комерційних технологій. Продемонструвати та сприяти прийняттю нових технологій.
23. Університет Оберна (США)

Відділ сільськогосподарських наук та навколишнього середовища / Кафедра біосистем техніки

Місія:
програма впровадження точного землеробства в штаті Алабама. Щороку проводиться серія семінарів з точного землеробства, які демонструють найновіші технології та стратегії.
24. Технологічний університет Техасу (США)

Кафедра рослин і ґрунтознавства

Місія:
будувати партнерські стосунки з галузевими та науково-дослідними установами для розробки та розширення інноваційних дослідницьких та навчальних програм у точному землеробстві.
25. Університет штату Міссісіпі (США)

Агроінженерія / Коледж сільського господарства

Кількість студентів, які навчаються (2018):
35

Місія: Програма доповнює основні спеціальності Коледжу сільського господарства. Ця програма передбачає розробку нових технологій у плануванні та впровадженні рішень.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства?

Застосуваання аграрних IT-технологій в українському селі

ТОП-7 маленьких міст для студентів

За матеріалами: http://www.precisionag.com

Фото використані з сайту http://www.precisionag.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
23.01.2019
Вчені-агрономи з НУБіПу в трійці кращих на міжнародних змаганнях у Німеччині
Цьогоріч на змаганнях технологій вирощування озимої пшениці українці гідно конкурували з учасниками фахових установ з Німеччини, Швейцарії, Чехії, Росії, Данії та Швеції
22.01.2019
Оновлена програма кредитування UKRAVIT Finance
Тепер власник земельного банку від 200 до 10 тис. га може отримати агрокредит до 3 млн грн без будь-якої застави під 0,01% річних на перші півроку
22.01.2019
Угоду про ЗВТ з Ізраїлем підписано
Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю

Статті

всі статті >>
23.01.2019
Як професія агронома дозволяє навчатися й подорожувати
Агроном компанії «Сігнет» розповів про цікаві аспекти своєї професії та поділився власним баченням ситуації на ринку праці АПК сьогодні
09.01.2019
Затверджено нові умови вступу до вишів на 2019 рік
Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року
02.01.2019
Агроінновації України за 2018 рік
18 грудня на конференції “Аграрні інновації 2018” представники різних компаній України поділились власним досвідом впровадження інноваційних рішень