МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства?
2018-04-04


Розвиток точного землеробства в Україні


В Україні точне землеробство використовується переважно великими агрохолдингами, хоча у Європі та США такі технології може собі дозволити навіть невеликий фермер. Проте в останні роки технологічність українського сільського господарства постійно зростає, наші аграрії вивчають успішний світовий досвід адаптують найкращі рішення та інновації в агровиробництво України. 

З кожним роком все більше Українських аграріїв позитивно сприймають і розуміють необхідність впровадження новітніх технологій, адже вони допомагають значно заощадити кошти на всіх етапах аграрного виробництва.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 25 найкращих навчальних закладів де навчають точному землеробству

Також з'являються компанії, які надають послуги з точного землеробства та допомагають аграріям у покращенні ефективності ведення сільського господарства. Однією з таких компаніє AgriLab. За допомогою AgriLab вже більше ніж 140 компаній впровадили на своїх полях різні елементи точного землеробства. Тільки комплексний аналіз і картографування окремих властивостей ґрунту проведено на площі близько 400 000 га. Залежно від того, які технології використовує аграрій, показники його ефективності зростають від 17 до 45%, а при комплексному підході – навіть більше. При цьому інвестиції в окремі елементи точного землеробства зазвичай повертаються за перший маркетинговий рік.

Експерт AgriLab В’ячеслав Адамчук, PhD, McGillUniversity, нещодавно презентував результати сучасних наукових розробок і практичного застосування сенсорних технологій у сільському господарстві. Він радить спеціалістам акцентувати увагу на інтеграції інженерії й агрономії в точному землеробстві.
Точне землеробство як дисципліна в українських ВНЗ - сьогодення чи далеке майбутнє


Щодо вивчення цієї дисципліни у ВНЗ, то Україна, на жаль, поки що в цьому сенсі відстає. Повного чотирирічного курсу з цієї дисципліни поки що немає в жодному виші України. Першопрохідцями у 2017 році стали НУБіП і СНАУ, де зараз вже готують спеціалістів з точного землеробства. А в комп'ютерній лабораторії Дніпровського державного аграрно-економічного університету встановили спеціальну програму для вивчення точного землеробства.  

Навчальний проект AgriStart від компанії AgriLab

22 травня 2017 року компанія AgriLab і Національний університет біоресурсів та природокористування (НУБіП) презентували спільний навчальний проект AgriStart. Його мета – відкрити доступ студентам і викладачам аграрних спеціальностей до новітніх технологій, залучити до світових агрономічних практик, сприяти практичній реалізації в агровиробництві здобутих теоретичних знань, щоб у кінцевому результаті підготувати висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на міжнародному ринку."В Україні поки що розвитком напрямку точного землеробства в освітньому ракурсі займаємося лише ми в проекті AgriStart. Ініціатором створення цього навчального проекту є компанія AgriLab, яка займається агроконсалтингом та впровадженням технологій точного землеробства. Від своїх клієнтів компанія не раз чула, що на виробництві бракує молодих фахівців, які зможуть підтримувати розвиток технологій точного землеробства. З цього виникла ідея створити навчальний проект, який давав би доступ студентам до сучасних технологій (адже поки що матеріально-технічне забезпечення ВНЗ не відповідає вимогам сьогодення), залучав би кращих світових експертів (ми співпрацюємо з фахівцями з Університету Айови (США), МакГілл (Канада), Бразилії)", - розповідає куратор проекту Олександр Гайдай. На базі НУБіП створено лабораторію інновацій з сучасним сенсорним обладнанням для вимірювання різних показників ґрунту, дронами, безпілотниками, портативними лабораторіями, демонстраційним стендом диференційованого внесення добрив та ін. Для студентів проводяться практичні виїзні заняття, де вони можуть безпосередньо в полі спробувати попрацювати з цим та іншим обладнанням. Після таких практикумів із сучасною технікою студенти по-новому сприймають свою професію, адже бачать що вона цікава, інноваційна, сучасна і потрібна.

Магістерський курс «Системи точного землеробства» в СНАУ

З поточного навчального року в Сумському національному аграрному університеті запроваджено новий магістерський курс «Системи точного землеробства». Освітня програма по точному землеробству є основою для отримання спеціальної освіти в області «Аграрні науки й продовольство» і передбачає отримання спеціалізованих знань на основі обов'язкової практики, яка реалізується в підприємствах, що використовують системи точного землеробства. 23 травня 2017 року на інженерно-технологічному факультеті СНАУ відбулося відкриття Центру точного землеробства, який фактично являє собою клас-лабораторію, обладнану стендами й технікою, необхідною для навчання майбутніх інженерів.

На відкритті ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив, що в результаті спільних зусиль провідних компаній агробізнесу вперше в Україні створено центр підготовки фахівців за освітньою програмою «Системи точного землеробства». 

Завдяки спонсорам - компаніям Horsch, Кернел, ІМК т.д. загальна сума інвестицій в обладнання Центру становить близько 1 млн грн. І це ще тільки початок, адже цей клас буде використовуватися більше для теоретичного засвоєння матеріалу, а для практичної частини надалі буде йти насичення необхідною технікою.

Декан інженерно-технологічного факультету Михайло Довжик повідомив, що завдяки використанню встановленого обладнання і відповідного програмного забезпечення майбутні інженери будуть готові до роботи з компаніями, що використовують геопросторові технології з геоінформаційними та системами глобального позиціювання (GPS). Він також відзначив, що фактично це спільний курс для трьох факультетів, адже в навчальному плані передбачено понад 20 кредитів економічних дисциплін. 

На курсі будуть готувати не просто інженерів, а менеджерів по організації виробничих процесів в системі точного землеробства.

Програма Agrar-Office AG у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті 

Викладачі кафедри експлуатації машинно-тракторного парку ДДАЕУ налагодили активну співпрацю з офіційним дилером JohnDeere - ТОВ "Агротек". Саме завдяки новим партнерам у комп'ютерній лабораторії встановили програму Agrar-Office AG, яка є основою до вивчення і впровадження точного землеробства.Тепер студенти, аспіранти і викладачі університету можуть проектувати, отримувати інформацію, приймати рішення в режимі онлайн із багатьма підприємствами, що сповідують передові технології і ефективне землеробство.Досвід провідних країн підтверджує: в умовах постійного дорожчання ресурсів на тлі світового падіння цін на сільськогосподарську продукцію, модернізація та оптимізація виробництва – основний шлях розвитку аграрного сектору. І Україна повинна рухатися в цьому напрямку. Хоч ми й передова аграрна країна, але не одна у світі. Тож нашу конкурентоспроможність серед таких успішних гравців, як Бразилія, Аргентина, Америка, Канада відзначатиме рівень наших інновацій.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 25 найкращих навчальних закладів де навчають точному землеробству

Геопортал по пошуку ділянок для органічного виробництва переміг у Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій 2018

 

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.10.2018
Перший буксир 2-річної суднобудівної програми "Нібулон" готовий
Суднобудівний-судноремонтний завод спустив на воду Nibulon-8 - черговий лінійний буксир проекту POSS-115
19.10.2018
Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва на органічні добрива та сировину для виробництва електричної й теплової енергії 
18.10.2018
“Немішаївський агротехнічний коледж” і "Татусеві Кізоньки" підписали меморандум про співпрацю
На базі коледжу буде створено «Експериментальний навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців переробки продукції тваринництва»

Статті

всі статті >>
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні