МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства?
2018-04-04


Розвиток точного землеробства в Україні


В Україні точне землеробство використовується переважно великими агрохолдингами, хоча у Європі та США такі технології може собі дозволити навіть невеликий фермер. Проте в останні роки технологічність українського сільського господарства постійно зростає, наші аграрії вивчають успішний світовий досвід адаптують найкращі рішення та інновації в агровиробництво України. 

З кожним роком все більше Українських аграріїв позитивно сприймають і розуміють необхідність впровадження новітніх технологій, адже вони допомагають значно заощадити кошти на всіх етапах аграрного виробництва.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 25 найкращих навчальних закладів де навчають точному землеробству

Також з'являються компанії, які надають послуги з точного землеробства та допомагають аграріям у покращенні ефективності ведення сільського господарства. Однією з таких компаніє AgriLab. За допомогою AgriLab вже більше ніж 140 компаній впровадили на своїх полях різні елементи точного землеробства. Тільки комплексний аналіз і картографування окремих властивостей ґрунту проведено на площі близько 400 000 га. Залежно від того, які технології використовує аграрій, показники його ефективності зростають від 17 до 45%, а при комплексному підході – навіть більше. При цьому інвестиції в окремі елементи точного землеробства зазвичай повертаються за перший маркетинговий рік.

Експерт AgriLab В’ячеслав Адамчук, PhD, McGillUniversity, нещодавно презентував результати сучасних наукових розробок і практичного застосування сенсорних технологій у сільському господарстві. Він радить спеціалістам акцентувати увагу на інтеграції інженерії й агрономії в точному землеробстві.
Точне землеробство як дисципліна в українських ВНЗ - сьогодення чи далеке майбутнє


Щодо вивчення цієї дисципліни у ВНЗ, то Україна, на жаль, поки що в цьому сенсі відстає. Повного чотирирічного курсу з цієї дисципліни поки що немає в жодному виші України. Першопрохідцями у 2017 році стали НУБіП і СНАУ, де зараз вже готують спеціалістів з точного землеробства. А в комп'ютерній лабораторії Дніпровського державного аграрно-економічного університету встановили спеціальну програму для вивчення точного землеробства.  

Навчальний проект AgriStart від компанії AgriLab

22 травня 2017 року компанія AgriLab і Національний університет біоресурсів та природокористування (НУБіП) презентували спільний навчальний проект AgriStart. Його мета – відкрити доступ студентам і викладачам аграрних спеціальностей до новітніх технологій, залучити до світових агрономічних практик, сприяти практичній реалізації в агровиробництві здобутих теоретичних знань, щоб у кінцевому результаті підготувати висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на міжнародному ринку."В Україні поки що розвитком напрямку точного землеробства в освітньому ракурсі займаємося лише ми в проекті AgriStart. Ініціатором створення цього навчального проекту є компанія AgriLab, яка займається агроконсалтингом та впровадженням технологій точного землеробства. Від своїх клієнтів компанія не раз чула, що на виробництві бракує молодих фахівців, які зможуть підтримувати розвиток технологій точного землеробства. З цього виникла ідея створити навчальний проект, який давав би доступ студентам до сучасних технологій (адже поки що матеріально-технічне забезпечення ВНЗ не відповідає вимогам сьогодення), залучав би кращих світових експертів (ми співпрацюємо з фахівцями з Університету Айови (США), МакГілл (Канада), Бразилії)", - розповідає куратор проекту Олександр Гайдай. На базі НУБіП створено лабораторію інновацій з сучасним сенсорним обладнанням для вимірювання різних показників ґрунту, дронами, безпілотниками, портативними лабораторіями, демонстраційним стендом диференційованого внесення добрив та ін. Для студентів проводяться практичні виїзні заняття, де вони можуть безпосередньо в полі спробувати попрацювати з цим та іншим обладнанням. Після таких практикумів із сучасною технікою студенти по-новому сприймають свою професію, адже бачать що вона цікава, інноваційна, сучасна і потрібна.

Магістерський курс «Системи точного землеробства» в СНАУ

З поточного навчального року в Сумському національному аграрному університеті запроваджено новий магістерський курс «Системи точного землеробства». Освітня програма по точному землеробству є основою для отримання спеціальної освіти в області «Аграрні науки й продовольство» і передбачає отримання спеціалізованих знань на основі обов'язкової практики, яка реалізується в підприємствах, що використовують системи точного землеробства. 23 травня 2017 року на інженерно-технологічному факультеті СНАУ відбулося відкриття Центру точного землеробства, який фактично являє собою клас-лабораторію, обладнану стендами й технікою, необхідною для навчання майбутніх інженерів.

На відкритті ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив, що в результаті спільних зусиль провідних компаній агробізнесу вперше в Україні створено центр підготовки фахівців за освітньою програмою «Системи точного землеробства». 

Завдяки спонсорам - компаніям Horsch, Кернел, ІМК т.д. загальна сума інвестицій в обладнання Центру становить близько 1 млн грн. І це ще тільки початок, адже цей клас буде використовуватися більше для теоретичного засвоєння матеріалу, а для практичної частини надалі буде йти насичення необхідною технікою.

Декан інженерно-технологічного факультету Михайло Довжик повідомив, що завдяки використанню встановленого обладнання і відповідного програмного забезпечення майбутні інженери будуть готові до роботи з компаніями, що використовують геопросторові технології з геоінформаційними та системами глобального позиціювання (GPS). Він також відзначив, що фактично це спільний курс для трьох факультетів, адже в навчальному плані передбачено понад 20 кредитів економічних дисциплін. 

На курсі будуть готувати не просто інженерів, а менеджерів по організації виробничих процесів в системі точного землеробства.

Програма Agrar-Office AG у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті 

Викладачі кафедри експлуатації машинно-тракторного парку ДДАЕУ налагодили активну співпрацю з офіційним дилером JohnDeere - ТОВ "Агротек". Саме завдяки новим партнерам у комп'ютерній лабораторії встановили програму Agrar-Office AG, яка є основою до вивчення і впровадження точного землеробства.Тепер студенти, аспіранти і викладачі університету можуть проектувати, отримувати інформацію, приймати рішення в режимі онлайн із багатьма підприємствами, що сповідують передові технології і ефективне землеробство.Досвід провідних країн підтверджує: в умовах постійного дорожчання ресурсів на тлі світового падіння цін на сільськогосподарську продукцію, модернізація та оптимізація виробництва – основний шлях розвитку аграрного сектору. І Україна повинна рухатися в цьому напрямку. Хоч ми й передова аграрна країна, але не одна у світі. Тож нашу конкурентоспроможність серед таких успішних гравців, як Бразилія, Аргентина, Америка, Канада відзначатиме рівень наших інновацій.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 25 найкращих навчальних закладів де навчають точному землеробству

Геопортал по пошуку ділянок для органічного виробництва переміг у Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій 2018

 

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
18.01.2019
Відтепер «Бізон-Тех» має право на продаж техніки, запчастин Amazone
«Бізон-Тех» став офіційним представником компанії, яка є лідером на ринку розкидачів мінеральних добрив, посівної техніки, обприскувачів і ґрунтообробної техніки
17.01.2019
Вперше за 5 років Україна візьме участь у Міжнародному зеленому тижні-2019
На окремій експозиції загальною площею 1200 м² буде презентована продукція від 50 українських компаній
16.01.2019
У Слов'янську побудували олійний завод ПрАТ «Інтер Агролайн»
Побудували його на місці комбікормового заводу, який був перепрофільований інвестором з комбікормового в олійноекстракційний

Статті

всі статті >>
09.01.2019
Затверджено нові умови вступу до вишів на 2019 рік
Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року
02.01.2019
Агроінновації України за 2018 рік
18 грудня на конференції “Аграрні інновації 2018” представники різних компаній України поділились власним досвідом впровадження інноваційних рішень
26.12.2018
Сорт яблук «Гала» під лупою
Які клони сорту мають попит на зовнішніх ринках, а від яких варто відмовитися?