МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Смородина знову завоює серця та ринки українців
2018-04-07

Експерти прогнозують, що у 2019 році в Україну може повернутись мода на чорну смородину та порічки. При цьому мова йде про промислові плантації, підлаштовані під механічне збирання цих ягід. 

«Доступний садивний матеріал зіграв злий жарт з українськими садівниками в 2010-2013 роках - саме тоді смородина була фаворитом серед інших ягід. Ціни в той час були більш, ніж привабливі, і в цей бізнес увійшло багато непрофесіоналів, які дуже швидко розчарувались, - каже кандидат с/г наук, заступник директора інституту садівництва НАА. - Швидке нарощування площ десятками й навіть сотнями гектарів «вже зараз», без належної підготовки ґрунту, нерідко без кваліфікованого персоналу, з відвертим недотриманням агротехнології й інфраструктурою, яку не встигали «підтягувати» для обслуговування таких масштабів, призвело до низької продуктивності та швидкого старіння насаджень. Такі плантації балансували на межі рентабельності, а частина просто була збитковою. Тому в останні 2 роки значну частину насаджень було розкорчовано».

В тім фахівець вважає, що саме зараз час загадати про потужний потенціал України у вирощуванні і чорної смородини і порічок. Станом на початок квітня чорна смородина лишається найбільш доступною за ціною замороженою ягодою, українські переробні підприємства закуповують її по 18-20 грн/кг (0,56-0,62 EUR/кг). Для порівняння, заморожена вишня, яку переробники дуже часто замінюють чорною смородиною, сьогодні коштує 85-90 грн/кг (2,6-2,8 EUR/кг)

«Це хіба не єдині позиції серед популярних ягід, які можна без проблем збирати комбайном. Завдяки цьому собівартість ягоди буде відносно низькою і це дозволить отримувати виробнику гарантійний прибуток. Сучасні сорти та техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини та порічок на досить високому рівні для подальшої заморозки»,- каже пан Ярещенко

За даними «Інфо-Шувар», Україна сьогодні входить в ТОП-3 виробників смородини та порічок у світі. В Україні, Польщі та Росії збирають 80% світового врожаю цих ягід. Щороку Україна збирає близько 25 тис. тонн смородини та порічок з площі 5 тис. га. З 2014 року плантації під цими ягодами постійно скорочувались на 3-4%, порічки взагалі сьогодні вирощують поодинокі фермери.

В минулому році Україна експортувала майже 70 тонн замороженої чорної смородини на суму $52 тис. та 110 тонн заморожених порічок, вартістю $85 тис. Майже всю заморожену смородину та порічки в нас купили країни ЄС. У свіжому вигляді смородина та порічки з України не експортувались.

РЕКОМЕНДУЄМО: Виробники ягід України створили нове об'єднання

Нідерланди готові співпрацювати з українськими садівниками

Джерело: http://info.shuvar.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>