МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Польські стандарти в Україні: на Волині створять садівничо-городницький кластер
2018-04-10

“Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив” - це новий проект Товариства Інтеграція Європа-Схід із Кельця та Волинської обласної громадської організації “Фонд місцевого розвитку” із Луцька. 

Метою проекту є створення першого садівничо-городницького кооперативу на Волині за сучасними польськими стандартами якості виробництва й управління, трансфер найкращого досвіду зі Свентокшиського і Люблінського воєводств, а також створення зразків господарств з вирощування малини. На думку ініціаторів, це дасть поштовх розвитку підприємництва у сфері садівництва та городництва серед сільського населення регіону.

Загалом організатори проекту мають намір створити Західноукраїнський садівничо-городницький кластер, який об’єднає місцевих виробників фруктів та овочів на Волині. Також долучитися до ініціативи запросять об’єднані територіальні громади, українських експертів та аграрні школи із Волинської області.

В рамках проекту польська сторона планує передати українцям понад 70 000 саджанців найкращих сортів малини, екологічні засоби охорони рослин і технічне обладнання, а також нададуть комплексну експертну підтримку для створення плантацій.

«Вже запрошені до співпраці досвідчені польські фірми, які висловили готовність підписати контракти на купівлю малини в подальших роках. Це дозволяє як ситуація на ринку, так і те, що плантації будуть працювати за польськими стандартами», - зазначає Кшиштоф Каліта, голова Товариства Інтеграція Європа-Схід.

Він додав, що вже почато перемовини з інвесторами, які планують за власні кошти збудувати систему великих холодильників для фруктів й овочів на Західній Україні.

«Такої інфраструктури бракує, зараз малину та інші фрукти, які вимагають охолодження, готують до продажу використовуючи невеликі мобільні холодильники”, - сказав він.

Станом на сьогодні, вже є 14 ОТГ, які зацікавлені міжнародною співпрацею з Польщею та виявили бажання взяти участь в проекті.

До кінця 2018 року організатори планують створити на Волині 10 плантацій еко-малини з використанням польських стандартів вирощування та підписати довгострокові контракти з польськими заводами з перероблювання фруктів і постачальниками саджанців.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: ЄС інвестує 500 тисяч євро у створення яблуневого кластера на Вінниччині

Перший магазин першого в Україні агрорекреаційного кластера «ГорбоГори»

Перший медовий кластер в Україні запрацює вже через три місяці

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>