МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Перший урожай овочів в Антарктиді
2018-04-17

Свіжі овочі, та на додачу місцевого виробництва - це, звичайно ж, рідкість в Антарктиді, але фермі поруч з дослідною станцією Neumayer III вдалося виростити свій перший урожай.

Антарктична теплиця є частиною наукової програми DLR (Німецький аерокосмічний центр) з вирощування овочів на космічних станціях. Німецький аерокосмічний центр (DLR) сказав, що експериментальна теплиця EDEN-ISS інституту Альфреда Вегенера недавно зібрала 18 огірків, 70 редис і майже 4 кілограми салату.У теплиці EDEN-ISS є два завдання: 
  • забезпечити свіжі продукти для зимівлі екіпажу Neumayer-Station III;
  • виступати тестовим проектом для вирощування їжі в суворих умовах клімату, і не тільки на Землі, але для місій на Місяць і Марс в майбутньому.Овочі виростили у високотехнологічній теплиці без сонячного світла та використання пестицидів. Вчені посадили насіння в середині лютого, і успішно отримали перший урожай. В цій теплиці закритого типу немає ґрунту, вчені вирощують продукти, використовуючи замкнутий цикл води й оптимізованим світлом. 

Інженер DLR Пол Забела (Paul Zabel), один з небагатьох людей на Землі, який тепер може додати «антарктичний садівник» у своє резюме, сказав, що їм необхідно було подолати деякі несподівані складності, такі як незначні збої системи та «найсильніший шторм», але він зміг вирішити проблеми й зібрати перший урожай. EDEN-ISS знаходиться приблизно в 400 метрах від Neumayer-Station III, а DLR каже, що Забела проводить близько трьох-чотирьох годин в день в теплиці. Він також може спілкуватися з центром управління DLR Institute for Space Systems, розташованим в Бремені, який може віддалено контролювати зростання рослин і міг брати керування на себе в дні сильного шторму, коли Забела не міг дістатися до теплиці. DRL сказав, що «таке управління можливе на термін до трьох днів». Вчені під час зимівлі на станції витратили свої овочі з їх останньої постачі вже до кінця лютого, тому вони були дуже раді свіжим продуктам від EDEN-ISS. Керівник станції Бернхард Гроппа (Bernhard Gropp) сказав у своїй заяві DLR: «Було особливо важливо отримати перший свіжий салат в Антарктиці ... на смак він нібито тільки зірваний зі свіжого саду». 

На відміну від аналогічної програми НАСА, німецькі вчені культивують більш широкий спектр овочів і розраховують вирощувати їх не тільки на космічних станціях, а й на інших планетах.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Провели експеримент із вирощування овочів у космосі

Допомога "Марсіанським садам"

Джерело: http://facepla.net

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>