МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Україна прийняла нові європейські вимоги до органічних продуктів
2018-04-20

Верховна Рада ухвалила проект закону "Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". 

Головне завдання цього закону - гармонізувати законодавство України до законодавства Європейського Союзу в сфері органічного виробництва. 

За прийняття відповідного урядового законопроекту №5448-д у першому читанні проголосував 251 депутат.

Даним документом встановлюються загальні принципи державного регулювання у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції, визначаються основні принципи здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією по галузях, повноваження центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державне управління і контроль у зазначеній сфері.

Окремо встановлені вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати в процесі органічного виробництва та дозволених до використання в гранично допустимих кількостях. Окремо визначаються вимоги до зберігання, перевезення, реалізації, декларуванню та маркування органічної продукції.

При доопрацюванні проекту закон був доповнений новими положеннями Регламенту 889/2008, які були внесені ЄС в Регламент після того, як законопроект був зареєстрований в парламенті. Сюди входять визначення особливостей імпорту та експорту органічної продукції, запровадження дворівневої системи контролю за органічним виробництвом; встановлення штрафних санкцій за порушення вимог законодавства в даній сфері.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Органіка великих масштабів: 5 агрохолдингів, які успішно займаються органічним виробництвом в Україні

Від гречки до олії: темпи ррозвитку органіки в Україні

За матеріалами: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>