МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Точне землеробство врятує людство від голоду
2018-04-23

До 2050 року на Землі буде проживати 9,6 млрд людей і забезпечення населення якісними продуктами в достатній кількості стане неможливим. Аграрії вже зараз стикаються з проблемою малої врожайності через хвороби, що постійно мутують. 

Феномен впровадження останніх ICT-винаходів у сільськогосподарській діяльності називають Smart Farming, або ж Третьою зеленою революцією. Цифрова трансформація зможе в декілька разів збільшити віддачу від сил і коштів, що вкладають аграрії, тому у цьому напрямі працюють всі глобальні гравці ринку.
Так, нещодавно почала розвиватись технологія точного землеробства. Аграрії, за допомогою спеціальних технологій (наприклад, знімки із супутників), збирають велику кількість даних та інформації на різних ділянках поля, які спеціальні програми обробляють та систематизують, що дозволяє легше встановлювати локальні причини хвороб або ущільнень. Це дозволяє свідомо приймати рішення щодо внесення добрив і засобів захисту рослин.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства?

Обсяг зібраної інформації надзвичайно великий, тому у точному землеробстві зазвичай використовують великі дані (big data), які допомагають враховувати водночас і погодні умови, і швидкість вітру, і температуру ґрунту й історичну інформацію щодо клімату та стану ґрунту під час аналізу та прийняття рішень.

Автор також звертає увагу на те, що великі дані часто ідуть поруч із технологією штучного інтелекту (AI), який може допомагати аграріям у декілька способів. Так, завдяки глибокому навчанню (deep learning) аграрний "Siri" (особистий помічник на мобільному телефоні) може проаналізувати зібрані дані на полях, знайти й вивчити складні алгоритми та, як наслідок, надати рекомендації на базі предикативного аналізу. Чим більше даних має штучний інтелект – тим точніший його прогноз майбутніх трендів. З часом технологія AI стане потужним інструментом, який допоможе організаціям справлятися зі наростальною складністю сучасного сільського господарства.

Тому, на думку вчених, зараз людству немає нагальної потреби шукати нову планету, придатну для життя, адже нові технологічні рішення вже існують і вони поступово починають допомагати рятувати поля від хвороб та неврожайності. Головне, щоб аграрії та підприємці зрозуміли потенціал подібних технологій і активно їх розвивали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Веганство врятує від голоду сотні мільйонів людей

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>