МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Smart Farming представили новий пристрій для безконтактного аналізу структури ґрунтів
2018-04-25

Наприкінці березня в Києві відбувся довгоочікуваний семінар про новітні технології в ґрунтовому аналізі "Агрохімічне обстеження полів: сучасні підходи". На заході зібралося більше півсотні професіоналів у сфері сільського господарства. Ажіотаж не дивує: провідні спеціалісти п'яти передових агрокомпаній погодилися поділитися своїм досвідом — від принципів побудови лабораторій до секретів експлуатації новітнього обладнання.

Своїми думками стосовно того, чому взагалі потрібно робити аналіз ґрунтів поділився директора AgriLab Ярослава Бойко. Він розповів про ефективні методи відбору та аналізу зразків і про те, як інвестувати в поле, щоб заробити більше. Людмила Василенко та Ольга Дигул з "Прайм Лаб Тек" зосередилися на принципах побудови агрохімічної лабораторії по вивченню ґрунтів і рослин, а також показали свої успішні кейси.

Керівник лабораторії "Імперія-ЛАБ" Євгенія Вітер представила можливості своєї лабораторії та найближчі перспективи відкриття філій та розширення спектру послуг. Також Євгенія детально описала відбір проб для обстеження полів і звернула увагу на періодичність проведення досліджень для різних цілей та пояснила механізм перевірки правильності отриманих результатів. Продовжували серію доповідей Вікторія Олійник та Михайло Румбах з "Агроскоп Інтернешнл". Вони надали слухачам рекомендації щодо сервісного супроводу протягом всього циклу вирощування сільськогосподарських культур.

Хоча агрохімічний аналіз ґрунтів - не новина для українських аграріїв, все-таки є безліч виняткових інновацій, які не перестають дивувати.
Саме такі інноваційні розробки у своєму завершальному виступі представив Вадим Остапенко — консультант SmartFarming. Він розповів про технології безконтактного аналізу структури ґрунтів і докладно показав, як створити карти-завдання для техніки та які програми з платного та безкоштовного сегмента підходять для цього краще за все. А також пояснив, що потрібно зробити, аби провести перевірку внесення добрив і побачити результат у реальності, а не тільки на словах."Нашим пріоритетом у цій сфері є пристрій Topsoil Mapper, що оперативно визначає структуру ґрунтів, ступінь їх насиченості вологою, а також глибину ущільнення. Сьогодні є лише один такий пристрій на всю країну, але ми хочемо, щоб про нього знали якомога більше фермерів", - розповів Остапенко.


Використовуючи Topsoil Mapper, можна визначити, де саме знаходяться пісок, глина і ґрунт, а також отримати точну карту структури ґрунтів. Це дає можливість отримати карту ущільнень і визначити товщину підплужної підошви. Отримані дані можна потім використовувати в реальному часі для оптимального керування глибоким розпушуванням. Зараз спеціалісти SmartFarming відпрацьовують цю технологію на полях разом зі своїми партнерами - компанією Frendt.


Також Вадим розповів про сучасне ефективне ПО, яке допомагає вирішити поширені проблеми, що виникають при аналізі ґрунтів, та надав практичні поради щодо конвертації отриманих даних у "зрозумілі" для техніки формати.

По завершенню виступу Остапенка всіх спікерів та учасників семінару чекала панельна дискусія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Точне землеробство врятує людство від голоду

За матеріалами: http://smartfarming.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>