МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Унікальна розробка 22-річного студента дозволить не лише дозволяє стежити за полем через Wi-Fi, а й здатна врятувати життя
2018-04-30

22-річний студент Черкаського державного технологічного університету Назарій Романченко створив автономну мобільну систему метеорологічного спостереження, яка може вимірювати температуру середовища, рівня радіації, аміаку, чадного газу. 

Унікальна система метеоспостереження зможе врятувати життя в надзвичайних ситуаціях (під час землетрусів чи хімічних атак). Фермер може пити вдома каву та спостерігати за процесами, які відбуваються на його полі. А під час землетрусу або хімічних атак система прокладе безпечний маршрут.

Зараз винахід працюватиме на український бізнес, адже прилади іноземних виробників, як правило, для наших аграріїв дуже дорогі. Ціни на їхні системи стартують від 500 до 3000$. Тому у Назарія виникла ідея спробувати створити щось подібне, але більш доступне за ціною.

«Точної ціни зараз сказати не можу, адже все залежить від потреб користувача в тому чи іншому параметрі вимірювання та візуального зображення на сервері. Також на ціну впливає побудова графіків, залежностей, розрахунок, прогнозування. Та все ж це буде значно дешевше, а в технологічному плані – більш революційно, ніж закордонні метеосистеми. Такого обладнання ніде у світі ще немає», - пояснив він.Систему створювали разом із невеликою командою: завідувач кафедри радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем, лаборант, аспірант і розробник серверної частини сайту. Назарій розповідає, що цей проект може стати базовим варіантом для розгортання національної системи безпеки, яка забезпечує цілодобовий контроль потрібних параметрів.

Підключення системи відбувається з мобільного по GPRS-каналу або через Wi-Fi. Це дозволяє працювати майже в будь-якій частині світу. Система підключається до сервера користувача напряму і передає всі дані без посередників. Назарій говорить, що невдовзі планує через додаткові датчики збільшити радіус передачі даних до двох кілометрів по прямій видимості.

РЕКОМЕНДУЄМО: Кропивницький ЦНТУ розробив ноу-хау, на який виділять 50 тис грн

Нова розбробка українських винахідників - система контролю клімату для теплиць

Джерело: http://propozitsiya.com


Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>