МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Роботи замінять людей на полях
2018-05-01

Роботизація так стрімко розвивається і про неї так багато говорять, що мимоволі виникає думка про те, що невдовзі нас всіх замінять роботи. Великі підприємства все частіше звертаються до допомоги роботів для виконання різних виробничих завдань, особливо це стосується рутинної роботи. Сільське господарство - не виняток, винахідники щороку представляють нові розробки для полегшення людської праці на полях.

Найближчим часом, люди більше не працюватимуть на сільськогосподарських угіддях: орати, сіяти і збирати врожай на полях будуть лише роботи.

Подекуди вони вже працюють, до того ж цілодобово.

На великих господарствах уже використовують перші зразки самокерованих тракторів, які здатні орати великі поля, використовуючи дані супутникової навігації.

Безпілотні апарати вже спостерігають із повітря за станом ґрунту й посівів. Датчики на ґрунті відстежують її вологість і вміст поживних речовин, а потім подають команди на включення гідравлічних установок, які постачають рослинам воду й мікроелементи.

«Що для одного покоління розкіш, для наступного — необхідність», — сказав якось британський політик Ентоні Кросленд. І сьогодні роботизація стала саме тією необхіднісстю для нашого покоління.

Вчені прогнозують, що наслідки глобального потепління можуть призвести до зниження врожайності основних культур на понад чверть. Рішенням цієї проблеми може стати роботизація й автоматизація всього агротехнічного сектору глобальної економіки.

Автоматичні трактори вже зараз з'являються на полях у великих господарствах. Американська фірма WinterGreen Research прогнозує, що обсяг цього ринку зросте з 817 мільйонів ​​доларів у 2013 році до 16,3 мільярдів доларів уже до 2020 року.

Втім, інвестиційний банк Goldman Sachs налаштований більш оптимістино і пророкує розширення цього сектору до 240 мільярдів доларів протягом п'яти років.

Починаючи з 2016 року в США проходить конкурс стартапів в агро agBOT Challenge. У перший рік існування темою конкурсу була розробка безпілотної сівалки. Другого року до неї додалося замовлення на апарат з виявлення і знищення шкідників і бур'янів. У 2018 році agBOT Challenge буде змаганням на кращого робота для збору врожаю.Великі дані й роботи — ось що зробить революцію в агро. Великі дані дозволяють не тільки обробляти землю з високою точністю, а й значно полегшують моделювання рослин. Роботи невдовзі замінять техніку в сільському господарстві, а значить матимуть неабиякий попит у фермерів. Адже сьогодні техніка, «залізо», займає багато місця в житті фермера. Тому AgBots, вони ж FarmBots, і вони ж AgriBots будуть вдосконалюватися. Можна з легкістю прогнозувати, що в найближчі роки конкуренція буде зростати, на ринку робототехніка з'являться нові гравці.

Обсяг світового ринку сільськогосподарських роботів у кінці 2016 року складав $1,01 млрд за показником доходів. До 2024 року цей ринок досягне $5,7 млрд, дає оцінку Transparency Market Research. За іншими оцінками від Electric Vehicles Research сільськогосподарська робототехніка і БПЛА можуть дорости до $28 млрд до 2028 року і $35 млрд у 2038 році.


Як змінюються агророботи в останні роки?


Вони виконують все більше різної роботи. Наприклад, робот для фенотипування зернових TerraSentia легко й акуратно котиться полем, не пошкоджуючи рослини. Він застосовує своє ультрасучасне чутливе обладнання для збору інформації про стан здоров'я рослин навколо себе. Ця інформація в режимі реального часу передається на комп'ютер. TerraSentia працює за принципом машинного навчання, він весь час заміряє все більш різноманітні ознаки рослини: висота, вид листя, біомасу. А якщо рослини оснащені сенсорами вологи, то робот обробляє і ці дані.Переваги TerraSentia в порівнянні з традиційними методами фенотипування численні. Робот легко транспортується і може перевертати молоді рослини, не пошкоджуючи їх. TerraSentia також може ефективно працювати протягом довгих годин, тож якщо згрупуватися як рій, можна швидко оглянути велику ферму.

«Комп'ютерів на колесах» стає все більше і вони виконують різноманітні функції.

До того ж, вони стають більш доступними. Комерційні малі дрони коштують вже менш як $1 тис.Роботи стають більш чутливими й спритними. Це особливо важливо в тваринництві та для прибирання дрібних ягід, наприклад, полуниці. Засновник стартапу Harvest Croo Robotics Гарі Вишнатський каже, що один полуничний комбайн може прибрати поле площею 100 га за три дні та замінити 30 працівників. Полуничний робот Harvest Croo тестується у Флориді й використовує датчики для пошуку стиглих ягід. Окремо має вбудовану функцію запобігання пошкодженню ягід. У Каліфорнії в цей час тестується інший робот для збору полуниці — Agrobot. Ще один залізний збирач врожаю — Abundant — спеціалізується на яблуках.Вони працюють без водія/пілота. Перші автономні трактори вже зібрали врожай. З плином часу вони будуть доповнюватися камерами, системами машинного зору, GPS, IoT, радіолокаціями та LiDARами. Ці технології значно зменшать необхідність контролю людей за ними.

«У майбутньому ці трактори зможуть використовувати великі дані, зокрема, метеорологічні, в режимі реального часу, щоб автоматично знаходити ідеальні умови для роботи, без людської участі та незалежно від часу доби», — зазначають у компанії CNH Industrial, що в 2016 році анонсувала створення автономного трактора.

Naïo Technologies створює агророботов різних розмірів, від малюка Oz для роботи в теплицях до великого Dino для виробництва овочів на великих полях.«У Франції, як і у всій Європі, роботи швидко вписуються в агроландшафт, в основному тому, що органічні ферми не можуть собі дозволити працівників. Роботи й нові технології дають аграріям набагато легший шлях управління господарствами», — говорить Аймерік Барт з Naïo Technologies.

Роботи більш економічні. Зокрема, за показниками економічності лідирують дрони, які зрештою мають на меті замінити трактори й літаки в обприскуванні рослин. На весь світ прославилися роботи Blue River, які здійснюють прецизійну обробку рослин і боротьбу з бур’янами з діаметром впливу всього кілька сантиметрів. Їх прямий конкурент — Farmwise, що теж бореться з бур'янами та вкрай економно витрачає хімікати. Виробники агродронів Skyx заявляють, що їхнє обладнання економить 50% в грошах і 70% в речовинах для обприскування.Витрати на робочу силу лише для полуничної промисловості в США сягають близько $1 млрд на рік. Роботи не втомлюються, не йдуть у відпустку, не просять підняти зарплату. Вони іноді «хворіють», але це нічого. Нові органи їм будуть друкувати на 3D принтерах там же, на фермах.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Диво-техніка для аграріїв: ТОП-7 інноваційних розробок 2018 року

Джерело: http://kurkul.com


Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.11.2018
До 2050 року Кам’янець-Подільський повністю перейде на альтернативну енергетику
На сьогодні на Хмельниччині вже діє 2 сонячних та 29 гідро електростанцій, біогазова установка та велика твердопаливна ТЕЦ
18.11.2018
Студенти захопили владу. На один день
Як пройшли дні студентського самоврядування в Херсонському державному аграрному університеті та Житомирському національному агроекологічному університеті
16.11.2018
200 млн $ кредиту на «Прискорення інвестицій у сільське господарство України»
Мінагрополітики та Світовий банк обговорили основні цілі проекту «Прискорення інвестицій у сільське господарство України» та встановили дедлайн для його запуску 

Статті

всі статті >>
19.11.2018
Маленька Голландія на Херсонщині
Фермер висадив найбільшу в країні плантацію тюльпанів площею в чотири гектари
12.11.2018
Чудовий приклад: Замість сміттєзвалища фруктовий сад
На Сумщині Підприємці висадили молоді яблуні та груші для громади 
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"