МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Євроасоціація картоплярства виділить € 200 млн на масштабну кампанію з популяризації картоплі
2018-05-02

Генеральний секретар Europotato, Європейської асоціації картоплярства Ракель Іск'єрдо де Сантьяго розповіла про ситуацію в європейському картоплярстві й озвучила основні завдання галузі на найближчі роки.

Europatato, Європейська асоціація торгівлі картоплею була заснована ще в 1952 році в Брюсселі, і сьогодні вона однією з найстаріших сільськогосподарських асоціацій Європи. Представництва Europatato можна знайти в 20 європейських країнах, вона об'єднує і відстоює інтереси 18 національних асоціацій, 29 приватних компаній і 2 асоційованих членів, які займаються торгівлею насіннєвою картоплею, виробництвом і реалізацією товарної картоплі та картоплі на перероблювання.

- Чому настільки важливо мати торгову асоціацію картоплярів в Європі?

- Складність європейської політики й законодавства все більше впливають на виробництво картоплі. Саме тому пріоритетними завданнями Europatato є поліпшення комерційної та міжнародної торгівлі картоплею; захист професійних інтересів і комерційних функцій на європейському та міжнародному рівнях, презентація професії та її інтересів у всіх офіційних і міжнародних організаціях. Europotato визначає загальну політику конструктивного захисту сектора.

- У якій ситуації знаходиться картоплярство в Європі?

- Картопля відноситься до найбільш конкурентоспроможних сегментів сільського господарства в ЄС. У 2017 році в ЄС було вирощено 62 млн т картоплі, що на 12,4% більше, ніж у середньому за попередні 5 років і на 10,9% більше в порівнянні з 2016 роком. Частково це можна пояснити тим, що в країнах-членах, а також у великих переробних галузях, де зростає частка експорту їх товарів в треті країни, зростає частка споживання картоплі та його середня врожайність.

Одна з переваг участі в Europotato - доступ і обмін інформацією, статистичними даними серед її членів. Крім того, нещодавно Асоціація започаткувала проект з метою збору даних про виробництво ранньої та столової картоплі, їх зберігання. Одна з основних цілей цієї ініціативи - моніторинг і прогнозування виробництва і зберігання для кращого функціонування сегмента, здатність аналізувати та прогнозувати ринок як в короткостроковій (особливо з урахуванням впливу кліматичних умов), так і в довгостроковій перспективі (з урахуванням усіх економічних подій).

- ЄС тільки що підготував проект пропозиції щодо регулювання недобросовісної комерційної практики. Який ефект він може надати на торгівлю картоплею?

- Ринок картоплі є одним із небагатьох ринків сільськогосподарської продукції, які не охоплюються конкретним режимом ринку ЄС. Таким чином, необхідно брати до уваги будь-які серйозні зміни в Спільній сільськогосподарській політиці (ССП) і, зокрема, ринкові заходи, які найімовірніше вплинуть на торгівлю картоплею. Хоча масштаби застосування положень, які можна застосувати до сектору картоплі, збільшилися, ці положення мають горизонтальний характер і в рівній мірі відносяться до всіх секторів. Сигнал, даний сектору про те, щоб не вимагати загального ринкового режиму для картоплі в ЄС, продемонстрував відсутність інструментів ринкового втручання та можливу кризу в сегменті картоплі.Europotato вважає, що ланцюжок постач картопляного сектора не потребує законодавчого регулювання, наявні недоліки можуть бути вирішені завдяки більш ефективним, аж ніяк не законодавчим ініціативам. Політичні зусилля повинні бути спрямовані на подальше підвищення конкурентоспроможності різних секторів сільського господарства, захисту внутрішнього ринку, щоб він не бився за рівні умови на світовому ринку. Просування і вдосконалення наявних інструментів, використання правильних статистичних даних могли б стати набагато більш ефективним інструментом. Крім того, завдяки існуванню RUCIP, європейське картоплярство слід розглядати як приклад для інших секторів, які натрапляють на труднощі в організації своєї ланцюжка створення доданої вартості.

- 3 травня Europotato проводить щорічний Конгрес. Про що йтиметься на ньому?

- Конгрес 2018 року відбудеться під гаслом «Картоплярство - здоровий, стійкий і відповідальний сектор». Конгрес буде зосереджено на досягненнях селекції картоплі в області охорони здоров'я, стійкості та відповідальності бізнесу. Йтиметься про здоров'я та харчування, сприятливий вплив на навколишнє середовище, інвестиції в інновації, а також корпоративну відповідальність компаній.

- Заохочення споживання картоплі серед нових поколінь займає центровий місце в програмі Конгресу. З чим це пов'язано?

- Заохочення і популяризація споживання картоплі на європейському рівні були і залишаються пріоритетними для Europatato. Внутрішнє споживання картоплі в низці європейських країн знижується. Тому Europatato збирається розробити спільні стратегію і тактику щодо стимулювання споживання картоплі в усій Європі. Реалізація багатонаціональної кампанії в рамках програми просування сільгосппродукції Єврокомісією, на яку в 2020 році буде виділено € 200 млн, - складне завдання, яке вимагатиме синергії дій різних держав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польські виробники лохини ініціювали рекламну кампанію заради просування своєї ягоди на ринку

Вирощування великобульбових сортів картоплі - майбутнє картопляної галузі України

За матеріалами: http://potatoclub.com.ua
 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>