МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

День Саду пройшов в Уманському НУС
2018-05-07

Вже декілька років поспіль в Уманському національному університеті проводиться масштабний та цікавий  всеукраїнський захід – День саду. Це й не дивно, адже Уманський НУС не лише один з найстаріших і найавторитетніших закладів вищої освіти України, а й колиска садівництва нашої держави.

Цьогоріч, 4 травня, на День саду Уманського НУС завітало чимало іменитих гостей, серед яких були і досвідчені садівники, й аматори цієї захоплюючої справи. Метою зустрічі стало дослідження сучасних тенденцій у плодовому розсадництві.

Програма семінару передбачала спілкування в рамках науково-практичної конференції, а також відвідини колекційного маточника та розсадника університету.

Відкрила семінар ректор Уманського НУС професор Олена Непочатенко, яка підкреслила важливість подібних зустрічей і побажала учасникам плідної праці, корисного та приємного спілкування, а також позитивних вражень від перебування в університеті: «Сьогодні університет є науковою базою для впровадження високоінтенсивних технологій і досягнень сучасної світової науки у садівництво. Семінари, що проходять в Уманському НУС, це постійно діюча школа передового досвіду в даній галузі. Адже саме такі заходи дають можливість поєднати напрацювання університетської науки й аграрних компаній та дізнатися про нові сучасні технології. Крім того, нині садівництво є саме тією нішею, яка буде серйозним імпульсом для розвитку сільських територій країни».

Голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка привітав учасників науково-практичного семінару та висловив слова вдячності, що День саду проходить саме на базі Уманського національного університету садівництва – серця садівничої галузі України. У своїй доповіді він розповів присутнім про новації державної підтримки садівництва в Україні у 2018 році та окреслив практичний механізм її отримання садівниками.


Під час семінару було розглянуто низку науково-практичних питань, що викликали жваве обговорення та дискусії серед учасників. Зокрема, зацікавлення аудиторії викликали доповіді «Нові технології в сучасному садівництві. On-line метеостанція, бездротові датчики вологості ґрунту, автоматизація поливу» (доповідач – комерційний директор ТОВ «Ай Ті-Лінкс» Олександр Дідух), «Захист розсадника та саду від компанії Самміт-агро» (Андрій Таран, представник ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»), «Світові тенденції у плодовому розсадництві» (Володимир Майборода, кандидат сільськогосподарських наук. доцент кафедри плодівництва і виноградарства УНУС) та багато інших.

Особливу увагу під час науково-практичного семінару День саду Уманського національного університету садівництва було приділено проблемам плодово-ягідного розсадництва в Україні. У зв’язку з цим асоціація «Укрсадпром» запросила до участі у заході в.о. директора ДП Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції Олександра Капустинського та фахівців підприємства.

Прес-центр Уманського НУС

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>