МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Селекціонери в США створюють сорти лохини для машинного збирання
2018-05-07

Як повідомляє АПК-Інформ: Овочі та фрукти, особливо виділяється сорт Оптимус, виведений на ринок у 2017 р. Він перший серед решти сортів флоридської селекції виведений для машинного збирання. Ще два сорти — Вейне і Магнус (Wayne і Magnus) — вже запатентовані і будуть виведені на ринок в найближчі роки.

Селекціонери вважають появу таких сортів дуже важливим чинником для розвитку галузі. Адже нестача робочих рук для збирання врожаю лохини є певним лімітуючим фактором.

За словами П. Муньоса, керівника лабораторії, яка займається селекцією цієї ягідної культури, сорт Оптимус придатний для машинного прибирання завдяки тому, що його ягоди механічно міцні і не пошкоджуються при падінні з куща в бункер збиральної машини. При цьому вони смачні і соковиті.

Загалом же, на думку вченого, в селекції лохини слід враховувати такі критерії:

Міцність прикріплення стиглих ягід до рослини. Потрібно, щоб стиглі ягоди були прикріплені слабко, а недозрілі — міцно. Це дає змогу механізовано збирати тільки дозрілі ягоди.
Довгі плодоніжки краще, вони роблять «гроно» більш піддатливим і дають змогу ягодам обсипатися окремо.
Для машинного збирання краще відкриті конусоподібні рослини, що допомагає машині краще дотягнутися до ягід.
Невеликі сухі подряпини від пошкоджень у процесі збирання меншою мірою схильні до розвитку гнилі.
В ідеалі, чим більш одночасно дозрівають всі ягоди, тим краще.
Ягоди повинні бути стійкі до ударів при падінні і інших механічних пошкоджень.
Селекціонер планує продовжити роботу над створенням сортів для машинного збирання, але й самі машини необхідно вдосконалювати. Серед проблемних моментів у машинному збиранні — ягоди підстрибують на транспортері збиральної машини і при падінні в бункер, тому додатково пошкоджуються. Щоб уникнути таких пошкоджень, потрібно поліпшувати технології збирання.

Джерело: https://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>