МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Медово-горіхове об'єднання: новий інноваційний кластер на Дніпропетровщині
2018-05-07

У Дніпропетровській області створено горіхово-медовий інноваційний кластер, який об’єднав підприємства малого і середнього бізнесу зі сфер горіхівництва і бджільництва.

Кластер було створено з ініціативи Української горіхової асоціації. За словами організаторів, головна мета кластера – захист інтересів своїх членів, зниження собівартості виробничих процесів і спільне просування продукції і послуг.

На сьогоднішні до горіхово-медового інноваційного кластера приєдналися пасічники, горіховоди, переробники, експортери, а також Дніпропетровський державний аграрний університет, одна з програм якого містить курс лекцій з даного напрямку. Найближчим часом до кластера планують приєднатися фінустанови, заклади громадського харчування, підприємства торгівлі та кондитери.

Організатори кластера бачать безліч переваг в такому об’єднанні:
  • учасники можуть мати загальну техніку, склади, холодильне і переробне обладнання;  
  • спільно за більш вигідною ціною закуповувати засоби захисту горіхових насаджень і бджіл; 
  • організувати свої мережі прямих продажів і спільний маркетинг.

На прохання партнерів асоціації, проект створення такого кластера готується й для інших областей України. Зокрема рішення по створенню подібних кластерів прийнято у Львівській та Вінницькій областях. 

Нагадаємо, що ЄС планує інвестувати €500 тис. у проект зі створення яблуневого кластера на Вінниччині, який відкриють за два роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший в Західній Україні садівничо-городницький кооператив запрошує до співпраці

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>